Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum miatt hüvelygomba?

Antibiotikum miatt hüvelygomba?

Figyelt kérdés

Antibiotikumot szedtem, de csak 3 napig, ínygyulladásra. Nem tudtam mellé probiotikumot szedni, így most gombára utaló tüneteim vannak.

Nincs folyás vagy szag, mindössze fájt az együttlét (ebből vettem észre), és nagyon enyhe bőrirritáció alakult ki az érintett területen, szintén enyhe viszketéssel párosulva.


Kedden tudok venni Canesten kúpot és krémet.


Ez helyrehozhatja a problémát?


2015. ápr. 5. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire jó a canesten.


De én szerintem próbálj odafigyelni rá, hogy megőrizd a tested normál -sőt egészséges- flóráját. Gombás fertőzéseknél is fontos lenne ez, meg úgy általában mindig.


Nagyon megfontolandó a jövőben is, hogy mikor kell tényleg antibiotikumot használni, mert nem figyelmeztetik az embert az összes mellékhatásra, következményre.


Hát, csak ennyit tudok írni, de az sem biztos, hogy fertőzésed van, ugye?

2015. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Láttam olyan antibiotikumot ahol mellékhatásként fel volt tüntetve a hüvelygomba. Viszont én megnézetném orvossal, még a folyásból sem lehet tippünk hogy valóban gomba-e.
2015. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Muszáj volt az antibiotikum, az ínyem és az arccsontom megtámadta egy elég durva fertőzés.


Nem biztos, hogy gomba. Anyukámat kérdeztem, ő ajánlotta a Canestent, mert hogy ezek ilyen tünetek.

2015. ápr. 5. 15:37
 4/11 A kérdező kommentje:

Külföldön élek, és a biztosítóm nem fizet, csak fél év múlva.

200 ezer Forintot vitt el a fertőzés kikezelése, nincs még egyszer ennyim nőgyógyászra.

2015. ápr. 5. 15:38
 5/11 A kérdező kommentje:
Ilyen enyhe tünetekkel is orvoshoz kéne rohannom mindenképp?
2015. ápr. 5. 15:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Részvétem, az igen! :(
2015. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ennyire súlyos a baj?

Vagy ezt most mire értetted?

2015. ápr. 5. 15:44
 8/11 anonim ***** válasza:

A szájfertőzésedre. Elég durva lehetett.. meg azért ez nem kis pénz volt.


Szerintem várd ki egyelőre hogyan alakul a mostani gond, ha tényleg fertőzés, nem javul akkor ki tudja, lehet megint orvos.. most így jobb ötlet híján.


Esetleg alternatív megoldások is lehetnek gombás fertőzésekre.. de nem árt diagnosztizálni. Pár napot mindenképp várhatsz, hogy meglásd mégis mi a helyzet veled, nem?

2015. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jah, az. Elég durva volt, és nagyon fájdalmas. De már jól vagyok.


Megpróbálom ezt a Canestent, hátha segít. Ez az első eset, hogy ilyen tüneteim vannak. Az orvos már csak az időpontért is egy 10 ezrest elkér, én meg fizetés előtt állok.

2015. ápr. 5. 15:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Dehogy kell orvoshoz rohannod ezzel!!

Sajnos az orvos trehányságát és nem törődömségét jelzi, hogy nem figyelmeztetett a hüvelyflóra helyreállító fontosságára.

Ez az antibiotikum az oka, egyértelmüen, Canesten helyre hozza.

2015. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!