Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek biztonságos lehet...

Szerintetek biztonságos lehet egy vagy 10 éve elhagyott zártkerti (szőlőhegy) házat nyaralónak használni?

Figyelt kérdés

Egy eldugott békés csöndes falu fölött van a szőlőhegy, kicsit sznob környék lett, drágák a telkek, halnak ki az öregek, már nem nagyon művelik a szőlőhegyet, beerdősödött az egész.


Na ott van 1-2 romszerű épület, pince a fák között, szerintem alig ismeri 1-2 ember. Megcsinálhatnám, vagy legalábbis használhatnám nyaralónak, nem? Rongálást, graffitit nem nagyon tapasztaltam. A tavaly ott hagyott vadiúj fűrész és ásó is sértetlenül állt ott, de még nem mertünk rá pénzt költeni.


Lehet (bár kizárt) , hogy tulajdonosa is van, de szerintem biztosan nem fogja már használni.

Részben azért is mert nagyon jó a föld a faluban is és nagyok a telkek.


Szerintem önkormányzat adta ki a telkeket és már bizonyos részét próbálja visszaerdősíteni, így maradtak fent a romok. (elég jó állapotban)


2014. máj. 11. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:

te most a jogtalan kisajátításra gondolsz, és birtokbavételre?

mert az bűncselekmény, ha rajtakapnak!

2014. máj. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzatnál be kell jelenteni, hogy a területet használatba vetted. Ha az örökösök nem jelentkeznek 10 évig (nem biztos, hogy jól emlékszem), akkor átmegy a te tulajdonodba.

De mindenképpen érdemes utána nézni a földhivatalnál és az önkormányzatnál, kié a terület, és vagy megvenni, vagy bérleti szerződést kötni, ha az illető a faluban lakik. Ha a faluban nincs örökös, akkor próbáld meg az elbirtoklást.

Ha nem így teszel, akkor egyszer csak arra ébredsz, hogy belefeccoltál egy csomó munkát és kirúgnak belőle és fel is jelentenek.

2014. máj. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mész el az önkormányzathoz és jársz utána a dolgoknak? Látom hogy nem először teszed fel ezt a kérdés. Elmélkedés helyett cselekedj.


Komolyan megérné egyébként a büntetést egy kis nyaralgatás? Akkor már inkább vegyétek bérbe/vegyétek meg jogosan és úgy újítsátok fel. Elég nagy hülyeség lenne rákölteni egy rakás pénzt, hogy aztán a jogos tulajdonosé legyen a ház titeket meg még meg is büntessenek vagy lecsukjanak. Ez kb. olyan minta ingyenmunkáznátok a tulajnak.

2014. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!