Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barátnőm menstruációja nem...

Barátnőm menstruációja nem érdekli a szüleit.15 éves már menstruált többször is, persze nem volt pontos. Betudtuk annak, hogy még nincs abban a korban. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Viszont több hónapja már egyátalán nem jön meg neki. Mondja mindig,hogy úgy érzi meg fog meg folyik neki nagy ritkán valami barnás volt de legtöbbször ennyi. Már vagy fél éve, az alhasa nagyon sokszor kőkemény és fáj is neki. Vannak olyan tünetei ami tényleg arra utal,hogy ő most menstruálni fog de akkor sincs semmi. Már orvosnál is voltak. Ennyit nyögött ki neki:Ebben a korban ez természetes. A szüleit pedig egyátalán nem érdekli,hogy mi van vele. Sokat stresszelt mostanában és fogyókúrázik is. Mindig mondom neki,hogy ez mind az miatt van,mert ezt csinálod. Egy másik orvos pedig azt mondta,hogy ez már egyátalán nem. Utánaolvastam és szerintem szekunder amenorrhoea: páciensnek korábban már volt menzesze, de több mint három hónapja nem menstruál.

Valakinek volt már hasonló? Vagy ez tényleg természetes?



2014. júl. 28. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
nagy valószínűséggel a fogyókúra miatt van gondolom túlzásba vitte +fejlődő szervezet is ilyenkor nem kéne max sport szóval vegyétek rá h egyen normálisan +beszélgess vele többet
2014. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fogyókúra miatt van. Hiányoznak a szervezetéből a ciklushoz szükséges tápanyagok. Sokat árt így a szervezetének. Rendesen kellene táplálkoznia. Egyen minden nap bőségesen húst, májat, tejterméket, gyümölcsöket!
2014. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő szénhidrát bevitel nélkül megszűnik a menstruáció, tökmindegy hány éves az illető és hány éve menstruál, mert a menszeszt befolyásoló hormonok előállításához szükség van szénhidrátra. Szóval inkább egyen rendesen és be fog állni. Amúgy 15 évesen még "normális" ha nem rendszeres. Nekem 18 éves koromra állt be, pedig 12 éves korom óta menstruáltam.
2014. júl. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet akár PCOS-IR. Nekem is így kezdődött 15 évesen. Egy terheléses vércukor, több pontos inzulin vérvétel kellene! Magánlaborban bármikor meg lehet csináltatni, nem egy kibírhatatlan összeg. Ajánlatos már fiatal korban fényt deríteni a problémára, később komoly gondok lehetnek belőle. Élő példa vagyok rá. Meddőség, pajzsmirigy betegség, másodlagos nemi jellegek eltorzulása, stb.
2017. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem fogyókúra miatt volt! :) PCOS lett a vége :/
2019. márc. 8. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!