Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfáztam. Gyógymód? (Bővebben...

Felfáztam. Gyógymód? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Az urológusom szept 1-ig szabadságon van. Van valamilyen vény nélkül kapható gyógyszer vagy gyógytea ami bevált valakinek? Bár gondolom az orvos antibiotikumot írna fel. SOS segítsetek légyszi
2014. aug. 11. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Tőzegáfonya tea , liter számra
2014. aug. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon gyakran felfázom, ebben a nyári melegben ha egy napig zokni nélkül vagyok, akkor is. Most is fel vagyok fázva, én a következőket csinálom/csinálnám:

- Forró vizes fürdő: Nekem ezt nem szabad jelenleg, felfázás esetén az ülőfürdő nagyon jót tesz. Tegyél bele kis mennyiségben az alábbiak közül: tőzegáfonya, cickafark, kamilla, teafaolaj. Ha nincs otthon, akkor a sima melegvizes fürdő is megteszi.

- Öltözz fel normálisan: Vegyél fel nadrágot, zoknit. A derekad legyen takarásban. Lehetőleg a forró fürdő után gyorsan öltözz fel, amíg még "nem hűltél ki".

- Meleg vizes palack: Amikor a meleg vizes fürdő illetve zuhany nem válik be, illetve még utána is igénylem a "meleg" jótékony hatását, csak megtöltök egy fél literes palackot forró vízzel és a combom közé teszem.

- Tea: Nekem sokat segít amikor teát iszom ilyenkor, mert felmelegíti az egész testem, és többet pisilek tőle, így hamarabb elmúlik a felfázás. Ihatsz gyógyteát is, de bármilyen megteszi, én pl. a zöldteát imádom. Ezenfelül a sima víz si jót tesz, mert átmossa a szervezeted.

- Urzinol tabletta: Nem tudom vény nélkül kapható-e, de nekem egyszer ezt írta fel urulógus, nézz utána, kérdezz rá.

- Ha nem javulnak a panaszaid menj el a háziorvosodhoz, hogy írjon fel neked valamit!

2014. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat :) az is elegendő ha ezek közül a teák közül az egyiket szerzem csak be vagy érdemes többet is?
2014. aug. 11. 09:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem keverném a teákat, mert ugye mindegyikben vannak hatóanyagok, amik együtt túladagolást vagy nem várt hatást fejthetnek ki.


Egyébként felfáztál vagy hólyaghurutod van? Ha utóbbi, akkor menj háziorvoshoz, mert csak az antibiotikum segíthet.:(

2014. aug. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, de hogy lehet megkülönböztetni a felfázást és a hólyaghurutot?
2014. aug. 11. 10:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Felfázás kórokozó nélküli gyulladás, amit a hideg vált ki, pár nap alatt magától elmúlik, nem kell vele foglalkozni, csak eleget inni. Nekem a torkom ilyen hidegérzékeny, pl. képes kétnapos gyulladással reagálni, ha a hűtőből közvetlenül kivett uborkát eszem.


Hólyaghurut, ezt az esetek 99,99% baktérium okozza, nagyon ritka a vírusos vagy gombás fertőzés. Nem múlik el 2-3nap alatt, lehetsz lázas, enyhébb hasi vagy vesetájéki fájdalom, a vizelet lehet büdös, színes, véres, válthat ki viszketést vagy csípő érzést a bőrön. Nem javul, hanem a tünetek fokozódnak.


Összegezve: A felfázás kibírható kellemetlenség, fertőzésnél rosszabb tünetek vannak.

2014. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Csalántea is nagyon jó vagy tőzegáfonya tea vagy kapszula! Nekem sokat javult tőle, de az antibiokikumot sajnos nem tudtam elkerülni, mert erős volt a gyulladás, minden csepp vizelet óriási fájdalommal járt. Ezen kivül cickafarkfüves vagy kamillás ülőfürdő is jó lehet. Nagyon fontos, hogy rengeteget igyál, napi 2,5-3 L folyadék! Ha sokat iszol és pisilsz az segit valamennyire kimosni a bacikat a hólyagból, a húgycsőből. Ezen kivül esetleg menj el a háziorvosodhoz és irass fel valami gyullafáscsökkentő tablettát.
2014. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha hólyaghurutod van, akkor menj háziorvoshoz, vigyél vizeletmintát, általában van teszt csíkja, és ha szükséges felír neked antibiotikumot.
2014. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. aug. 13. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!