Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fehérfolyásom van és anya...

Fehérfolyásom van és anya nőgyógyászhoz akar vinni! Mit tegyünk? 16/L

Figyelt kérdés
Vasárnap kell megjönnie. Két hete kezdődött sok folyással, fehér-sárgás vízszerű váladék, kicsit fura szagú, de sok volt. Nem ég, viszket stb. Anya azt mondja, nem normális ez és nézze meg nőgyógyász. Lehet ez normális, illetve hogy zajlik a vizsgálat, kell tartanom tőle?
2013. nov. 6. 23:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A sárgás szín és a fura szag semmiképpen nem normális, fertőzésre utalhat. Nem kell tartanod semmitől, a nőgyógyász egy vékony pálcával mintát vesz és megállapítja mi okozza a tünetet, esetleg elküld ultrahangra, laborba, mindegyik vizsgálat fájdalommentes.
2013. nov. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Valoban nezze meg nogyogyasz. Valoszinuleg kenetet vesz, tehat bedug egy palcikat ( olyan mint a fultisztito, csak hosszabb) es elkuldi tenyesztesre. No para. Osszeszedhettel valami bakteriumot vagy gombat. Ha nem kezelnek ki, veszelyes is lehet. Mire megszulsz 1-2 gyereket, sok ilyenen kell meg atesned. Ez a noi sors :)
2013. nov. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Soha nem voltam még... És, ha nekem van igazam és teljesen normális dolog? Annyira megalázó ez az egész!
2013. nov. 7. 00:05
 4/17 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem normális dolog a sárgás folyás, főleg nem szaggal és nagy mennyiségben, és muszáj kezeltetni, máskülönben a kismedencei szervekre is átterjedhet, ami akár meddőséget is okozhat. A vizsgálat pedig egyáltalán nem megalázó. Talán megalázó amikor a háziorvos megnézi a torkodat? :) Ez is csak egy vizsgálat, és lesz még pár az életed során, nem nagy dolog, hidd el.
2013. nov. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ez nem megalázó. A dokinak te leszel a mittudoménhányadik betege, előtted voltak ott ilyen-olyan bajjal, úgyhogy nem fog tőled és a problémádtól meghatódni.

Ha bajod van, kezelni kell, mert ha nem, akkor súlyos következményei lesznek. Nagylány vagy, szokd meg, hogy évente akkor is menj ha nincs bajod, lesz majd rákszűrésed, fogsz szülni. Mondjuk nekem a második szülésem eleve olyan volt, hogy azt hittem belépőjegyet osztogatok, csak az nem látott széttett lábakkal, aki épp nem járt arra...


Nem is szégyen még ha összeszedtél valamit, az én kislányomnak 4 évesen kellett menni, mert viszketett neki. Az orvos nagyon kedves volt (gyereknőgyógyász). A normálisabb doki ilyenkor amúgy is tapintatosabb. Ha nem szimpatikus az orvos, akkor keress mást, de a nőgyógyászati vizsgálatokat ne hanyagold a saját érdekedben.

2013. nov. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Orvoshoz menni nem megalázó!

A vizsgálat nem fog fájni, és igaza van Anyukádnak, ez így nem normális.

Azért neked is jár egy plusz pont, hogy legalább szóltál Anyukádnak.

2013. nov. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Egszerű, fehér folyás. Lehet normális is akár?
2013. nov. 7. 00:50
 8/17 anonim ***** válasza:
Túl hirtelen kezdődött és túl sok. Meg kell mutatni orvosnak.
2013. nov. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igaza van Anyukádnak!
2013. nov. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem betegség, annak más tünetei is lennének.

Ha orvoshoz mennétek, akkor keressetek női orvost, biztosan kevésbé éreznéd megalázónak az elötte való pucérkodást.

2013. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!