Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egeszseges az Ob hasznalata?

Egeszseges az Ob hasznalata?

Figyelt kérdés
17 eves vagyok es attertem a normal betetrol az Ob-ra mivel eleg sok verzesem van elso napokba es azt mondtak hogy biztonsagosabb is ... a nok tobb resze is ezt hasznalja de egeszseges ez ? nem lehet valami bajom belole? ( lehet hujenek tunik a kerdes de erdekel )
2008. okt. 4. 19:48
 1/5 anonim válasza:
100%
szia! semmi gondod nem lehet tőle!!csak egyre figyelj mindíg moss kezet előtte!!akkor talán elkerülöd a fertőzéseket!!
2008. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 éve használom éjjel-nappal egyaránt mert a betéteket nem bírom elviselni és sose volt semmi problémám vele.
2008. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Persze, egyetlen boltban kapható tampon sem okoz egészségkárosodást, ha az alapvető higiéniás szabályokat betartod. A különböző tamponok között max. minőségi eltérés lehet, szóval kijelenthetem, minden tampon használata egészséges. Én amúgy nem szeretem az OB-t, a Helen Harper tamponra, és a Playtex-re esküszöm :-) Amúgy ha kezdő vagy, neked is a Playtex-et ajánlom, mert az applikátoros, azaz nem az ujjaddal kell felnyúlnod, hanem egy műanyag tokban van a tampon, ami pontosan oda juttatja, ahová kell.

De amúgy kicsit rossz helyre tetted a kérdésed szerintem :-)

Üdv

Polly

2008. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lehet belőle. A betegtájékoztatón ir egy TSS nevű betegségről, de én még nem hallottam volna, hogy valakinek ilyene lett volna. Anyukám mesélte, hogy amikor fiatal volt, akkor ritkán használt csak tampont, mert azok nagyon "eldugytották" és ha valamiért nem tudta időben kicserélni, akkor már bealvad neki a vér, de ezek a mai tamponok, mát ha tele vannak akkor áteresztik a vért.

Azért éjszakára erőssebb napokon marad a betét, mert mégiscsak egy egészséges tisztulási folyamatról van szó, nem kell mindig tömködni magunkat :)

2008. okt. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Na már most alapvetően nem egészségtelem a tampon, de azért figyelni kell, rendszeresen kell cserélni, kezet mosni előtte és utánna, valamint éjszakára nem ajánlatos, mert akkor ott pang egész éjjel benned a vér, és azt szeretik a bacik, illetve amikor már nagyon kevés a vérzés, akkor sem, mert vákumot képez, és ha nincs mit beszívni (vért) akkor esetleg a méhszájseb kialakulásához is hozzájárulhat, ilyenkor lehet tisztasági betétet használni. Ezeket nőgyógyásztól hallottam. De én is használok tampont, csak ésszel, éjszakára viszont betétet hosszút, hogy ne legyen maszatos a pizsim meg az ágynemű.
2008. okt. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!