Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől van állandóan fertőzésem...

Mitől van állandóan fertőzésem? 19/L Bőv. Lent

Figyelt kérdés
17 éves korom óta nem vagyok szűz, másfél éve van barátom, gumióvszert használunk, nagy ritkán gyorsan oldódó hüvelytablettát, és mégis nagyon gyakran van gombás fertőzésem. Nőgyógyásznál eddig csak emiatt voltam, hamarosan megint kell mennem. A higiéniámmal sem lehet baj, minden nap fürdök, lactacydel mosom ott lent, a wc-t, kádat rendszeresen takarítom domestossal, tisztasági betétet használok, amit rendszeresen cserélgetek, nyilvános helyen nem megyek el wc-re, inkább hazáig rohanok. Mi lehet a baj? Valamilyen vitamint kellene szednem talán? Vagy a rendszertelen étkezés közbejátszhat? Eddig minden alkalommal antibiotikumot és kenőcsöt kaptam (azt hiszem 3x voltam emiatt ngy-nál), és biztos hogy most is ez lesz. Van valami javaslat esetleg?

2014. máj. 29. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Szia!


A hüvelyfertőzés nagyon gyakori jelenség. Férfiként és szakápolóként annyit tudok ajánlani, hogy a betétet cseréld tamponra. Ha az antibiotikum és a kenőcs használt, akkor menj el megint nőgyógyszához. Valamint a napi fürdést kombinálni kell azzal, hogy nem érsz a nemiszervhez "koszos" kézzel. Szóval ha wc-zel előtte is moss kezet, ha a barátod nyúlna oda, akkor előtte ő is mosson kezet. Ezek csak jó tanácsok. A nőgyógyászodat kérdezd meg, mivel lehetne még a fertőzés kialakulásának esélyét csökkenteni! Jó egészséget!

2014. máj. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 acelsziv ***** válasza:

egyszerűen gyenge az immunrendszered. A vitamin jó ötlet de ne a gyógyszertári semmit nem érő vackokat használd. Vannak jobbak is.

Illetve propoliszt kellene szerezned méhészektől. A propolisz a legjobb mindenféle fertőzésre.

2014. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

Nem vagy te semmiféle szakápoló, első, különben tudnád, hogy GOMBÁRA NEM ADNAK ANTIBIOTIKUMOT.


Ugyanemiatt a kérdező kérdését is elég irreálisnak találom. Most vagy a nőgyógyászod nem komplett, kérdező, vagy te nem tudod, hogy mi a kórokozód.

2014. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3/3 kifejtenéd, kérlek? Nem vagyok szakorvos, hogy minden szar latin nevet tudjak, de csak tudom, mi volt. Gombás fertőz volt, antibiotikumot kaptam, meg kenőcsöt, és elmúlt. Mi ezzel a baj? És kérlek ne támadj le, csak azért mert nem értjük meg egymást..
2014. máj. 29. 22:48
 5/14 anonim ***** válasza:

3-as. Fertőzés lehet más is nem csak gombás! Nem tértem ki gombás fertőzésre külön. Csak hüvelyi fertőzésről beszéltem!

Szakápoló vagyok! Mentőszakápoló! Bocs, ha kell az OKJ-s papírom szkennelve átküldöm!

2014. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Gombás fertőzésre nem adnak antibiotikumot.

Az antibiotikum baktérium ellen való. A gombás fertőzéseket kifejezetten RONTJA, mivel kiirtja a hüvelyi normál flórát, amely a gombás fertőzés terjedésének határt szab(na).


Szóval neked vagy nem gombás fertőzésed van, vagy nem antibiotikumot kaptál, vagy az orvosod egy komplett idióta.


Tenyésztés volt? Onnan derült ki a kórokozó? Szerintem írd le a gyógyszerek nevét is, hátha kiderül, hogy mégse antibiotikumokról van szó.

2014. máj. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5, lehet más is, de a kérdező gombás fertőzésről ír.
2014. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, most jobban belebújva látom. :)

A gyógyszernevekkel tényleg előrébb lennénk szerintem.

2014. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem emlékszem a nevére, két szem volt benne, és pontosan egy hét különbséggel kellett bevenni őket.
2014. máj. 29. 23:05
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez lehetett:

[link]


De nem biztos!

Ez nem antibiotikum, hanem gombaölő szer, vagy nem tudom ezt hogy mondják másképp. Szóval ez gombás fertőzésekre ajánlott. Ez valószínűleg jó ott lenn, de egyeztess nőgyógyászoddal!

2014. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!