Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kedves Kollégák és Kolleginák!...

Dorcsi2014 kérdése:

Kedves Kollégák és Kolleginák! Mit javasolnátok elsőként a hajhullásom megszüntetésére? Vitaminpótlást? Hajápolást különböző kozmetikumokkal? (mivel, mit hogyan használjak? ) Kíváncsi vagyok a Ti tapasztalataitokra, tudásotokra.

Figyelt kérdés
Problémám már évek (~10) óta jelen van, melynek tünete a feltűnően sok hajhullás. 12 évig vízi sportot űztem, naponta 3x voltam a klóros vízben. Rövid hajam volt fiatal koromban, aztán amikor befejeztem az élsportot (középiskola 12.osztály), úgy gondoltam most megnövesztem. Azt már az elején észrevettem, hogy a hajam elszíntelenedett (barnából-világosbarna lett), elvékonyodott. Akkor nem is volt soha befestve, hanem 20 éves koromtól fodrásszal egyszínű barnára festettem, hogy mutasson is valahogy. Mindig kérdeztem, hogy baj van-e, nagyon hullik? Ez normális? De rengeteg babahajam van, megnyugtattak, szóval nem paráztam. 22 évesen visszavágattam a hajam, befestettem vörösre, és megint növesztem. A hullás nem állt meg (bár lehet, hogy a festés rásegített ebben), a cinkpótlás (HairClair), a fésű cseréje, hajápolási módszerek, nem használnak teljes mértékben. Célom, hogy levágatom a hajam, visszafestetem barnára (világosbarna) és hagyom lenőni, hogy visszakapja az eredeti színét. Nem lesz további festés. De nagyon sajnálom a vöröset, mert ez az én színem, az éltetőm, ami a legjobban illik hozzám. Talán meg kéne próbálni a gyógyszertári hajfestéket?

2015. jan. 4. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Fesd be bemosóval, az nem olyan káros. Még szedj vitamint, ami direkt hajhullásra jó, de jobb lenne olyan ételeket beiktatnod, amik tartalmazzák a számodra szükséges vitaminokat.
2015. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A hajfestés nem tesz jót a hajnak az biztos, de az leginkább a hajszálakat viseli meg, mivel hullik és nem törik, ha belsőleg nincs semmi bajod, valamilyen rejtett gyulladás szervi elváltozás akkor a fejbőröddel és a hajhagymák tápanyag és oxigén ellátásával lehet gond. A klóros víz is sokat árthatott a fejbőrödnek én azt tenném elsőre rendbe ezzel [link] mellé szedned kellene valamilyen vitamint, ami belülről segítene ásványi anyaghoz jutatni a hajhagymáidat. Vitaminból sajnos még nem találtam olyat, amit ajánlani mernék. Az igazi a kiegyensúlyozott táplálkozás lenne.
2015. jan. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kiwi85 válasza:

Figyu szerintem ezt próbáld ki, ütős cucc:

[link]


Én ezt a telet megúsztam hajhullás nélkül, ami eddig X éve nem sikerült, és ennek a segítségével. Nagyon komoly hajkoronát csinál, rengeteg jótékony komponense van. hajráá :-)

2015. jan. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!! :)

Utánanézek ennek a cuccnak.

2015. jan. 23. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!