Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Középsuliban éves szűrővizsgál...

Középsuliban éves szűrővizsgálatokon fehérnemű marad, vagy az alá is benéznek? Mellvizsgálatot mindenhol csinálnak?

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 16:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"Nagykorú beteget ilyen esetben haza szoktak zavarni,"


Gondolom téged zavartak és zavarnak mindenhonnan haza, ahol megfordulsz és így viselkedsz, nem pedig az "elismert" orvos családtagjaidat, akiknek remélhetőleg soha nem jutott hasonló dolog az eszébe.

2014. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
29%
Nem kedves elozo. Azt zavarják haza, aki nem mukodik egyutt az orvossal. Feleslegesen próbálsz provokálni, semmi értelme:) Amit irtam hogy ruhában nem lehet normálisan vizsgálni, valamiért kiverte nalad a biztosítékot. A dolog pedig marha egyszerű. Ha magancelbol mész orvoshoz, akkor magaddal cseszel ki, mert fekrediagnosztitalhat, ha munkaalkalmassag a tét, akkor meg nem irja alá a papirod, mert nem vállalja a felelisseget. Iskolairvosnal is meg lehet tagadni a vizsgálatot, de azt más szakorvosnal pótolni kell. Szerintem ezt kar tovabb ragozni
2014. szept. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

NÉzd alapvizsgálatokat szokták elvégezni,kérhetitek az orvostól,a titeket kísérő tanártól,védőnőtől hogy egyenkénti vizsgálatot szeretnétek,és csak az orvosi szobában akartok elvetkőzni majd alsóneműre akár.


Sem a mellvizsgálata,sem a bugyi levétele nem kötelező.Erre vagy a pucérkodásra mások előtt nem kötelezhetnek!!!!


Csak ha nem tetszik valamelyik vizsgálat meg kell mondani ehhez a vizsgálathoz nem járultok hozzá,de minden mást elvégezhetnek.


A korábbi válaszokhoz annyit melltartót sem szükséges levenni.Engem az orvos sokszor hallgatot már meg abban.De ez legyen a legkevesebb.


Valóban hallottam én is arról hogy pár középsuliba volt hogy mellet meg akarták vizsgálni,vagy le akarták húzatni a bugyit és kívülről megnézni a nemiszerveket.De erre senki nem kötelezhet.Ezt nem kell megtenni.Erről akár anyukáddal beszélj is hogy ha ilyen merülne fel te nem járulsz hozzá,és akkor tudja az anyukád is.


Fiúknál néha van fitymaszűkületi vizsgálat,ekkor vagy maguk,vagy az orvos húzza hátra nekik a fitymát,ill here vizsgálat,ez annyi hogy a herét meg kell emelnie a diáknak.De őket sem kötelezhetik erre.


Tehát ha megmondják hogy ehhez nem járulnak hozzá,de minden mást elvégezhetnek akkor nem fogják őket sem piszkálni.


Egy biztos én csak az orvosi szobába lennék hajlandó alsóneműre vetkőzni,a melltartó levételén nem akadék fenn,de más osztálytárs előtt sem most,sem korábban nem venném le és a bugyit sem húznám le.


A tesóméknál lett volna fitymaszűkület vizsgálat de megmondták hogy nem vesznek részt rajta.


Én sem tenném egy biztos.

2014. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

A tesóméknak nem kellett sehol sem bepótolnia vizsgálatot,minden alapvizsgálatot megcsináltak de nem voltak hajlandóak meztelenre vetkőzni,mert ha a boxert letolod akkor meztelen vagy és mutogatni a nemiszervüket ennyi.És sem iskola vagy üzemorvosnak mutagatom a nemiszervem.


Alsóneműre vetkőzésen nem kell kiakadni,de csak az orvosi szobába,nem hinném hogy hosszú időt kellene a váróba így eltölteni.

2014. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ha meg orvos dinasztia sarja vagy akkor meg jó lenne ha lenne empátia az orvosokba és nem más diákok előtt akarnák megvizsgálni a diákokat esetleg.


