Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Végleges, amenorrheát előidéző...

Végleges, amenorrheát előidéző ivartalanítást (pl hiszterektómia) vagy más hasonló, menstruáció végleges megszűnését eredményező műtétet/eljárást lehet végeztetni valamilyen módon, és ha igen, mi az út rá?

Figyelt kérdés

Tudom, mik a rizikói és valószínűsíthető mellékhatásai a műtétnek és a tartós menzeszhiánynak, de szeretnék végleg megszabadulni a havibajtól. Már lassan 20 éve szenvedek vele, még vagy 15 hátravan, elegem van belőle, gyerek nekem nem kell, szóval csak utálatos menetrendszerinti havi puffadós, görcsölős, szenvedős nyűg, mindennél jobban gyűlölöm, nekem a fokozott egészségügyi rizikót is megérné.


Abból indultam ki, hogy állatoknál rutinműtét, és az állat életminősége és élettartama még javul is tőle (igaz ott a petefészkeket is kipakolják).


Embernél nincs valami mód ilyesmi ivartalanításra jelentkezni?


Vagy más alternatíva létezik amivel véglegesen meg lehetne szabadulni ettől a nyűgtől?



2014. máj. 30. 22:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na de én befejeztem, mert ez a téma nem erről szól, plusz már leírtam, amit le akartam, aztán te meg abban hiszel, amiben csak akarsz.
2014. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%
Arrol, hogy ki irogat ide feltudassal, inkabb ne nyissunk vitat. Nezz utana a tajekoztaton feltuntetett hatoanyagoknak, mennyisegeknek, adagolasoknak, lathatod, hogy tokeletesen ugyanaz a keszitmeny van forgalombahozva mas neven, mint amihez 30 vagy 40 eve a rossz hir hozzatapadt. Minden egyezik a hatoanyagtol kezdve az aranyokon at a mennyisegekig, kizarolag a keszitmeny nevet valtoztattak meg. Emellett nagyon tudomanyos es megalapozott hozzaallas egy hormonalisan amugy is szetcsuszott szervezetet mestersegesen megkuldeni tovabbi hormonokkal, amiket nem is erre a celra (kellemetlen, adott esetben fajdalmas menstruacios tunetek) talaltak ki eredetileg, hanem csak arra, hogy ne jojjon letre terhesseg. Igazi belebarbarkodas a szervezetbe. Hihetetlen, hogy orvosok eztpropagaljak. egeszen egyszeruen elkepeszto. Ha mar hormonalis kezeles, legalabb kulon erre a celra kifejlesztett gyogyszerekkel kene probalkozni, ugy talan meg hitelesebb lenne, de ez a gyakorlat igy mindennek a legalja.
2014. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
egyebkent nem a szervezet altal eredetileg is termelt hormont hasznaljak, hanem szarmazekokat, kemiailag eltero szintetikus analogokat. Mesterseges hormonokrol van szo tehat, csak a pontossag kedveert.
2014. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
amikor tagadod a mellekhatasokat, akkor is kodositesz, es mellebeszelsz. A legtobb mellekhatas ott van, jelentkezik, csak az orvos bszik elismerni. Csak annyit vakkant, hogy valts egy masik tablettara. A dolog aztan ennyiben is marad. Rutinszeruen nem jelentik be a mellekhatasokat, ezert a betegtajekoztatoban kozolt adatok teljesen megbizhatatlanok es tevesek. Amugy, ha mar csak a gyakori mellekhatasokat nezed (a 100bol 10et), azok is nagyon durvak, es kokemenyen rntjak az eletminoseget, nemegyszer a menstruacios panaszokkal vetekedo mertekben. Pl a klinikai szintet elero depresszio, a libidocsokkenes, sulyos PMS tunetek, vernyomasemelkedes mind a gyakran elofordulo mellekhatasnak szamitanak. A 10-15 kgos sulygyarapodasrol es az akne fellangolasarol nem is beszelve (30 eves nok ragyasodnak ki ugy a fogamzasgatlotol, mint legutobb tinedzserkorukban). Arrol nem is beszelve, hany kapcsolatot tesz tonkre veglegesen a fogamzasgatlo a feromonkolcsonhatasok megvaltoztatasaval. Ha szerinted ezek a mellekhatasok nem gyakoriak es emlitesre sem meltok, nem lehetsz valami egeszsegtudatos ember. Ja, bocs,ezek nem is leteznek, anekdotak, ilyen senkinel nincs, senkitol sem hallunk ilyeneket, ez csak mind osszeeskuveselmelet. Az igazsag az, hogy ezek a mellekhatasok igenis sulyosak, csak el vannak bagatellizalva a hamis bitonsagerzet altal, amit a nogyogyaszo suketelese kelt a nokben arrol, hogy ezek az uj tablettak mar alacsony hormontartalmuak es biztonsagosak. Es hat valljuk be azert a tabletta kenyelmes, konynen hozzaferheto, nem csoda hogy a nok igen nagyresze is szemet huny a dolog felett.
2014. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!