Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon biztonságos?

Tampon biztonságos?

Figyelt kérdés
Évek óta tampont használok,s így sokkal tisztább vagyok,mint betéttel. Nem ázom át,nem folyik szét,nem büdös,stb. Azonban tartok a toxikus sokk szindrómától,mióta hallottam,hogy valakinek több év használat után jött elő,s majdnem belehalt. Nekem is sokszor fenn van 8 órán keresztül a vége felé (főleg éjszaka),de elég egy 3-4 órás használat is a sokkhoz elvileg.
2014. júl. 24. 07:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Olyan elöfordul, hogy valaki ilyen sokkot kap, de én senkit sem ismerek, akivel ilyen történt.


Rengeteg ismerös használ sok-sok éve tampont (többen 30-40 éve is), de senkinek sem lett töle baja.


Azt hiszem, csak annak lehet problémája, aki nem elég tiszta, illetve nem rendeltetésszerüen használja (túl ritkán vagy túl gyakran cseréli). A használati utasításban is benne van, hogy lehetöleg 8 óránál tovább ne legyen benn, viszont ha úgy cseréli valaki, hogy nem telt meg, akkor feldörzsöli a hüvelyfalat és ettöl kaphat valaki fertözést.


Én egész életemben 13 éves koromtól 52-ig tampont használtam (utána nem volt menzeszem), és nem volt semmi bajom, de ugyanez érvényes a korosztályombeli ismerös nökre, rokonokra is.


A betét sokkal inkább lehet ok a fertözésre.

2014. júl. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!