Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák elleni oltás?

Méhnyakrák elleni oltás?

Figyelt kérdés
mi a véleményetek róla? szerintetek megéri beoltatni? (majdnem 100 000 Ft)

2014. máj. 9. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Én azt hallottam a híradóba, hogy már ingyenes. :) Egyébként nekem beadatta Anyukám 13 éves koromban. Nem tudom, hogy valóban véd-e ellene, de ha igen, akkor két választásod van: 100 000 Ft, vagy az életed? :)
2014. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nah azért ez erősen túlzás, hogy százezer forint vagy az életed. Az oltás se véd 100%-san, külön hangsúlyozzák, hogy attól ugyanúgy szűrés, mert nem véd normálisan.

Plusz ha évente eljársz szűrésre, akkor nagyon hamar kezelhető a betegség 100%-s sikerrel.

2014. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
A méhnyakrák ellen nincs védőoltás, a HPV-vírus ellen van. Nem éri meg, egy kizárólagosan szexuális úton terjedő vírusról van szó, el lehet kerülni más módon is a többi nemi betegséggel együtt. Az influenza oltásnak több az értelme, azt sokkal könnyebb elkapni és olcsóbb.
2014. máj. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Én azt halottam, hogy pont azért nincs értelme, mert már nemcsak szexuális úton terjed (mint minden vírus a HPV is mutálódik), és az emberek 80 %-a már fertőzött valamelyik törzzsel, hamarosan mindenki az lesz.
2014. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
120 azonosított HPV vírustörzs van. Ebből 15 növeli a rák kockázatát. És ebből az oltás 2 törzs (HPV-16 és HPV-18) ellen van. Komoly "biztonság"-ot jelent 100K ért.
2014. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Lassan a védőoltások ellen is kitalálnak valami védőoltást, hisz hatalmas bevétel ez a gyógyszermaffiának. Aki azt mondja, ingyenes, az téved. Valójában, ha valamit ingyen is kapsz, az csak azt jelenti, hogy az állam "nagylelkűen" átvállalta a finanszírozását a te, az én, és a többi polgár adóforintjaiból.
2014. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Ha "normális" életet élő nő vagy/leszel, akkor nem érdemes oltatni magad.

Ha partnereidet váltogató "laza" életet élsz mert meg akarod "valósítani önmagad", akkor oltasd csak, bár melette szinte ugyanannyi esélyed van a nyavalyákra.

2014. máj. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Oké mondenkinek köszönöm a válaszokat.

csak azért kérdeztemm, meet AZ önkormányzat ingyen adja,bár "normális" életet élek,a biztonság kedvéért beadatom, mégegyszer köszi

és ha valaki tud még valamit nyugodtan leírhatja.:)

2014. máj. 10. 11:42
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Igyekezz nem kicsapongó lehetőleg körülmetélt társat találni, akkor a legkisebb az esélyed HPV-re illetve méhnyakrákra.
2014. máj. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Mindenképpen érdemes.


Az oltás ugyan valóban csak négy vírustörzs ellen véd a száz valamennyiből, de ez a négy felelős a méhnyakrákok 70%-áért, és a genitális szemölcsök 90%-áért, tehát nagyon is érdemes beadatni az oltást.


A HPV vírus sokkal fertőzőbb, mint a HIV, majdnem mindenki megkapja valamelyik vírustörzsét (legtöbbjük tünetmentesen átvészeli, észre sem veszi) az élete során, ehhez egyáltalán nem kell semmiféle kicsapongó életet élni.


A HPV ráadásul a genitáliák érintkezésével terjed, emiatt az óvszer is csak korlátozott védelmet nyújt ellene, mivel az érintkező bőrfelületeken simán fertőz a vírus.


És igen, az oltás mellett is fontos méhnyakrákszűrésre járni, hiszen a méhnyakrákok maradék 30%-át más vírustörzsek okozzák.

2014. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!