Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hogy éltétek meg a betéthas...

Ti hogy éltétek meg a betéthasználatot?

Figyelt kérdés
Most jött meg harmadjára de nagyon nem vagyok kibékülve ezzel a betét dologgal.Azt hittem lassan megszokom de nem!Nektek is ilyen nehéz volt megszokni??Mindig az az érzés ott lent.Meg a macera minden fele.Kikészülök teljesen! 13/L

2015. márc. 21. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehogy nem szoktam meg, csak elviseltem. Mindig is utáltam. Bár nekem nagyon fiatalon, 10 és fél évesen jött meg, tehát egy pár évig a tampon szóba se jöhetett, de aztán 14-15 évesen tampont kezdtem el használni, míg szűz voltam, addig minit, aztán pedig normált. És használok azóta is.

Nekem kényelmetlen volt, feszélyezett, olyan érzés volt, mintha pelenka lett volna rajtam, plusz sajnos ha az félrecsúszik, akkor akár az ember össze is kenheti magát, míg a tamponnál tudom, hogy mikor mennyi idő után álljak neki cserélni, az nem mozdul el.

Szóval szerintem az elején még mindenféleképpen birkózz a betéttel, aztán később használhatsz tampont is.

2015. márc. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

Használj hosszabb betétet, akár éjszakait is, mert így nem ázol át. A másik fontos a szoros bugyi, aminek nem túl keskeny az alsó pántja. ( így nem csúszik félre a betét)

A harmadik, hogy minden cserénél nedves törlővel célszerű áttörölnöd magad. A popsidat is, mert hátrafolyik a vér és kellmetlen érzésre.

Nem utolsó sorban meg gondolj ilyenkor arra, hogy már nagylány vagy, a tested alkalmas a gyermekvállalásra, elindultál a nőiség útján. Vannak olyan kultúrák, ahol ilyenkor óriási buli csapnak a lányoknak és megünneplik, hogy nővé értek, képesek az élet létrehozására.

Nekem nem volt nehéz megszokni, mert én örültem, amikor nagylány lettem. Az osztályban mindig megosztottuk egymással, mi csajok, amikor valakinek megjött és gratuláltunk egymásnak:) (összetartóak voltunk, nem ellenségesek)

Ez volt a mi kis titkunk, amiből a fiúkat kizártuk, sokszor majd megette őket a fene....:)

2015. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én nagyon nem szeretem a betétet magában, mert az első két nap olyan erős, hogy felállok, és érzem, hogy folyik. Sajnos sokszor érzem, hogy elindul valamerre, ahogy helyezkedem, és át is áztam már így, az sem segít, ha a fenékvágatom végéig ér a betét, mert oldalra szokott kifolyni legtöbbször...amíg szűz voltam, szintén a minit használtam, aztán áttértem a normálra. Mindig tampont + betétet használok, sokkal jobb érzés, el merek menni bárhová anélkül, hogy azon aggódnék, átázom-e. Ha megfelelő a higiénia, rendesen kezet mosol, időben cseréled, a minivel kezdesz, elolvasod benne a tájékoztatót, hogy mit hogyan kell, nem hiszem, hogy probléma lesz. Próbáld ki akkor otthon, amikor nem kell menned sehová.
2015. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyűlöltem, mindig olyan érzésem volt, mintha pelenkáztam volna magam, nyáron meg állandóan büdösnek éreztem magam, pedig 2 óránként cseréltem.


Amióta elvesztettem a szüzességem, fel tudom helyezni a tampont, és azóta bt közlébe sem mentem.

Ezerszer szabadabb, kellemes (jó, a csere nem), nem ázok, nem folyok, tiszta...

2015. márc. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!