Meg annyira kellene levetkőzni amennyire a vizsgálat megkívánja,vérnyomáshoz nem kell vetkőzni,magasság méréhez sem kell vetkőzni.Amíg az orvos csak a hast nyomogatja addig is bőven maradhat a melltartó.


Talán a vizsgálatot kellene úgy felépíteni hogy először legyenek meg azok amikhez nem kell vetkőzés,nem az hogy azért legyen egy száll semmibe valaki mert az orvosnak így kényelmes meg gyors.


PERVERZÓRÓL Nem beszélek,ezt most muszály leírnom,mert ha valaki lemerni írni hogy mivel nem ért egyet,akkor folyton ezt mondjátok,hogy mi erre gondolunk,holott nem.!!!!!


Az emberek többsége szégyenlős,gáltásos,nem szeret más előtt vetkőzni és ezt igen hamar elfelejtitek kedves ORVOSOK!


Ha a felső testet megvizsgálta akkor fél perc hogy vissza kapja a diák a felsőjét nem az hogy a végén egy cicibe kelljen állnia mert így akar lúdtalpat nézni az orvos,meg így akarja majd nyomkodni a hasát.Csak a vizsgálatok sorrendjét kell normálisan megszervezni és akkor nem lesz a betegnek,a diáknak sem kényelmetlen annyira az egész.


Aztán még lehetne sorolni,ha a diák elutasít egy vizsgálatot akkor nem bűntetik meg az orvost hanem a diák kartonjára felírják hogy a diák azt elutasította.


Az orvosnak is bele kellene élnie magát abba mit érez a diák,vagy a felnőtt beteg!!!!


-Ha olvasgatnál ezernyi kérdés van ahol azon aggodnak hogy egyesével be lehetne e menni,mert nem akar mások előtt félmeztelenül lenni,mennyire kell levetkőzni stb.


-Hát nagyon elfelejtitek ezt hogy szégyenlős,gátlásos a beteg.


-Olvastam olyat ahol arról írt egy csaj hogy nekik egri suliba volt az eset,3-4 csajnak kellett bemennie az orvosokhoz,ott egyből félmeztelenre vetkőzni,tehát a többi diáklány mindent látott,amikor az egyik nem akarta beszólt durván az egyik orvos.2 orvos és 1 asszisztens volt.

Majd jön a LÉNYEG az ágyra fel kellett feküdnie a lánynak és megmondta az orvos hogy ott le kell venni bugyit is majd rakja szét a lábát kicsit és kézzel kicsit a csaj húzza szét a szeméremajkait.A többi lány mindent látot.Se függöny,se semmi.Bocs de ez durva.

Az egyik orvos csinálta az alap vizsálatokat a másik csak ült és nézet.

HOL NORMÁLIS EZ?



Ez iszonyat megalázó,a legtöbb kamasz már az anyja előtt sem vetkőzik le,nem hogy húzza szét kézzel a szemérem ajakait az osztálytársa előtt.


A fiúknál meg még többször hallani hogy más osztálytársak előtt vetetik elő velük a péniszüket.HOl vizsgálat az hogy vedd elő és húzd hátra magadnak?

Megalázó,megszégyenítő.


És mért nincs valami vizsgáló függöny hogy az orvoson kívül más még sem lásson mindent?


Szerintem ha orvosgeneráció tagja vagy akkor ezeken gondolkodj el és ha vannak konferenciák ahol téma a gyermek egészség is akkor ezt fel lehetne hozni,hogy nekik se sérüljön a szeméremérzetük.


Ti orvosok mást nem tudtok mondani csak hogy nekünk még senki nem panaszkodott erről!

Hát a legtöbben nem is merik leírni,elmondani milyen érzés nekik.

Ennyire nagyon ismeriktek a betegeket!


Nektek is el kellene gondolkodni!


