Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta állandóan fáj?

Petefészek ciszta állandóan fáj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Időnként fáj a bal petefészkem, általában menses előtt egy héttel vagy pár nappal, van hogy csak egyszer érzem de olyan is hogy többször. Néha menses után.


Ha ciszta akkor annak mindig fájnia kell? Van ebben valakinek tapasztalata?


Tablettát nem szedek.


Köszönöm,


25/L



2014. nov. 13. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 4 nagy cisztám volt, abból az egyik 14 centis és nem fájtak. Menzesz első napján görcsöltem, meg peteéréskor szúrt a petefészkem, de ezek amióta nagylány lettem, mindig is így voltak, szóval...

Azért nézesd meg magad, biztos, ami biztos. Ha ciszta és még kicsi, gyógyszerrel vagy gyógyteával felszívódhat.

2014. nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen a választ! Akkor neked rendszeresen fáj/fájt? Mi lett végül a cisztákkal?


Nekem csak nem rég kezdődött, hétfőn ultrahangoznak, csak félek hogy valami hormonális izé lesz, mert különben állandóan fájna, nem?


Bár idelenn mi nem "hormonális"? :)

2014. nov. 13. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, nekem 12 éve minden peteéréskor és minden első menzesznapon fájt a hasam. Sőt, még mindig fáj, pedig már kivették őket. Most október 17-én műtöttek meg. Túl sok volt és túl nagyok, na meg ezek endometriómák voltak, nem sima dermoid ciszták, szóval ezek nem felszívódóak. A dermoid cisztákat lehet eltüntetni, amíg kicsik.

Hát, nem tudom, odalenn tényleg minden hormonális :D

2014. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Aradiné Judit válasza:

Szia!

ha van cisztád akkor az fáj illetve a hasad alján érzed hogy csipked tépked görcsöl...

Nekem már végre nincsen mert nem rég műtöttek de azt tanácsolom hogy mindenképp keress fel egy dokit és legyél erőszakos hogy a cisztát mindenképp távolítsák el...:)

Minél elöbb mész annál kissebb az esélye annak ha (ne adj isten hogy műtét lesz)hogy laparotomiával végzik!!

Én tapasztalatból mondom..

Sok szerencsét...:)

2014. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!