Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől van állandóan fertőzésem...

Mitől van állandóan fertőzésem? 19/L Bőv. Lent

Figyelt kérdés
17 éves korom óta nem vagyok szűz, másfél éve van barátom, gumióvszert használunk, nagy ritkán gyorsan oldódó hüvelytablettát, és mégis nagyon gyakran van gombás fertőzésem. Nőgyógyásznál eddig csak emiatt voltam, hamarosan megint kell mennem. A higiéniámmal sem lehet baj, minden nap fürdök, lactacydel mosom ott lent, a wc-t, kádat rendszeresen takarítom domestossal, tisztasági betétet használok, amit rendszeresen cserélgetek, nyilvános helyen nem megyek el wc-re, inkább hazáig rohanok. Mi lehet a baj? Valamilyen vitamint kellene szednem talán? Vagy a rendszertelen étkezés közbejátszhat? Eddig minden alkalommal antibiotikumot és kenőcsöt kaptam (azt hiszem 3x voltam emiatt ngy-nál), és biztos hogy most is ez lesz. Van valami javaslat esetleg?

2014. máj. 29. 22:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, a gombaölő szereket szokták ilyen beosztásban adni! Fluconazol-ratiopharm is lehetett. Ez szerencse, mert úgy néz ki, hogy a nőgyógyászod mégse idióta (sajnos vannak olyanok is). Menj vissza az orvoshoz, lehetséges, hogy hosszútávú kezelésre van szükséged, időnként sajnos akár hónapokig is kellhet szedni a gyógyszert. A gombaölő szer mellett pedig a hüvelyflórát helyreállító készítmény is ajánlott - tehát pl. gynoflor hüvelytabletta, amit szintén az orvos tud felírni, vagy recept nélkül is kapható néhány (ennél gyengébb) készítmény.


Amit még szoktak ajánlani higiéniailag: intim lemosóval se mosd minden nap ott lent, hanem csak vízzel. Az intim lemosó max 1-2x hetente. Tisztasági betétet ne használj, mert ront a helyzeten, megakadályozza a szellőzést (bár tudom, hogy gombával anélkül nagyon nehéz megoldani...), ha lehet, éjszaka aludj meztelenül - sajnos jártam ebben a cipőben, és ez nekem nagyon sokat segített (akár rakj magad alá egy törölközőt)! Ezen kívül ne használj műszálas bugyit, csak sima pamut, amit magas hőfokon moss, vagy mosás után vasalj ki.

A tampont én nem ajánlom, mert a méhszájhoz közelebb tartja a kórokozókat, de amikor éppen nincs gombád, akkor esetleg próbálkozhatnál az Ellen tamponnal. Baromi drága, de tényleg jót tesz, én azóta egészségesen is használom...

Remélem, hogy megoldódik a problémád!

2014. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja és ne használj se tangát, se féltangát. Vegyél 1-2 szett hagyományos pamut nagyibugyit, amíg megoldódik ez a gond :)
2014. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A barátodat is zavard el orvoshoz, mert simán lehet tünetmentes és közben ő fertőz vissza téged.
2014. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
És még valami eszembe jutott. Tényleg jó lenne, ha lenne tenyésztés (nem írtad meg, hogy volt-e) mert az is lehet, hogy nem tiszta gombás fertőzésed van, hanem vegyes (gombás-baktériumos pl) és azért nem használ a gyógyszer. Kiirtja a gombát, de a baktérium miatt a hüvely sérülékeny marad, és így könnyen visszajön a gomba is.
2014. máj. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!