Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos egyedül...

Mennyire biztonságos egyedül ilyen távoli földutakon biciklizni?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Innen lehet legrövidebb idő alatt elérni biciklivel egy településre a saját településemről (rendes úton elég nagy kerülőt kell tenni), erre el akarnék menni nyáron, de mennyire biztonságos ilyen utakon menni? Arra gondolok, mennyi esélye van annak, hogy belekössenek ott valakik az emberbe hogy mit keres ott, meg ilyenek?


2014. máj. 7. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem attól függ, hogy földút vagy sem. Te laksz ott, te ismered a környéket.

Esetleg kérdezgess ismerősöket, hogy járnak-e arra.

Vagy ne egyedül, hanem valakivel tekerjetek végig az úton lassan, nézd meg, hogy van-e valami a közelben, mik vannak az út mentén, ahonnan számíthatsz emberekre, nem kedves emberekre. Pl. lerobbant ház, stb.

2014. máj. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan én Zala megyében, de állandóan ilyen utakon megyek már 7-8 éves korom óta. Egyszer kötöttek belém vadászok, mert nem akarták, hogy véletlenül lelőjenek. De egyébként senkit nem érdekel, hogy ilyen úton mész.


(Sőt, olyan úton is mentem már, ami az erdőgazdaságé és ott sem kötöttek belém, csak néztek, amikor elmentem mellettük, pedig elvileg tilos a behajtás oda)

2014. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

régen nagyon szerettem a földesúton való biciklizést.

a természetközelsége, és a szabad levegő, nagyon jó párosítás volt, távol a település zajától.

utána már a kutyát is elvittem néha futni biciklivel bár elég veszélyes volt mert néha majdnem elrántott, meg kellett rá kullancsnyakörv, a sok fű miatt!

2014. máj. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ élnek e a közelben cigányok. Bábolnán élnek, tehát veszélyes arra menned.
2014. máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
89%

Csodálatos ilyen utakon biciklizni.


Nézd a pozitív oldalát:

Friss levegő, nincs forgalom, s tekerhetsz ahogyan csak bírsz.


Ha találkozol valakivel mosolyogj rá és köszönj!


Én futni szoktam ilyen helyeken korán reggel:-)


Egyébként pedig, ha van nálad teló bármikor segítséget kérhetsz...

2014. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Régen én is bicikliztem földutakon,2x kergetett meg egy kutya, ezen kívül senki nem szólt hozzám. Még ha cigányok mellett mész is el, nem fognak belédkötni,sokkal veszélyesebb lenne gyalog :)
2014. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Konkrétan nekem köszönni szoktak a cigányok ha vadászni mennek, vagy csak fát lopni. Én meg visszaköszönök és megyek tovább. Szóval ők sem azért lesznek ott, hogy kötözködjenek...


# 2 voltam.

2014. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én csak ilyen utakon tekerek. Nincs forgalom, nincs idióta aki el akar ütni, nincs senki akit zavarok vagy engem zavarna. Mondjuk én 90+ kiló vagyok és 36 éves férfi. Nem nagyon félek, hogy belémkötnének.
2014. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szívesebben bicikliznék itt, mint a forgalomban az autók között.

Egyébként mekkora táv?

2014. máj. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
csak azt tudom javasolni mint amit már előttem is írtak. Először felderítő út aztán mehet. Én pl a Bakonyban szoktam tekerni és néha mikor csak pár méterre hirtelen a semmiből elfutnak a szarvasok akkor ijedek meg nem kis darab állatok :D Sorompókkal, táblákkal van védve a behajtás de nekem sem szóltak még érte, szerintem inkább a motorosok zavarják az erdészeket. Amúgy meg jók is az ilyen utak csend van szép a táj könnyű kikapcsolódni is tekerés közben.
2014. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!