Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Esely van ra (csaladi halmozod...

Esely van ra (csaladi halmozodas miatt), hogy mell-es petefeszekrakra erosen hajlamosito geneket orokoltem. Ilyen esetben szures utan preventiv petefeszek-es melleltavolitast csinalnak itthon?

Figyelt kérdés
Amerikaban ez bevett dolog, hogy a meg egeszseges szerveket ilyenkor eltavlitjak, megelozeskeppen. MIvel a hajlamosito gen 90%kal noveli meg a mellrak, es 50%kal a petefeszekrak kialakulasanak eselyet, nekem ez eleg logikus lepesnek tunik. 33 eves vagyok. Ha orokoltem a betegseget, szinte biztosan megbetegszek. Mik a lehetosegeim itthon?
2015. ápr. 3. 00:06
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Termeszetesen elobb megcsinaltatom a genvizsgalatokat.
2015. ápr. 3. 00:07
 2/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ez magyarországon nem kivitelezhető.Szerv eltávolitásokat csak erős indokkal végeznek.

Inkább járj sürün ellenőrzésre.Nekem novemberben volt egy teljes nőgyógyászati eltávolitásom,a méh nyálkahártyájában voltak rákos sejtek,ami egy küret után derült ki,szerencsére korai szakaszban volt,és megúsztam egy nagymütéttel,nem kellett kezelés.

2015. ápr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
90% esely a rakra nem eleg indok nekik? Ha kerultek belem ilyen genek, biztosan meg fogok betegedni.
2015. ápr. 3. 09:27
 4/28 A kérdező kommentje:
a mammografiai ellenorzes is fokozza a mellrak kialakulasat, mert plusz sugarterhelest kapnakl a szovetek. Masreszt egy mammografiai vizsgalat szamomra nagyon kellemetlen es fajdalmas. es azt sem szeretnem, ha evente ultrahangoznak a petefeszkeimet sem. es rettegni sem akarok a 90% rakkockazattol. es hat ugye ezek egyaltalan nem letfontossagu szervek
2015. ápr. 3. 09:31
 5/28 anonim ***** válasza:
0%

nem 90% a ráknak az esélye, észkombi.

hanem 90%-kal több, mint másnál.

tehát, ha másnak pl. 3% esélye van, akkor neked 3% + a 3%-nak a 90%-a esélyed van, tehát 5,7% esélyed van.

erre vetetnéd le? nagyokos.

2015. ápr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
nem megnoveli az eselyt, hanem 90% valoszinuseggel mellrakot, 50%esellyel petefeszekrakot okoz a szoban forgo genvaltozat. Nem 5.7% az esely, hanem 90%, es 50%.
2015. ápr. 3. 10:49
 7/28 A kérdező kommentje:
ez azt jelenti, hogy a genvaltozatot hordozo szemely eseteben 90%, hogy kialakul a betegseg a melleben, 50% esellyel a petefeszkeben. Van, hogy mindket szervben egyszerre.
2015. ápr. 3. 10:50
 8/28 A kérdező kommentje:
szoval nem %kal noveli az eselyeket, hanem 90%ra, es 50%ra, mondjuk ezt en is elirtam. de igy ertendoek a szazalekok. utana lehet nezni es szamolni.
2015. ápr. 3. 10:52
 9/28 A kérdező kommentje:
"Vélhetően az örökletes petefészekrákok többségét is a BRCA1 gén mutációja okozza. A BRCA1 gén hibája esetén a petefészekrák kialakulásának valószínűsége 40 %. Ezekben a betegekben a petefészek daganata általában korábban jelentkezik (átlagéletkor 48 év), mint a szokványos népességben (átlagéletkor 61 év). A fiatal életkor itt azonban nem annyira kifejezett, mint a többi BRCA1-mutációval összefüggő daganat esetén. Olyan BRCA1 génhibával sújtott családban, ahol emlő- és petefészekrák egyaránt előfordul, 80 % felett van annak a valószínűsége, hogy a BRCA1-mutációt hordozó nő hetvenéves koráig valamelyik rákban megbetegszik."
2015. ápr. 3. 10:56
 10/28 A kérdező kommentje:
2015. ápr. 3. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!