Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz csak oda lehet...

Nőgyógyászhoz csak oda lehet menni ami körzetben van, vagy pedig lehet máshova is ami nem magánrendelő olyanra gondolok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
mehetsz bárhova, viszont ha nem a saját (lakcímkártyádon szereplő cím számít) kerületedbe mész akkor fizetni fogsz tuti!!!
2010. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha nekünk pl a kenézy korházban is van, vagy az sztk-ban akkor is fizetni kell?
2010. jan. 19. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Szabad orvosválasztás van, oda mész, ahová akarsz. Még háziorvost is választhatsz olyat, aki messzebb lakik, nem a körzetedben, ha éppen benne bízol meg.
2010. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor akárhova megyek nem kell fizetnem a vizsgálatért, csak ha magánrendelőbe megyek akkor kell?
2010. jan. 19. 16:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Így van, csak magánrendelőben kell fizetni.
2010. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. jan. 19. 16:19
 7/10 anonim ***** válasza:

ha a kórház a kerületedben van akkor igen, mehetsz oda

egyébként nem igaz ez a szabad választásos dolog, mert épp ma szembesültem vele.

x kerületben lakom párommal, de még nem vagyok oda bejelentve, de az ottani sztkba már többször is voltam, címbemondás alapján. viszont ma a fogászatra kellett mennem mert megbolondulok úgy fáj a fogam, erre elkérték a lakcímkártyámat, ott kibukott, hogy y kerületben lakom, ezért közölte, hogy ellát, de azért fizetni kell, mert nem kerületi lakos vagyok!

szóval a szabad orvosválasztás is csak saját kerületen belül érvényes. tehát ha z kerületben laksz és ott van 8 rendelő akkor a 8 rendelőből bármelyikbe mehetsz, ott ingyen ellátnak tb alapon, de ha már egy 9. helyre mész egy kerülettel arrébb, oda már fizetni kell!

2010. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kérdező nem pesti, hanem jó eséllyel debreceni. A fogászat meg szinte mindenütt fizetős, még Tb alapon is.


Annak idején, amikor Miskolcra költöztem, egy ideig még jártam bőrgyógyászati szakrendelésre itt is, meg odahaza a szüleim városában, 60 km-re innen is. Dettó ugyanez volt a nőgyógyászattal. Egy fityinget sem kellett fizetnem egyik helyen se, pedig a két városból ugye csak egyben voltam bejelentve állandóra a lakcímkártyám szerint.


Most is a város másik végébe járok nőgyógyászatra meg háziorvoshoz, nem oda, ahová tartozom lakcím szerint. És megint csak nem kell fizetnem.

2010. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen debreceni vagyok
2010. jan. 19. 17:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Fogorvosért majdnem mindig fizetni kell,ennek nincs köze a szabad orvosválasztáshoz.

Nődokihoz mehetsz akárhova,és ha nem magánrendelés,akkor nem kell fizetned.

2010. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!