Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs problémák (? )

Menstruációs problémák (? )

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, több, mint 4 éve menstruálok már, tavalyi év során már beállt rendesen. Viszont már több hónapja hamarabb jön meg, mint kellene. Anya el fog vinni orvoshoz és hát gondolom ott valami fogamzásgátlót fognak felírni, hogy megint beálljon rendszeresre. Sose voltam amúgy még nőgyógyásznál, nem is voltak problémáim. De én meg attól tartok, ha felír gyógyszert, az is csak ilyen átmeneti megoldás, ha abbahagyom, szerintem megint el fog csúszni.. Egész életemben meg nem biztos, hogy szeretném szedni a tablettát, kicsit talán "félek" is tőle. Vagy valakinek esetleg valami ötlet, hogy mit lehet ezzel tenni?
2015. márc. 14. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy hamarabb jön meg, mint kellene? 21-től 35 napig normális egy ciklus. Akkor van baj, ha 21 napnál gyakrabban van vérzésed.
2015. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vérvétellel ellenőrizni kellene, hogy nincs-e szervi oka ennek (pl pajzsmirigy túlműködés). Ha negatív minden, akkor az orvos eldönti, hogy beavatkozik-e, vagy sem. Nem biztos, hogy be fog. Egyébként a fogamzásgátló be tudja úgy állítani a ciklust, hogy az később is megmaradjon.
2015. márc. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyire hamarabb? Nekem 18 éves korom körül állt be a mostani ciklusomra. A ciklus hossza változhat. Fogamzásgátlót NE szedjél, az nem állít be semmit.
2015. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy hamarabb jön meg? Egy nő élete során simán változhat a ciklusa. Attól, hogy neked mondjuk 3 éve 35 napos volt, most lehet 30. 21-35 nap között normális a ciklus hossza, és ha pár napot ingadozik, az sem gond.

Tehát pontosan mekkora eltérésekről van szó? Leírnád az utolsó 6-12 ciklusod hosszát?


Egyébként a fogamzásgátló nem állítja be. Mármint amíg szeded, addig pontos, 28 napos ciklusod lesz, mivel a vérzést nem a szervezeted irányítja, hanem a tabletta megvonása hozza létre. És mivel rendszeresen vonod meg (mindig 21 nap után 7 nap szünet), így a ciklus is rendszeres lesz.

Viszont ha abbahagyod, újra a te szervezetednek kell működnie, és általában visszaáll az eredeti állapot, vagy akár rosszabb lesz, mint előtte volt. Az azért meglehetősen ritka, hogy előtte rendszertelen, majd abbahagyás után beáll.

2015. márc. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát végülis a 21-35 közöttiben bennevan, ebben a hónapban 21. napra jött meg, előzőben 23.-ra, azelőtt meg 22.-re.. Augusztusig szinte mindig kijött a 28 nap, utána szeptemberben kimaradt egy és október közepe-vége fele jött meg. És azután meg a következő a 16. napra jött meg, ez decemberben volt, aztán az azt követő is a 23. napra jött meg. Szóval igazából azóta van ez, hogy nem a 28. nap körül jön meg. De akkor annyira nem aggódok, csak kicsit zavar ez engem, mert hát nem számítok rá..
2015. márc. 14. 22:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen ez teljesen normális. A 28 nap a nagykönyvben van. 21-35 napig normális egy nő ciklusa.
2015. márc. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, köszönöm mindenkinek!
2015. márc. 15. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!