Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az első menstruációm. Nem...

Az első menstruációm. Nem értem! Akkor most mi van?

Figyelt kérdés

Szerdán elmentem lovagolni apával. Semmi jele nem volt, hogy megfog jönni kivéve az, hogy mindenen felcsattantam aznap. Szóval hazajöttem levettem a lovagló cuccot és észre vettem, hogy véres a fehérneműm. Őszintén nem gondoltam volna, hogy megjött. Szóltam anyának, adott betétet meg minden. Szerdán, csütörtökön, pénteken nagyon kevés vér volt. Max. akkor volt nagyon sok ha elmentem WC-re és kitöröltem. Ma azonban elmegyek reggel WC-re és látom, hogy tiszta vér még a combom is... :'( Ez normális? Tegnap pedig elmentem sétálni, de csak egy órát. Tök minimális megterhelés volt, de amikor mentem olyan érzésem volt, mintha még a fenekemből is jönne valami. Most, ahogy ezt írom rettegek, hogy átüt a nadrágomon és szétvérezem az ágyat. Anyáék most nincsenek itthon. Mit tegyek? Állítólag 1 hétig tart (5 napig), nekem ez a 4. nap, akkor holnapra elmúlik? Ráadásul tiszta vér a WC, a fürdőkád és nem tudom mit tegyek. Amikor WC-re mentem ma egy csomó véres izé hullott bele, mintha húscafat lenne...


Ez normális? Mit tehetek a kellemetlen érzés ellen? Tampont használhatok? Ja és nagyon kicsit fáj a hasam. Ez így oké?Nem kéne görcsölnie?



2014. jún. 28. 09:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

" Kedves előzők, semmiféle sétától nem lesz ilyen erős vérzése senkinek, szóval nem kéne megijeszteni a kérdezőt"

Senki nem írta, hogy ne mehetne sétálni és egész menzesz alatt ágyban kéne feküdnie, de a megerőltető mozgást, mint a lovaglást, ha ennyire erős a vérzése, akkor nem árt kerülni és nem azért, mert bármi baja lenne tőle, csak írta, hogy konkrétan az egész alsó fertályát végigvérezte, így gondolom kicsit jobban érezné magát, ha ez nem következne be. Ugyanis a menstruációs vérzés egy megerőltető mozgás igen is felerősíti! Illetve mivel ez az első vérzése, így még ki kell tapasztalnia, hogy mi lesz vagy mi sem lesz és ha komolyabban elkezd görcsölni, akkor is jót tesz egy kis pihenés!

Szóval olvasd el és értelmezz, mielőtt válaszolnál!!!

2014. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A lovaglás után 3 nappal véreződött össze a házsó fertálya, ha már az olvasásnál és az értelmezésnél tartunk. A menzesz (gyenge) megjövetele esett egybe véletlenül a lovaglással.
2014. jún. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"lovaglás után 3 nappal véreződött össze a házsó fertálya, ha már az olvasásnál és az értelmezésnél tartunk. A menzesz (gyenge) megjövetele esett egybe véletlenül a lovaglással."

Ember! Ne legyél már ennyire gyenge szövegértelmezésből és felfogásból!!! Ha erősen vérzik, akkor amikor erősen vérzik, akkor ne lovagoljon! Mert a lovaglás még inkább felerősítheti a vérzést, ami nála most jelen pillanatban elég erős! Nem azt írtam, hogy nem kellett volna neki lovagolnia, hanem mikor meg van neki a menzesze és az erőteljes, akkor, abban az erős vérzéses napokban nem kéne lovagolni, illetve megterhelő mozgásformát csinálnia!!! A séta nem megterhelő, ha valaki baromira vérzik odalent, a lovaglás igen!

2014. jún. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem fogok veszekedni veled. Én csak azt próbálom átadni, hogy nem kéne rögtön ijesztgetni, hogy úristen, ömleni fog belőle a vér, ha menzesz közben sportol. Ez ugyanis NEM feltétlenül igaz; egyéni variáció (mint ahogy abban a hozzászólásomban leírtam, hogy én lovagolni is szoktam vele). A kérdező ki fogja tapasztalni, hogy nála ez mennyire van így. A jelen erős vérzése a kérdezőnek SPONTÁN, nem összekapcsolható semmiféle mozgással, tehát nem enged következtetni semmire arról, hogy neki milyen hatással lesz a mozgás.
2014. jún. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Nem fogok veszekedni veled. Én csak azt próbálom átadni, hogy nem kéne rögtön ijesztgetni, hogy úristen, ömleni fog belőle a vér, ha menzesz közben sportol. Ez ugyanis NEM feltétlenül igaz; egyéni variáció"

Akkor mégis mit veszekszel?

Amúgy ha még mindig az értelmezésnél tartunk, akkor azt is olvashattad, hogy ez is már le lett írva, hogy majd kitapasztalja.

És gondolom ha valaki leírja a valóságot, mi szerint egy erőteljes testmozgás igen is felerősítheti a vérzést, akkor talán lehet tanácsolni, hogy amíg nem tapasztalta ki, addig óvatosan járjon el és inkább kerülje az erőteljes testmozgást, amikor erős a vérzése, nem?

Ebben semmi ijesztő nem volt.

2014. jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%
Remek, akkor egyetértünk. De mondjuk ha elolvastad volna már AZ ELSŐ hozzászólásomat, akkor tudnád, hogy abban is ugyanezt írtam, de semmi gond, egy oldalon keresztül csak eljutottunk pont ugyanoda...
2014. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

5-7 napig tart, és az első általában tovább, utána egyre kevesebb ideig tart, de több jön. Vagyis ha te ennyire vérzel, lehet nem lesz már több.

Ez normális, amit írtál, mondjuk elvileg 2-3. nap a legerősebb, nem 4.

2014. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ez, ne izgulj.
2014. jún. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!