Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy van ez a női hormonoknál?

Hogy van ez a női hormonoknál?

Figyelt kérdés
Ha valaki fogamzásgátlót szed akkor ugye ösztrogén és progeszteron származék kerül a szervezetébe. Progeszteronból úgy tudom 20 mg-ot termel naponta a szervezet és a fogamzásgátlóba kb 3mg szokott lenni akkor ez hogy van? 23 mg a napi termelődes így? És az ösztrogénnál ott hogy változik úgy olvastam gátolja az ösztrogén termelődest a. fogamzásgátló akkor ha pl. 0.02 mg van benne akkor 0.02 mg lesz a nő napi ösztrogénszintje vagy hogy? És akkor mindenkinek más az ugyan úgy 3 mg progeszteron de 0.03 mg ösztrogént tartalmazó fogamzásgátlónál nagyobb lesz vki ösztrogénszintje mint a 0.02-től? Köszönöm ezt egyáltalán nem értem

2014. febr. 6. 20:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Progeszteron jórészt csak a ciklus második felében termelődik, a szérumszintje akkor is csak MIKROg/l nagyságrendű, nem mg-os. A termelődést nem tudom pontosan, de úgy sem az számít.

Egyébként is más a tablettában lévő progeszteron származék, mint a szervezetben termelődő. Ugyanis a szervezetben termelődő progi bélrendszerben történő felszívódása nem igazán jó, tehát olyat kell használni a tabikban, amik rendesen felszívódnak. Ha másfajta a progi, akkor meg más lesz a szükséges dózis is.


A női ciklus fenntartásához pedig a hormonoknak nem csak a mennyisége számít, hanem a ciklus során a változásuk is.

Élettani ciklus során a ciklus első felére a magasabb ösztrogénszint jellemző, progeszteron csak a második felében termelődik. A ciklusos változásnak a következménye és az oka is az ovuláció és a normális ciklus kialakulása. (Bővebben nem mennék bele, elég bonyolult folyamat).


A fogamzásgátló úgy hat, hogy a hormon adagolásával egy folyamatos, egyenletes ösztrogén és progeszteronszintet alakít ki, ami az agyalapi mirigyre hatva meggátolja az ovulációt. Illetve ezáltal gátolja a petefészek hormontermelését is, gyakorlatilag leállítja a ciklust.

2014. febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!