Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Forduljak orvoshoz?

Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tegnaptól van egy gyenge, kicsit véres folyásom. A menstruációmnak csak 17 nap múlva kell megjönnie. Általában 4 napig tart. Utoljára április elején szexeltem, de akkor is óvszerrel védekeztünk. Egyszer pár másodpercre lecsúszott a gumi. Azóta májusban és júniusban pontosan megjött.

A fejem nem fáj, a melleim nincsenek megduzzadva, hányingerem sincs, és ugyanannyit eszek, mint eddig.

Szerintetek elmenjek orvoshoz? Még sosem jártam nőgyógyásznál, kicsit tartok tőle. Igazából minden orvostól tartok, nem tudok bennük megbízni.

21/L



2014. júl. 11. 23:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

21 évesen igencsak illene már az első nőgyógyászati vizsgálatnak megtörténnie, különösen, ha szexuális életet is élsz.


A vérzés lehetne a peteéréssel együtt járó kicsi pecsételés, de egy kissé korai (bár nem tudom milyen hosszúságú a ciklusod, de a szokásos hosszal számolva) a 11. napon. Ezt a megnyugtató "diagnózist" egyébként orvosnak illik megerősítenie, mert sok más minden, kellemetlenebb bajjal is járhat ilyen kis pecsételő vérzés.


Szóval igen, menj el orvoshoz. Felnőtt nő vagy, ebbe beletartozik az évi egyszeri szűrés! Hajrá!

2014. júl. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
31 napos ciklusom van. Nem megyek orvoshoz, ha nem muszáj. Még a háziorvosomtól is félek, na meg a tűszúrástól... Régebben gyakran jártam orvoshoz, mert magas volt a vérnyomásom (ez már a múlté), és túlműködik a pajzsmirigyem, ami miatt hetente jártam vérvételre. Mindig lever a víz, ha bemegyek egy rendelőbe. De ez már a pszichés problémáimhoz tartozik.
2014. júl. 11. 23:59
 3/16 anonim ***** válasza:

31 napos ciklushoz is kissé korai ez a vérzés.

Nekem persze mindegy, de látott már a világ 21 évesnél méhnyakrákot is.


A fóbiákat meg kizárólag úgy lehet legyőzni, hogyha csak azért is megcsinálod, amitől félsz. Akkor fokozatosan nem fogsz tőle félni annyira. De ez már nem a kérdésedre való válaszhoz tartozik :)

2014. júl. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Erőt veszek magamon, és elmegyek hétfőn nőgyógyászhoz. Remélem fogad beutaló nélkül is. Most egész éjszaka nem fogok aludni, mert a méhnyakrák fog a fejembe járni. Nagyon remélem, hogy nem az. Én túl gyenge vagyok egy ilyen legyőzéséhez.
2014. júl. 12. 00:14
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen kicsi az esély rá, hogy az legyen, de azért fő a biztonság szerintem. Beutaló nem fog kelleni, viszont esetleg időpontot kellhet kérni. Telefonálj oda, ha nem vagy biztos benne.
2014. júl. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget :) Egyszerre sikerült megijednem és megnyugodnom :)
2014. júl. 12. 00:20
 7/16 anonim ***** válasza:
Meglátod, hogy nem lesz igazán nagy dolog, és tök büszke leszel magadra, hogy legyőztél egy felesleges félelmet!!! :) Nyugodtan mondd majd a dokinak, hogy először vagy nőgyógyásznál, akkor majd jobban magyaráz, nem érnek meglepetésként a dolgok. Ha eljársz évente egy szűrésre, sokkal nagyobb biztonságban leszel, mert még a méhnyakrák előtti állapot tökéletesen megfogható és gyógyítható. Szurkolok neked! Majd meséld el, mi volt.
2014. júl. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Kár volt téged ennyire ilyesztgetni, ebben a korban még szinte elképzelhetetlen a méhnyakrák.

Az első nőgyógyászati vizsgálatot is 23 év körül javasolja a "nagykönyv", persz itt nem a 14 éves koruktól nemi életet élő, partnerüket váltogató, hormonokat magukba tömő, cigarettázó, stb lányokról van szó.

Nagy valószínűséggel peteérésed volt, de ha mégegyszer előjönne a későbbiekben és nem a félidő környékén, akkor érdemes lenne elmenned egy orvoshoz.

Szerintem női orvost keress majd, talán elviselhetőbb első alkalommal.

2014. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szinte, de nem teljesen. Példa. [link]


A méhnyakrák tökéletesen szűrhető. Tökéletesen kivédhető. Egyetlen fiatal lánynak sem kéne meghalnia azért, mert fél az orvosoktól, ha nem lennének támogatva a felesleges rettegésükben. (A cikkben lévő szegény lány még csak nem is félt az orvosoktól, hanem nem szűrték meg, mert úgy gondolták, ahogy te, előző - hogy túl fiatal ehhez.)


A 23 éves életkorban javasolt első nőgyógyászati vizsgálat egész egyszerűen nem igaz. Szüzeknél van így! 23 éves kortól VAGY a szexuális élet megkezdésétől javasolják a méhnyakrákszűrést, amelyik korábban van.

2014. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sajnos téved az előző, és pl. nem a nemi élet megkezdése elött (miért is kellene akkor?), hanem annak megkezdése után javasolt 1 évvel az első szűrés. És természetesen nem gumi óvszerrel való nemi életről lenne itt szó, hanem anélküliről.

Kérdező az is igaz, hogy a korodban nem szokott előfordulni méhnyak rák még, de persze ez nem azt jelenti, hogy 10 éves lánynál sem találtak még ilyet. A füld is megnyílhat ugye a lábad alatt, ha esetleg földrengés támadna ott amerre jársz, csak rendkívűl kicsi az esélye.

Érthető hogy tartasz a nőgyógyásztól, mindnyájan tartottunk, sőt a többség később is tart tőle, de ez sajnos elkerülhetetlen, mint ahogy a fogorvos is.

A női orvoshoz menés szerintem is egy jó ötlet több szempontből is, ha van lehetőséged rá, akkor keress egy megbízhatót.

2014. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!