Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az első menstruációm. Nem...

Az első menstruációm. Nem értem! Akkor most mi van?

Figyelt kérdés

Szerdán elmentem lovagolni apával. Semmi jele nem volt, hogy megfog jönni kivéve az, hogy mindenen felcsattantam aznap. Szóval hazajöttem levettem a lovagló cuccot és észre vettem, hogy véres a fehérneműm. Őszintén nem gondoltam volna, hogy megjött. Szóltam anyának, adott betétet meg minden. Szerdán, csütörtökön, pénteken nagyon kevés vér volt. Max. akkor volt nagyon sok ha elmentem WC-re és kitöröltem. Ma azonban elmegyek reggel WC-re és látom, hogy tiszta vér még a combom is... :'( Ez normális? Tegnap pedig elmentem sétálni, de csak egy órát. Tök minimális megterhelés volt, de amikor mentem olyan érzésem volt, mintha még a fenekemből is jönne valami. Most, ahogy ezt írom rettegek, hogy átüt a nadrágomon és szétvérezem az ágyat. Anyáék most nincsenek itthon. Mit tegyek? Állítólag 1 hétig tart (5 napig), nekem ez a 4. nap, akkor holnapra elmúlik? Ráadásul tiszta vér a WC, a fürdőkád és nem tudom mit tegyek. Amikor WC-re mentem ma egy csomó véres izé hullott bele, mintha húscafat lenne...


Ez normális? Mit tehetek a kellemetlen érzés ellen? Tampont használhatok? Ja és nagyon kicsit fáj a hasam. Ez így oké?Nem kéne görcsölnie?



2014. jún. 28. 09:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Igen, ez a menzesz.

Ami egyénenként eltérő. Van akinek 3 napig tart, van akinek meg 1 hétig. Illetve az első menzeszek nagyon mások is lehetnek, mint majd akkor, mikor rendesen beáll.

A "húscafatok" pedig alvadt vér, ami ilyenkor távozik.

Betétet kell használni, ha ennyire erős a vérzésed, akkor semmilyen megterhelő dolgot ne csinálj, tehát ilyenkor mérsékelni kell a testmozgást, ugyanis az felerősíti a vérzést. Ilyenkor pihenj! A lovaglást nem kéne ilyenkor csinálni.

és amúgy tampont nem ajánlom. Nem alapból, mert alapból miért ne, csak ez az első vérzésed. Első vérzésre meg nem kéne a tampon. Lehet fel sem tudnád magadnak helyezni. A korodat sem írtad.

Szóval magasabb nedvszívó betétet használj, amit sűrűn cserélj. És pihenj!

2014. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez normális, de azért első menstruáció során nem kellene az egész kádnak véresnek lennie. Hány éves vagy? Attól függ hogy használhatsz e tampont, de ha 12-13 vagy akkor always night, az erős vérzésre való
2014. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ja, és nem mindenki görcsöl, valaki észre sem veszi, hogy megvan neki, valaki meg majd bele pusztul, olyan erős görcsei vannak. Ez is egyénenként eltérő.

Amúgy inkább ezeket a dolgokat anyukádtól kérdezd meg, csodálom, hogy eddig nem mesélt erről...

2014. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Minden teljesen normális! Talán azért érezheted különösen soknak a vér mennyiségét, mert nem vagy hozzászokva ilyesmihez. Az első pedig különösen változatos tud lenni, majd később beáll úgy, hogy az első napokban legyen a legtöbb a vér mennyisége, és így tudhatod, mire számíts.

Zuhanyozz sokszor, ha úgy érzed koszos vagy, tampont azonban még ne használj, várj még pár hónapot vele.

Örülj, ha nem görcsöl a hasad! Mások a falat tudják kaparni ilyenkor, azonban ha mégis erősödne a fájdalmad, próbáld ki először a természetes görcsoldókat, mint például a kamillatea, ha nem válna be, térj át a gyógyszerekre(voltaren dolo, no-spa stb.)

Ilyenkor ha lefekszel valahova, inkább hason légy, úgy nem folyik ki hátul.

2014. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Az első vérzés kiszámíthatatlan, közel se törvényszerű, hogy 5 napos lesz.

Az erős vérzés nem a testmozgástól van, szóval ne legyen az, hogy leszoksz a testmozgásról az első vérzésed rossz tapasztalata miatt. Nincs köze hozzá, csak egyszerűen ilyen lett az első vérzésed.

A betétet cseréld szükség szerint akár néhány óránként, és akkor nem fogod "szétvérezni" az ágyat. A wc-t,a fürdőkádat stb. le kéne zuhanyozni. A véres izé szintén teljesen normális (méhnyálkahártya darabok).

Tampont használhatsz, bár első menstruációnál nem szokás.

Ha csak kicsit fáj a hasad, nagyon szerencsés vagy. Nem "kell" görcsölnie. Ez még változhat is, de ha így maradsz, akkor tényleg nagy mázlista vagy.

2014. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kedves előzők, semmiféle sétától nem lesz ilyen erős vérzése senkinek, szóval nem kéne megijeszteni a kérdezőt, mert a következő menstruációi alatt ágyban fog feküdni...


Én a magam részéről lovagolni is szoktam menzesszel. Ehhez azonban tényleg kell idő, hogy kitapasztalja az ember, hogy szokott-e átvérezni a menstruáció alatt, mennyi testmozgáshoz mennyire kell bebiztosítania magát.

2014. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen, normális, és a nyálkahártya válik le, azok a húscafatok.

Én nagyon sok vért vesztek, a nők 25%-a nagyon sokat veszt, és igazából nincs rá orvosi megoldás.

2014. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
12 éves múltam májusban. Anya elmesélte ezeket.
2014. jún. 28. 09:25
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen, teljesn. Nekem asszem a harmadik volt olyan, h eltelt 4 nap, gondoltam az bőven elég, aztán az ötödiken olyan adag vér jött, mint a Niagara...ez van, sajnos. De be fog állni, hidd el, aztán te is ki tudod majd számítani, kb. hány napig fog tartani, ilyesmi. Az is normális, ha VÉRES CAFATot látsz. Ez nem más, mint a méh nyálkahártyája, és mivel nem maradtál terhes, ezért ez leválik a méhfalról. Ha most kezdted, várj még egy kicsit a tamponnal, csak max. pár hónap után ajánlott, addig te is kiismered a saját ciklusod. Annak pedig ÖRÜLJ, hogy nem görcsöl halálra, az a legrosszabb, mikor állsz a buszmegállóban, és érzed h mindjárt összeesel...ilyen is történt már :)
2014. jún. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha erős a vérzésed, használj éjszakai betétet, az nagyobb! Cseréld gyakran! A kádat meg a wc-t mosd le, azért ne anyukádnak kelljen.
2014. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!