Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nők igazat adtok...

Lányok, nők igazat adtok nekem abban, hogy a menstruálás nem olyan jó és könnyű dolog, mint ahogyan azt a férfiak hiszik, hanem rengeteg fájdalommal, kellemetlenséggel is jár?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki nem hisz nekem és nincs belátással rám azokon az időkön....mondta,hogy ha ide kiírom kérdésnek és igazolnak sokan,akkor elhiszi,amúgy nem tudja:( Kérlek írjátok le nekem,hogy nektek milyen szokott lenni,mert tudom,hogy minden ember függő,van akinek fáj (nekem is) és van aki meg sem érzi..?

2014. aug. 4. 21:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Persze kellemetlen...Ki nek nem??Sokszor kívántam már bár a férjem menstruálna....

Igen fáj is bár nekem az elsö két nap rossz.Na persze nem kihagyható a többi nap sem.Fokozottabb higiénia,s magában a menstruáció érzése...

Viszont így szülhettem két gyönyörü gyermeket amit semmiért sem adnék!!! :)

33/L

2014. aug. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Én akkor néztem nagyot, mikor férfi ismerősöm megkérdezte, hogy a menstruáció fáj e :D

Még ha valaki szerencsés és nem fáj neki, akkor is ott van, hogy vérzik. Minden csak nem kellemes.

2014. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Nekem régen nagyon fájt, sokszor a falat kapartam, most hogy rendszeresen sportolok, alig fáj szerencsére. De így se egy leányálom, a tamponok, betétek, cserélgetés, figyelés.
2014. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
71%
Nekem szerencsére semmi bajom nincs amikor mestruálok,ezért nagyon szerencsésnek tartom magam.. De tudom,hogy a nők többsége ilyenkor fájdalmakat érez..
2014. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

Én kórházba kerültem egyszer, mert olyan durva görcseim voltak, hogy elájultam. Pedig nem vagyok nyafogós fajta.

Fáj, fáj, fáj. Nagyon. Nekem nincs szerencsém, én is sportolok, mégis fáj. Elegem van belőle.

2014. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 advanced válasza:
74%

persze hogy rossz. amikor már látom a naptáramat hogy közeleg az a bizonyos nap vagyis napok.... hát már a fejemet fogom hogy jajjj ne.... már megint.....


fáj a hasam. hasmenésem van olyankor, ingerült vagyok.

2014. aug. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Én mindig megszenvedem az első 2 napot. Figyelem az időt, hogy mikor vehetek már be megint egy fájdalomcsillapítót. Anno havi 2 doboz algoflex m-et beszedtem. Elkezdtem fogamzásgátlót szedni, és így kevésbé görcsöltem, de gyógyszer nélkül úgysem bírtam volna. Aztán leálltam a tabiról, és ismét szenvedek, bár valamit csak-csak ért, mert most elég 1 doboz is. :D Amikor fáj az alhasam, akkor az kiterjed, és fáj a derekam is, csak úgy sajog... :( Régebben gyakran volt hányingerem is, de szerencsére nem hánytam soha. (Bár volt, hogy azért szenvedtem gyógyszer nélkül, mert annyira hányingerem volt, hogy nem tudtam gyógyszert bevenni. Ilyenkor forró vizes zuhany, melegvizes palack és lassacskán beveszem a bogyót és várok a csodára.) Ezenfelül első napokban hasmenésem van.

Szerencsére én nem szoktam átázni, de nagyon sokáig elhúzodik a menzeszem alapból egy hét, de sokszor több is. :( Szerencsére a barátom megértőbb fajta, de ő sem tudja milyen, amikor panaszkodok, akkor csak annyit mond "jobbulást". :D De legalább elviseli a hisztijeim. :D

2014. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Persze, de azért most kifejezetten örülnék neki, ha megjönne végre...
2014. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
9%

50-100 évvel ezelőtt is menstruáltak a nők.Csak nem illet róla beszélni,ezért senki nem tudta,hogy mikor kell velük belátónak lenni. Most divat lett róla beszélni,lassan kiírjuk a homlokunkra,hogy most nehéz napjaim vannak,jogosan vagyok hisztis.

Van aki görcsöl,és menni sem tud,valaki észre sem veszi.A fonónő 12 órában a futószalagon ugyan úgy dolgozott,mint más napokon. Akinbek ilyen gondja van,az menjen nőgyógyászhoz ,és ne hisztizzen.

2014. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
A nőgyógyász tudod mit csinál? Fel akar írni fogamzásgátlót, semmi mást...
2014. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!