Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tamponosok! Nketek milyen...

Tamponosok! Nketek milyen volt az első tampon felhelyezése? Valmit elrontottam? Tovább lent?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Ezt a kérdést is én írtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__60392.. na hát tegnap kipróbáltam a tampont,nem is volt semmi baj,rohadt könnyen felment,felnyomtam amígy csak tudtam.Tök kényelmes volt meg minden,két tanóra után érzem hogy csúszik ki..elmentem wcre,kihúztam,nézem...aztaredva,a miniből hogy lett ekkora??xD Na mindegy....beraktam betétet aztán mentem vissza az osztályba.Utána egész nap fájt a hüvelyem meg az alhasam.Szörnyű érzés volt..mit ronthattam el?Túl korán szedtem ki?Dehát már csúszott ki..nektek is fájt az első után?Ha hnap megpróbálom megint már nem fog fájni? Köszönöm a segítséget!:) 13/l

2014. szept. 2. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
En olvastam, hogy tobb lannyal/novel is elofrdult mar. Sot amikor eppen tampont hasznalt, akkor ulni se tudott. En meg nem tudok tapasztalatot mondani, de szerintem meg kicsit fiatal vagy ehhez:) 15/l
2014. szept. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha magától kicsúszik, akkor nem hiszem, hogy elég mélyre helyezted. Ha mélyebbre nem tudod, akkor pedig még hanyagolnod kellene. Nekem, hogy jó helyen legyen kb az egész ujjam "eltűnik" a hüvelyemben, pedig nem rendelkezem hú de hosszú hüvellyel. Viszont a fájdalom leginkább azért lehet, mert kidörzsölte, túl hamar húztad ki, vagy mivel nem elég mélyre raktad, ezért szintén súrlódott vagy nyomott egy ideget és ezért fájhat az alhasad. Normál esetben egy tampon 2-3-szor akkorára is megdagad a vértől, mint ahogy kiveszed a fóliából. A legjobb időpont pedig mikor telítődött vérrel, de maximum 3-4 óra. Ha ennyi idő nem elég neki, akkor kisebb méretre van szükséged. Ha már nincs kisebb, akkor nem tampont kell használni.


A tampon leginkább arra jó ha túl sokat mozogsz és elmozdulna a betét vagy túl erős a vérzésed és a betét nem elég. Én 20 éves koromig elvoltam a betéttel, utána vett egy jobb kanyart a menszeszem és elég erős vérzésem lett az első 2-3 napra, ekkor kezdtem el tampont használni. Egyébként pedig max tesi órára vagy kiránduláskor használtam.

2014. szept. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!