Kérdéssel és kis odafigyeléssel is sok mindent ki lehet deríteni.Nem az hogy egy idegen,rosszabb esetben több ember előtt vetkőzz le és hajolgass előre,aztán feküdj egy cicibe az asztalra megnyomkodnak jól itt meg ott.

Fiúkról meg ne is beszéljünk még rosszabb a helyzet.


Nem így kellene csinálni,nem munkadarabnak,húscafatnak nézni őket.

2014. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Ja és sajnálom ha te rád és családodra ez nem igaz,de itt ha olvasgatsz elég sok rosszat lehet olvasni.Nem az jött le hogy annyi megértő és korrekt orvos lett volna,aki odafigyelt hogy minnél kevésbbé legyen kellemetlen a diáknak,betegének.
2014. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Elég szomorú hogy ma már ha orvosi vizsgálat szóba jön akkor a fiatalok félnek előre is,mert már olyan vizsgálatokat is akarnak amik régen nem voltak.


Egy ideig nem kellett nekünk sem suliba tartani,aztán hirtelen fiúknál is be akarták vezetni a fitymaszűkületi vizsgálatot,amit ennek nem neveznék ,a fiúk megtagadták de attól az évtől fogva már idegesek voltak ők is ha szóba jött az éves vizsgálat.Lányokat meg elkezdték mellvizsgálattal ijjesztegetni,de nem lett belőle semmi.


Kellene egy határt szabni hogy ezek a alapvizsgálatok amik kötelezőek és a többi elvégezhető.


Nem tudom sok ismerősöm van akik tagadtak meg vizsgálatot és soha nem volt ebből baj és több helyen is leírták nem volt a vizsgálat megtagadásának következménye.

2014. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
39%
Teljesen jogos elvárás, hogy minden vizsgálat alatt egy beteg legyen bent. Ehhez mindenkinek joga van ha felnőtt, ha gyerek. Annal is inkabb, hogy az orvosi titoktartast másképpen nem lehet tartani. Az én szüleimnél ez nem téma, zárt ajtók mögött vizsgálnak Mindenkit maximális diszkrecioval. Nem értem, hogy lehet ez másképp az iskolasokkal. Rossz berogzules es kapkodás. A magyar egészségügy hagy maga mögött kívánni valót.... Ennek ellenére azt mondom, hogy a Vizsgálatok ti értetek vannak és nem ellenetek! Ahhoz hogy Időben ki lehessen szurni rendellenességeket, melyek kesobb komoly problémát okoznak. Az is természetes, higy egy serdülő szégyenlős
2014. szept. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
De nem szabad, hogy a szemermesseg miatt barkit is maradandó egeszsegkarosodas érjen. A nemi szerv vizsgálata nem tartozik szorosan az iskolaorvos kompetenciájába, de benbe van a vizsgálati protokollban, amit nem ok határoznak meg. A fityma letapadasat éppenséggel a házi gyerekorvosnak is elleniriznie kellene kisiskolasoknal. Nem minden szülő gondos es nem mibden fiú ert hozzá, mikor van gond. A későbbi nemi életet viszont alaposan tönkreteheti. erre is gondolni kell. Lányoknal én meg nem hallittam, hogy bárki nemi szervét vizsgált volna iskolaalkalnassagi keretek között. Szerintem ez városi legenda. Nem is lenne sok értelme.. A mellvitsgalatnak sem, hacsak nem szakorvos nézi. Egyesével kell vizsgálni Mindenkit, folyasra menstruációs gondra rákérdezni, szükség esetén tovább küldeni.
2014. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
29%

Ez a ki zavar kit haza kérdés azért igen érdekes.

Főként aki azt állítja itt, hogy a szülei orvosok, amit azért kétlek, mert igen kevés értelmiségi szülő nevelné így a gyermekét. Na és hogy mind a kettő...ez számomra nem hihető.

Arról végképp ne is beszéljünk hogy legfeljebb aki eltart valakit az zavarhatja azt haza és semmiképpen sem az eltartott, ugye?

2014. szept. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!