Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csomók vannak a melleimben....

Csomók vannak a melleimben. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb. 12 éves koromban kezdtek el nőni a melleim, már akkor megjelentek ezek a csomók. Egyből szóltam a szüleimnek, a nagymamám aki gyógyszerész volt megtapogatta, és mondta, hogy ne aggódjunk, ez csak azért van mert nőnek, szóval normális. Így hozzá is szoktam, de most 20 éves vagyok és megint elkezdett zavarni, hogy miért nem múltak még el. A csomók egyébként közben arányosan nőttek a melleimmel, van köztük egész nagy is. Néha szoktak fájdogálni, de nem vészes.

Szerintetek érdemes ezzel orvoshoz menni, vagy normális, és ne foglalkozzak vele?


2014. júl. 30. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Itt az a kérdés, hogy eddig miért nem mentél orvoshoz?! Főleg, ha szoktak fájni...
2014. júl. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bizony érdemes, és sürgősen. Lehet, hogy csak zsírdaganatok, de akkor is el kell menni mammográfiára
2014. júl. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! már intézkedtem ez ügyben, de sajnos 45 éven alattiaknak csak szeptemberre van időpont..
2014. júl. 30. 17:48
 4/11 anonim ***** válasza:

20 évesen nem lehet mammográfiát csinálni, pontosabban semmi értelme.

Ultrahangot lehet, a tapintáson kívűl.

2014. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet 20 évesen mammográfiát? Ha a mellben elváltozás van, akár 15 évesen is.
2014. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szeptember már itt van egy ugrásra. Sajnos mindenhol várólista van, csak sürgősségivel lehet soron kívül menni. Ha idáig kibírtad már kibírod szeptemberig. Iszonyatos ízületi fájással is 3 hónap a várakozási idő. Ez van. Azokat veszik soron kívül, akinek már volt daganatos elváltozása valahol. nem a korod miatt.
2014. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet mammográfiát csinálni 35-40 év alatt mert a szövet szerkezete még olyan, hogy nem lehet megkülönböztetni a sok mirigytől a rosszindulatú daganatot.
2014. júl. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugyan már hány 20 évesnek volt/ van emlő daganata? 35-40 év között azért szűrnek, mert a fogamzásgátló mellrákot okoz. 40 év felett már nem is lenne szabad szedni.

A melldaganatok több mint 80%-a nem rosszindulatú, de ezt csak a szövettani vizsgálat döntheti el. A női emlőben az élet folyamán mirigytágulatok, ciszták, tömörülések, hegek, körülírt csomók formájában jelentkező jóindulatú daganatok alakulhatnak ki. Mindezen elváltozásokat emlőinek időszakos, gondos áttapintásával minden nő maga érzékelheti a legjobban. Minden csomót meg kell mutatni onkológusnak.

Az emlőkben talált csomók jelentős hányada jóindulatú, azaz nem növekszik korlátlanul a környező szövetek felé, nem tör be az érrendszerbe, és nem ad áttéteket más szervekbe. Körülhatároltak, elmozgathatók, sokszor egyértelmű tok veszi körül őket. Citológiai vagy szövettani elemzésüket követően döntenek a szakemberek a további tennivalókról

2014. aug. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2014. aug. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menjél orvoshoz. Azok mind hülyék, majd a nagymamád kitapintja. Szinte nem hiszem el, mennyi egyszerű ember van.
2014. aug. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!