Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Muszáj járni nőgyógyászhoz?...

Muszáj járni nőgyógyászhoz? (többi lent)

Figyelt kérdés

Lassan 20 éves vagyok és még nem voltam nőgyógyásznál, azzal tisztában vagyok,h kellett volna már. Különösebb oka nincs,de valahogy erősödik bennem az érzés,h kellene már mennem,de egyszerűen nem akarok.Tudom butaság ennyi évesen,de én képtelen vagyok mások előtt leöltözni és szégyellem magam,még az orvos előtt is.

Lehet belőle gond ha nem megyek továbbra sem?

Semmi panaszom nincs,viszonylag rendszeres a menstruációm is,csak néha késik,de ezt a stressznek tudom be a vizsgák miatt.

Szűz vagyok,senki nem ért még hozzám odalent,én is csak tisztálkodás céljából.A hüvelybe még tampont se helyeztem be soha és mást se.(Külön kérdés,hogy ez kihat valami a későbbiekben a szexuális életemre vagy szülésre,h 20 éves koromig még semmi nem volt ott bent? elnézést,nem tudtam szebben megfogalmazni).

Köszönöm a válaszokat :)



2014. jan. 29. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A szexuális életedre nem lesz hatással, attól nem kell aggódni. Viszont megelőzés céljából érdemes nőgyógyászhoz elmenni. Sokféle rejtett betegséget meg lehet előzni.

Ha nem mész el, azzal a saját egészségedet veszélyeztetheted.

2014. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár kicsi eséllyel, de a méhnyakrák szüzeket is megbetegíthet. Rákszűrésre 20 fölött 1-2 évente érdemes lenne elmenni. Csak "brahiból" viszont ámblokk felesleges orvoshoz járni.

Ha sikerül egy jól működő, bizalomteli párkapcsolatot kialakítanod és elkezded a nemi életet, akkor már talán az orvoshoz járás sem fog annyira megijeszteni.

2014. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Mellesleg van kapcsolatom 2,5 éve vagyunk együtt,eltérünk eléggé az átlag,mindketten szüzek vagyunk, bizok benne,de én neki se szivesen öltöznék le,tehát az orvostól még nagyon idegenkedek.Remélem változni fog ez bennem.

2014. jan. 29. 13:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz, hogy ne legyen ez benned beteges.

A testen nincs mit szégyellni. A párod és orvos előtt pláne nincs. Nyilván, a pároddal úgy jó, ahogy nektek jó, de az orvos egy idő után kelleni fog.

Viszont 20 év után még nem vagy lekésve semmiről. A protokoll szerint asszem 23 éves kortól vagy a nemi élet megkezdésétől kell járni évenkénti szűrésre, ha addig minden rendben van, akkor nem "kell" nőgyógyászhoz menned. De egy pár dologgal kapcsolatban már tapasztaltam, hogy a halogatás félelmet szül. Nem biztos, hogy jó ötlet.

2014. jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szüz vagy akkor 23 éves korodban illene először elmenned szűrésre, ha pedig nemi életet élsz, akkor majd egy évvel a kezdete után.

Keress női orvost, elötte talán kevésbé lennél szégyellős.

2014. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
szia,igen sztem érdemes el menni nődokihoz még akkor is ha nem élsz nemi életet,viszont ha elkezdesz nemi életet élni akkor már kötelező évente min-1szer,mert a hpv vírus szexuális úton terjed ami okozhat méhnyakrákot,és azzal nem árt vigyázni,légy okos,vigyázz az egészségedre
2014. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem muszáj.

A rákszűrés miatt szokás járni, ami a szexuális élet megkezdése után 1 évvel esedékes először, mert fertőzés következtében alakulhat ki, ami a szexuális együttlétekkel függhet össze első sorban. De oda sem muszáj járni. Ha megnézed a KSH adatait, nem is szerepel a méhnyakrák a megbetegedési top10-es listán, míg a halálozási okok listáján az 1-10. helyen szereplő betegségre nincs is rendszeresítve szűrés...

2015. jún. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!