Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor érdemes elmenni legelősz...

Mikor érdemes elmenni legelőször nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Tudom,a szexuális élet megkezdése után kb,de ezen kívül van-e valami kikötés,kor szerint?Mi történik a vizsgálaton?Zavarja az orvost hogy szőrös vagyok?
2008. júl. 27. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát elméletileg az első menstruálciu után de szerintem mindenki késöbb megy el, álltalában ha valami próblámai vannak az illetőnek illetve nem biztos magában , fog - gátlót akar szedni. Korhoz nincs kötve , ha jól tudom én olyanról is hallottam hogy valaki 24 évesen ment el először nőgyógyászhoz de azt azért ne . Bemész levetkőzöl befekszel egy speciális vizsgálószékbe és hát beléd néz. Vesz kenetmintát kitapinja a méhed meg hogy minden rendem van -e . Ez kicsit kellemetlen érzés de nem fáj. Kérdez majd az első menstuálciórol meg hogy milyen közönként van meg , no meg a szexuális életedről.Nyugi nem gáz vele errő beszélni vele nap mint nap több nő is erről beszélget. Ezután megnézi a melleidet is hogy ott is rendben van - e minden . Hát bajnak nem hiszem hogy baj de azért úgy ő is nehezebben lát majd oda.Én mielött megyek mindig leborotválom azért magad de hát te döntöd el hogy te hogy szeretnél inkább menni. Én a helyedbe leborotválnám azért. És ne görcsölj , miután túlélted az elsőt a többi márcsak gyerekjáték lesz.
2008. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok azt kifelejtettem hogy 16-18 év között már érdemes lenne el menned neked is .
2008. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs problémád, és szűz vagy, akkor 18 éves korodtól mindenképp érdemes rendszeresen eljárni. Aztán ő úgyis megmondja, hogy mikor kell (erősen javasolt) menned legközelebb.

Nyugodtan mondd el, hogy most vagy először, és kérd meg, segítsen, hogy mit kell csinálnod, és mondja el, ő mit csinál.


Itt ugyan betegséggel kapcsolatban van egy írás, de elég részletes, hogy hogyan is zajlik a vizsgálat:

[link]


Megijedni nem kell, tényleg inkább csak kellemetlen, mint fájdalmas!

Ami még fontos, rákszűrés után pici vérzés lehet, úgyhogy egy tisztasági betétet érdemes bekészítened. Nem az orvos előtt vetkőzöl, öltözöl, tehát emiatt ne aggódj.


Nyugodtan mehetsz szőrösen, ahogy amúgy is hordod :) A szőrösödés mértéke ráadásul utalhat hormonzavarra is, és akkor a biztonság kedvéért el tud küldeni vérvételre is.


Ha teheted, inkább magánrendelésre menj, vagy olyan orvoshoz, akit a környezeted ajánl.

2008. júl. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Korhoz nincs kötve de én azt ajánlom hogy aszexuális élet elkezdése után évente nem árt elmenni méhnyakrák szűrésre, meg persze ha valami panaszod van.
2008. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!