Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampon vagy a betét a jobb?...

A tampon vagy a betét a jobb? Hogyan kell a tampont használni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 13. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem a tampon sokkal jobb,higènikusabb ès kèmyelmesebb is.Azt hogy hogy kell használni arról találsz a dobozban egy rèszletes leírást.Egyèbkènt meg egyszerű.
2014. júl. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
20%

A tampon nem higénikusabb.

Az egészségednek jobb a betét, ne használj tampont, ha nem muszáj. Kényelem szempontjából tényleg a tampon jobb.

2014. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A betét nem valami kényelmes .. a tampon jobb ,ha választani kell .DE a legjobb mindenféle szempontból az intimtölcsér .: [link]
2014. júl. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

"A műanyag intimbetétek a leg fertőzés veszélyesebbek, mert a nedvszívó magban összegyűlt vér hamar bomlásnak indul, és felfertőzi a hüvelyt, aminek az első jele a folyás.


A tamponhasználat nem csak kiszárítja a hüvelyt - magába szívva a természetes hüvelyváladékot -, hanem a tamponban pangó vér fertőzésveszélyes."


/antalvali.com



Szóval egyik sem egészséges. Sőt, maga a menstruáció is rossz hatással van a savas hüvelyflórára, lúgosítja, így a baktériumok is könnyebben életben maradnak benne.


A tampon kényelmesebb, amikor megtanultad használni. Egy ideig nehéz eldönteni, hogy mikor van megtelve, házon kívül nehéz higiénikus körülményeket találni a felhelyezéséhez.


Viszont nincs olyan érzésed vele, mintha pelenkába lennél csomagolva, nem izzad tőle a bőröd. Ha megfelelő méretet használsz a megfelelő napon, és tiszta kézzel rakod fel, megfelelő időközönként cseréled, akkor nem lehet belőle probléma. A használatáról elég elolvasni a mellékelt tájékoztatót.

2014. júl. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
18 éves vagyok és teljesen meg vagyok elégedve a betéttel, a gondolat sem volt meg soha, hogy tampont használjak. Ezt neked kell érezned, hogy melyik a kellemesebb.
2014. júl. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Világ életemben betétet használtam, nekem sokkal megbízhatóbb, mint a tampon, ráadásul az üzembe helyezés, eltávolítás is sokkal egyszerűbb, higéniai szempontból is jobban kivitelezhető. Tampont néha kiegészítő jelleggel szoktam alkalmazni, pl. a legnehezebb napon éjszakára a betét mellett,
2014. júl. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

"Hogyan kell a tampont használni?"


Fogsz egy pohár vizet és lenyeled.

2014. júl. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, ahol tampont akarnak eladni, ott a betét az egészségtelen, ahol betetét, ott a tampont, ahol intimtölcsért, ott mindkettő :D

Amúgy a válasz: azt használd, ami neked jobb.

2014. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ha gyenge a menstruációd, akkor én a betétet ajánlom.

Egészségesebb, mint a tampon. Szerintem egy betét kevésbé fertőz "vissza", mint egy tampon, ami eleve a hüvelyedben helyezkedik el. Nekem a nőgyógyászom is azt tanácsolta, hogy betétet használjak.

Csak akkor ajánlom a tampont, ha nagyon erős a vérzésed. Nekem is az volt, mikor óra után felálltam, hirtelen nagyon sok folyt, amit nem tudott egyből magába szívni a betét és mellé folyt.. Egyszerre használtam mindkettőt.

Nekem a fogamzásgátlótól helyre jött, azóta betétet használok, mert egészségesebbnek tartom.

Még annyit, hogy sokaknak görcsöl a hasa a tampontól a menstruáció első 1-2 napján.

Idővel úgyis kitapasztalod, ha bizonytalan vagy, akkor kérdezz meg egy nőgyógyászt.

2014. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ízlés dolga. Én gyűlöltem a betétet, de nekem mindig is erős volt a menstruációm, így aztán csak a "pelenkák" értek valamit. Tamponhasználat: van róla leírás, pl. [link]

Előtte és utána alapos kézmosás. Érezni fogod, hogy mikor kell tampont cserélni, de legfeljebb 4-6 óránként mindenképp cseréld.

2014. júl. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!