Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mennyire egészséges ha 2...

Az mennyire egészséges ha 2 naponta fekszek csak le aludni?

Figyelt kérdés

Minden második éjszaka szoktam csak aludni 8-9 órát.Nem azért mert annyira elfoglalt vagyok csak egyszerűen nincs kedvem.Időpocsékolásnak tartom.Lehet ennek valami következménye hosszú távon?

23/F


2013. jún. 12. 01:07
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként én is annak tartom! Vajon mennyivel előrébb tartana az emberiség, ha nem kellene, csak napi 2 órát aludniuk az embereknek, ahelyett, hogy életünk 1/3-ád átalusszuk?

A kérdésre válaszolva, pedig igen, hosszú távon idegrendszeri megbetegedéssel járhat. Immunrendszered gyengül, szived többet dolgozik, kevesebb tesztoszteron termelődik, csökken a nemi vágy, akár impotencia. Izmok gyorsabban sorvadnak, satöbbi...

2013. jún. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Agysejtjeid, sőt minden sejted pusztul.


Tudtad, hogy régen a kínzás egyik eszköze volt az, amikor nem hagyták az elítéltet aludni?

Időpocsékolásnak tartom én is, de kevés ez az alvás mennyiség..

Miért kotlok még fenn én is? Hát....:)

2013. jún. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1,2 igazak. Inkább aludj mindennap kevesebbet. Minden nap 6 órát. Ritmus is van a világon. És nagyon is fontos. Napi ritmus - a Nappal összefüggésben. A ritmikus rendszerek-légzés,keringés és a mozgás is igényli a ritmust. Látod, a Nap is elmegy aludni, minden nap, ma is- hű miért vagyunk még itt. Jó éjt!
2013. jún. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem valami egészséges. A sejteknek szüksége van a regenerálódásra, és erre alvás közben képesek csak.

Én is időpocsékolásnak tartom az alvást, de sajnos muszáj, mert így lettünk kitalálva.

Ha nem alszol eleget, felborul a ghrelin és a leptin termelés, így nagyobb az esély a szívinfarktusra és a stroke-ra, illetve hosszútávon a memóriára is rossz hatással van. Csökken az inzulinrezisztencia, tehát a cukorbetegségre is hajlamosabbá tesz. A csontokra is hatással van, így növekszik az osteoporosis kialakulásának kockázata.

Újabb kutatások pedig párhuzamot véltek felfedezni az alváshiány és a daganatos megbetegedések, illetve bizonyos génmódosulások között.

Én azt mondom, amíg van rá lehetőséged, addig aludd ki magad minden nap.

2013. jún. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most is kb 40 órája fent vagyok de nem vagyok még álmos.Nem ittam kv-t,se energia italt,nem szedek semmit.Napi 2 órát eddzek de így se fáradok el.Akkor is káros ha egyáltalán nem vagyok álmos ennyi ébrenlét után?
2013. jún. 12. 01:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Káros, akkor is, ha nem vagy álmos. Napi 2 óra edzés pedig sok szerintem. Nem kell azért kizsigerelni a testünket..

Mondom én, akiről mintázták Pató Pálnét.

2013. jún. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te egy marslakó vagy, vagy valami hasonló, akiknek a bolygóján 48 óráig tart egy nap, ezért ez van belédprogramozva genetikailag.
2013. jún. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!