Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 10 évesnek fertőzésre kúpot...

10 évesnek fertőzésre kúpot felírni nem fura dolog?

Figyelt kérdés
10 éves lányom táborozni volt, közös zuhanyzó, strand stb. Szegény elkapott valamilyen baktériumos fertőzést, viszketett, égett neki, meg volt egy kis sárgás váladék. Egyből vittem is a nődokihoz(gyermek), megvizsgálta, kenőcsöt és kúpot írt fel neki. Megkérdeztem, hogy muszáj-e a kúp, de azt mondta, hogy ezt belülről is kezelni kell, úgyhogy igen. Ma már használni kell este. Szegénynek a vizsgálat sem volt túl kellemes élmény, nekem pedig nagyon furcsa, hogy kúpot adnak ennyi idősen, szerintem fel sem tudja tenni rendesen. Nem lehet ezt valami tablettával pótolni? Normális válaszokat szeretnék, köszi.

2014. aug. 7. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem vagy oda az ötletért, menj másik orvoshoz.
2014. aug. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Miért fura? Hiszen belül van fertőzés, azt nem lehet tablettával kezelni.
2014. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Mivel ez a kezelés módja, ezért természetesen így kell kezelni.

A kúp meg miért lenne furcsa? Elvégre a hüvely már 10 évesen sincs "lezárva", a kúp mérete meg nem akkora, hogy bármiféle problémát vagy kellemetlen érzést okozhatna, kivéve, ha te csinálsz belöle tragédiát.

2014. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Babakorában a végbélkúppal nem volt ilyen problémád? Mert az arányban nagyobb volt a gyerekhez képest, mint ma! Semmi különbség nincs a két kezelési mód között, kivéve, ha neked van gondod azzal, hogy a lányod hüvelye "szexre" való...
2014. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapos és tisztességes kezelést kap a lányod. Két okból is nem tablettát. Egyrészt, a tabletta mellett is kéne helyi kezelés, mint ahogyan a felnőtt nők is kapnak, ugyanis a véráramon keresztül jóval kisebb koncentrációban jut csak oda a hatóanyag. Másrészt, a tablettával fölösleges terhelésnek tenné ki az orvos a lányod máját. Sokan hajlamosak elfelejteni, hogy az antibiotikum bizony nem cukorka, baromi sokat dolgozik vele a májunk. A hüvelyből viszont nem, vagy csak minimális mértékben szívódik fel a gyógyszer, így az nem terheli.


És kérdező, a lányodnak akkor lesz baja a kúppal, ha látja rajtad, hogy te sem vagy képes természetesen felfogni ezt a dolgot. Szóval próbáld elengedni ezt a félelmet. Semmiféle fizikai akadálya nem lesz a felhelyezésnek, a szűzhártyán van lyuk.

2014. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Max. fájni fog neki, amikor feltesz...i - remélem, nem te akarsz ott nyúlkálni. Én míg szűz voltam egy tampont nem bírtam feltenni, annyira kellemetlen érzés volt.


Mutasd meg magadon, hogyan helyezze fel - te ne nyúlj neki oda, mert nem érzed, és felsértheted, tényleges fájdalmat okozol, stb.

2014. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát erre gondoltam, amikor amikor furcsállottam. Elhiszem, hogy a kúp jó gyógyszer, de a felhelyezése igen csak kellemetlen lehet, hiszen még menzesze sincs, és visszagondolva én sem tudtam 15 éves koromig még egy tampont sem felnyomni. De hát majd este kiderül. :(
2014. aug. 7. 14:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért a tampon egyrészt nagyobb, másrészt nem csúszós felületű. SEMMI baja nem lesz a hüvelykúptól. Én magam 12 éves koromban használtam először, hüvelybe.

Ne képzeld azt, hogy attól, hogy 10 éves a lány, már mindjárt cérnavékonyságú hüvelye van, mert ez egyszerűen nem igaz, ugyanakkora a hüvely a testarányaihoz képest, mint a tiéd. 3 kúp is beférne, nyugi.

2014. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megértem az aggodalmadat. Biztos megvizsgálták a kislányt. Ha végbélről vizsgálták és jött váladék a hüvelyből, akkor nincs más megoldás. Ha nincs csak külső gyulladás akkor nem szoktak adni hüvelykúpot. A külső gyulladás is okozhat kellemetlen folyást. Ezt antibiotikumos kenőccsel külsőleg szokták kezelni. Konkrétan a lányomnál volt ilyen medencés időszakban. Szinte hihetetlen volt számomra, de nem a hüvelyből jött a fertőzés, és kezelés után teljesen megszünt.
2014. aug. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!