Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Iskolaorvosi vizsgálaton...

Iskolaorvosi vizsgálaton mindenhol divat az, hogy több embert hívnak be egyszerre? Titeket zavar ha mások előtt kell levetkőzni fehérneműre?

Figyelt kérdés

2014. aug. 23. 17:21
1 2
 11/17 anonim válasza:

9. válaszolónak:

Persze kibírni ki lehet, de szerintem felháborító. Mert rendben, egy vérnyomás mérésből nem csinál az ember nagy ügyet mások előtt, de egy normális orvosi vizsgálat során azért családban lévő betegségektől kezdve elég sok mindenre rákérdeznek, ami nem tartozik senkire a vizsgálton és az orvoson ( plusz asszisztens ) kívül senkire. E mellett, mint ahogy olvasom volt akinek felülről teljesen meztelennek kellett lennie a vizsgálat során... gondolom ezt nem kell magyaráznom, miért is probléma mások előtt.

E mellett... igaz már pár évvel idősebb vagyok, de emlékszem mi történik az iskolákban, és sajnos gonoszak a fiatalok egymással. Megy a pletyka, csúfolódás, nyilvános megszégyenítés, és ha egy ilyen vizsgálaton kilibben egy kis hiba, máris céltábla az ember másoknak.

2014. aug. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt csúfolódás

Azt hiszem súlyt mértek meg magasságot

2014. aug. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Nálunk 1-4.-ig mindig 4 embert ment be, de felső tagozatban mehetünk már kettesével is!

Nálunk viszont hogyha csak a védőnő van vizsgálatkor akkor maradhat a melltartó, visznot ha ott van az iskolaorvos is, akkor meg már sajnos nem :( De engem igazából nem zavar ha vannak bent, és szerintem téged sezavarjon, mert lány vagy , és ugyan azod van mit az orvosodnak

2014. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Fú, én gyűlöltem. Főleg mivel nekem volt a legnagyobb mellem az osztályban. A nővérke lemérte, leírta a kis kartonba, a többi osztálytársam (nem a barátnőim) meg leste, hogy mennyit ír. Aztán elmondták a fiúknak, hogy kinek mekkora melle van, és annyira égtem.


És pont ez volt a durva, hogy a nővérke mérte a magasságot, súlyt, vérnyomást, mellkörfogatot, csinálta a szemvizsgálatot, és már ezalatt is le kellett venni a melltartót. És így bemenni a függöny mögé (a többi csaj továbbra is kukucskált), ahol várt az orvos, aki megnézte a gerincet és megnézte a torkodat. Hogy ehhez miért nem lehetett melltartót felvenni, nem értem, de ma már én is kiállnék magamért, és kirugdosnám az összes kis ribit.

2014. aug. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Velünk soha, még csak meg se próbálták levetetni a melltartót.

Négyesével szoktunk bemenni, és hát igen, elég kellemetlen.

Főleg amikor olyan téma kerül szóba, ami másra nem igen tartozna.

2014. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%

Engem zavarna,nálunk otthon sem volt szokás hogy amikor kamaszodtam anyu bemászkáljon hozzám.Az öcsémhez is ha valami volt és fürdőben voltunk mindig bekopogott.


Szerintem egyik osztálytársamnak sem lett volna köze hogy milyen a testem,a mellem.Tesiórán olyan lány is volt aki sosem vette le a felsőjét,hanem már tesi polóba ment,vagy a moszdónál vetkőzőtt át.


Hagyjuk ezt a ki lehet bírni.Én csak azért mert valaki egynemű velem nem vetkőznék még le előtte és vizsgáltatnám meg magam.Akkor a felnőtteknél is ezzel az indokkal zajlódhatna az egész.


Mi szóltunk is hogy egyenkénti vizsgálatot akarunk és nem kellett alsóneműre vetkőzni.Csak szóltak hogy viszonylag lazábbra vetkőzünk és úgy menjünk a doki elé.Szóval nadrág,zokni és poló maradhatot,de mi is sokszor le vettük a melltartót,topot és csak poló volt.


Orvos előtt meg fel kellett húzni a felsőt csak meg a nadrágot.A mell méretet meg polón keresztül is meg tudja mérni,ahoz nem hinném hogy félpucéra kellene vetkőzni.


Ja fiúknál lett volna fityma vizsgálat,de megmondták hogy nem engedik és el is lett ezzel intézve.Ők boxerba mentek be egyesével.Hát én sem vennél le a bugyim az suliorvos előtt és állnék ott meztelenül.

2014. aug. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
19%

Ja még annyit az orvos egyszerre csak egy embert tud megvizsgálni,tehát nem kell hogy másik ember mindent lásson.Erre is van jogszabály,hogy az emberi méltóságot szem előtt kell tartani.


Nem fog gyorsabban menni a vizsgálat ha több ember van bent,csak kellemetlen és kínos lesz főleg ha alsóneműtől is meg kell válni,már lányoknál is olvastam hogy volt ahol le akarták és le is vetették a bugyit is,gyakorlatilag meztelenül volt.Én sem fiúknál,sem lányoknál ezt nem engedném.



Ja és nem mindenhol divat,hanem a diákoknak kell szólniuk,akár összeállniuk és beszélni tanárra,osztályfőnökkel,védőnővel,orvossal,szülővel hogy ők egyenkénti vizsgálatot akarnak és ha nem minden vizsgálatra kötelezhetnek titeket.


A diákoknak már ideje hogy a sarkukra álljanak és elérjék kulturáltn vizsgálják meg őket.Az a baj,sem a szülők,sem a tanárok nem állnak ki ebben a témában a gyerek mellett,nem csináltnak semmit.Pedig összefogással lehetne változtatni.


Én az intim részek vizsgálatát nem is engedném ha csak a diák,szülő hozzá nem járul.!

2014. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!