Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 24 éves nő vagyok. Pár hónapja...

24 éves nő vagyok. Pár hónapja érzem, hogy fura szaga van a hajamnak, mondhatnám úgy is, hogy kellemetlen szagú, sokszor viszket is. A probléma az, hogy szinte mosás után 1 nappal már érződik ez a szag. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Használok Szulfokoll sampont,ami enyhít rajta,de ezzel 3-szor kell hajat mosni egymás után,ami már kezd kicsit nyűgös lenni nekem. Tudna valaki valami hatásos ellenszert?
2014. jún. 5. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy van, valamilyen bőrfertőzésed a fejeden.

Nem ártana elmenni egy bőrgyógyászhoz.

2014. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Priorításosan ezekre figyelnék:

1) Kevés, ha lehet 0 hajfixáló használata (a haj, fejbőr szellőzését akadályozzák, emiatt jobban befülled, nem tudnak kiszellőzni)

2) Hajzsírosodás csökkentése (a zsíros haj jobban tárol minden szagot)

3) Étrendbe verejtékezést illatosító ételek (pl. ananász, eper), a nagyon elbüdösítő ételek minimalizálása (pl. érlelt sajtok, hagyma, füstölt hús).

2014. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy zsíros korpa. Bőrgyógyász kell!
2014. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gombás a fejbőröd, NIZORAL sampont használj, az drága, de nagyon hatásos!
2014. jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nizoralt használtam sokáig,de sajnos nem hatott semmit. :(

Valami más gond lehet!

Egyébként a hajam sem durván zsírosodik,inkább a "szaga" a gondom,meg,hogy viszket!

2014. jún. 5. 21:46
 6/11 anonim ***** válasza:

tetü?

Egyébként miért nem mész orvoshoz?

2014. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tetves,de köszönöm! Voltam már bőrgyógyásznál is,de nem lettem okosabb,mert szerinte nincs bajom.
2014. jún. 6. 07:52
 8/11 anonim válasza:
0%

Szex hiány édesem;)

Marika 58

2014. dec. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szintén... én is próbáltam a Nizoralt de másfél hónap után sem változott. Elmentem orvoshoz, ránézésre felírt egy sampont, ami 3 összetevős, de néztem utána, hogy pikkelyes fejbőrre adta, ami max. a Nizoral miatt lett olyan, mert nem az volt a kiinduló panaszom.

Szóval 22-es csapdája... azt hiszem elmegyek kénes samponért, sztem gomba, mivel a tünet viszketés, néha csípő érzés érzés a fejbőrön, mellette a kellemetlen szagok.

Jaj, de várom már,hogy vége legyen.

2015. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül kiderült,hogy hormon probléma van nálam, plusz valami bacilus a gyomromban! Ez okozta a tüneteket! Csak azért írom le,hátha valaki hasonló cipőben van, keressen fel endokrinológust vagy menjen el egy alapos belgyógyászati kivizsgálásra! :)
2015. febr. 4. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!