Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi, hány csésze kávét...

Mennyi, hány csésze kávét egészséges naponta meginni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
A legjobb ha egyet sem iszol, de 2-3 kávétól biztos nem lesz bajod.
2013. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kávé nagyon egészséges. Nem ?
2013. máj. 23. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
4%

A kávé egyáltalán NEM egészséges a koffein miatt. Túlzott fogyasztása különféle betegségekhez vezethet, főleg hypertoniához.

Tényleg az a legjobb, ha nem innál egy csészével se, de tudom, hogy ez milyen nehéz. Napi 1-2 csésze kávé még amúgy nem vészes, de ez tényleg a max!

2013. máj. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Napi 1-2 csésze jó minőségű kávé elfogyasztása kifejezetten jót tesz a szervezetnek, csökkenti a cukorbetegség kockázatát, javítja a vérkeringést ezért csökken az agyi infarktusok esélye, az időskori elbutulás, antioxidáns hatása van, ami jót tesz a szívműködésnek, fokozza a vérkeringést, ezért több salakanyag távozik a szervezetből, csökken a májbetegségek és vastagbél betegségek esélye.


Tehát kis mennyiségben nyugodtan fogyaszthatod, jót teszel vele a szervezetednek.

2013. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el a kávé veszélyességéről szóló dogmákat! A gyógyszeripar kiáltja ki a kávét veszélyesnek 2 okból:

1. Mert a kávé sok civilizációs betegségtől megóv, ami nem jó nekik, mert ki fog akkor fél életen át gyógyszereken élni?

2. Mivel a kávé rövid távon valóban megemeli a vérnyomást, ezért kikiáltotta a gyógyszeripar és az általuk irányított orvoslás a kávét bűnösnek! Pont úgy mint a sót.

Pedig a magas vérnyomásért nem a kávé és a só a bűnös, hanem a táplálkozásunk. A mértéktelen cukor, egyéb szénhidrát és gabona fogyasztás.


Szóval napi 4 kávé nem nagyon fogja még rövid távon sem megemelni a vérnyomásodat, mert hozzászokik a szervezeted.


Olvasd el a kévéról a valóságot:


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. máj. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Elárulom nektek, hogy a kávé nagyon is egészséges. Ahhoz hogy valami bajod legyen legalább 100 csésze kávét kell elfogyasztanod. Ha túl sokat iszol, a visszájára fordul a hatása és nem felporget, hanem álmos leszel. Én is és a barátom is baristák vagyunk, szóval napi 5-6 kávét lazán megiszunk és nem a hatása miatt, hanem az íze miatt. Mondjuk azt sem szabad elfelejteni, hogy nem ilyen szar minőségűt kell inni ami a spárban van..:D
2013. máj. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosi javaslatra fogyasztom, mert alacsony a pulzusom.

De az előttem szólók is igazat írtak a kávé egészségmegőrző szerepéről, ami a magas antioxidáns-tartalommal van összefüggésben. (Persze ehhez kell, hogy főzött kávét fogyassz inkább, ne pedig Nescafét.)

Tényleg sokáig tartotta magát a tévhit orvosok körében is, hogy a kávé egészségtelen, mert a sok kávét ivók rövidebb ideig élnek. Csak aztán megnézték komplexitásában is a kérdést, és rájöttek, hogy ez csak azon kávéivókra igaz, akik dohányoznak + stresszes életet élnek + nem tudnak eleget aludni. Tehát nem a kávéval van baj, hanem az életvitelükkel.

2013. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom. 2-3 kávé naponta egészséges, tele van antioxidánsal és sok mindenre jó. Én szigorúan megiszom a napi 2-3-at. Én átlag és jó kávét iszok, azt is tej és cukor nélkül. Vendégségbe néha azért rakok bele fél kanál cukrot ha nagyon keserű mivel sokan nem tudnak kávét főzni átlag kávéból se, mivel megpakolják cukorral és elnyomják az eredeti ízét.
2013. máj. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hozzáteszem, hogy Én instant kávéport iszom és forralom a tejet, utána öntöm bele a port a forrásban lévő tejbe.Így is megmarad a jótékony hatása? Antioxidánsok stb?
2013. máj. 26. 15:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon érdekeset találtam az instant kávéról:

[link]


"Az instant kávé antioxidáns hatású polifenol tartalma sem tér el a hagyományos, főzött verziótól, és az élénkítő hatása sem gyengébb, mint az ugyanolyan fajtájú és pörkölésű, szemes kávéból főzött nedűnek."


Hogy aztán ez igaz-e, azt nem tudom.

2013. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!