Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik erre bármiféle megoldá...

Létezik erre bármiféle megoldás, vagy bele kell törődjek?

Figyelt kérdés

A problémám kicsit összetett,megköszönöm aki elolvassa :)


Körülbelül 9-10 éves koromban elkezdett szőrösödni a nemi szervem,majd rá 1-2 évre a hónaljam,lábam is,karom,hasam,fekete pihe szerű szőrök nőttek ki rajtam,12 évesen elkezdett nőni a mellem is,és már menstruáltam.Sajnos már ekkor leborotváltam a lábam,hasam,amit nagyon megbántam,mert csak erősödött tőle(Igen,hallottam,hogy a borotválás nem erősíi,azonban én ezt cáfolom.)14 éves koromban az arcomon is megjelentek a pattanások,aknék,mitesszerek,zsíros bőr,és még több szőr nőtt ki rajtam.Mellbimbóm körül is szőrös vagyok,a combomon is erős,fekete szőrzet van,a hátam is szőrös,fekete de inkább hosszú,vékony szálak,illetve az ajkam felett,és a pajesznál is.

Azóta rendszeresen szőrtelenítek,hol ezzel,hol azzal.Borotva,epilátor,gyanta,szőrtelenítő krém.Ennek következtében jól be is gyulladnak szőrtelenítés után,a lábamon nagyon sok szőrbenövés van,és ami még nagyon csúnya az a bikinivonalam.Arcomat is próbáltam kezelni rengeteg kencével,kisebb-nagyobb sikerrel.Emiatt nagyon rossz tinikorom volt,volt olyan nyár,hogy hosszú nadrágban és pulcsiban ültem bent,mert utáltam magam.


18 éves koromra már egész szépen letisztult az arcom,megtanultam kezelni a helyzetet,változott a személyiségem is.A szerelem is rám talált,amit előtte sose gondoltam volna :) Ekkor úgy döntöttem,kivizsgáltatom magam,mert ennek a hátterében biztos valami betegség állhat.Nőgyógyász,endokrinológus,ultrahang,vérvétel,szteroidok szedése pár napig,újbóli vérvétel.Időközben elkezdtem Dienille nevű fogamzásgátlót szedni,főképp fogamzásgátlás céljából,és másodlagosan a szőrökre.


Kiderült,hogy magas a tesztoszteron szintem,ha jól emlékszem 1,8-ig normális a nőknél,nekem 2,64 volt.Nincsenek cisztáim,nem vagyok elhízva,nem vagyok cukorbeteg,rendszeres a menzeszem,de valamiért mégis magas a tesztoszteron szintem,ami a problémákat okozza.Orvos diagnózisa:hiperandrogénizmus,mellékvese és petefészek eredetű.Terápia:fogamzásgátló,kozmetikai kezelés.Pont.


Dienille-t nem tudtam sokáig szedni,mert egymás után sokféle nőgyógyászati bajom lett.De a szőrökön,és a bőrömön segített.


4 hónap szünet után Jangee-t kezdtem el szedni.Ez egy alacsonyabb hormontartalmú gyógyszer.1,5 évig szedtem.Segített,de nem sokat.Candidát okozott,amitől azóta sem tudok megszabadulni.Hangulatingadozás,libidócsökkenés,rosszkedv.Újból Dienille-t kaptam,majd Symiciát is szedtem,talán 2-3 hónapig.Folytonos fertőzések miatt mindennel leálltam.


Áprilisban lesz fél éve,hogy semmit nem szedek már.Első 3 vérzésem rendben volt,az utolsó 3 hetet késett.Viszont azóta még szőrőösebb vagyok,most már az államon is szőrszálak nőnek,egyre több és több.Pattanások is visszatértek.És még mindig candidám van. Mellem szinte semmi. :(


Most 21 éves vagyok.2 hét múlva megyek vissza endokrinológushoz.Mindenképp szeretnék szedni valamit,mert így utálom magam,ilyen szőrösen,pattanásosan,sebhelyesen,folytonos szőrtelenítési procedúrák,amik 3 óráig tartanak,nem érzem nőnek magam.Candidától is meg akarok szabadulni végleg.Azt kifelejtettem,hogy méhszájsebem is lett,ami csak hab a tortán.



Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek van esély arra,hogy valaha is egészséges legyek,ne szenvedjek a szőröktől,de közben ne legyen folyton fertőzésem,és rossz kedvem?Vagy el kell magam fogadjam szőrösen?


21/L


2015. ápr. 7. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálak..de sajnos ez nem valószínű hogy változni fog..egyik volt osztálytársamnak is ilyen problémái voltak amik sajna nem oldódtak meg..:(
2015. ápr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Belsőleg szedjél erős probiotikumot a gyomrodba. Probiotikumos hüvelykrémet heti 2 alkalommal kellene használnod megelőzésre. Házasélet után irrigálást javasolok. Végleges szőrtelenítéssel kellene a nem kívánatos szőrszálaktól megszabadulnod.
2015. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne nevess ki, de nekem mindig is bejött, ha a lányon van szőr :$

Csak manapság baromira tabu erről beszélni.

A fog.gátlókkal csak tönkreteszed a szervezeted. Ha nem áll betegség a t.szint mögött, szerintem inkább fogadd el, hogy te ilyen vagy. Nem vagyunk egyformák.

2015. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lelkileg kell kezelni, mert az adrenogenitális szindróma sajnos sokaknál mutatkozik, de mivel mellékvese eredetű, ezért nemigen lehet vele mit kezdeni. Egyébként meg teljes értékű nő vagy, gyereket is szülhetsz.
2015. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! Nekem is hasonló problémám van, sajnos tudom, mit éltél/élsz át. Nekem PCOS-em van, lehet, hogy ismerősen hangzik, gondolom erről is beszélt az orvosod, mert elsőre szinte mindenkinél PCOS-re gondolnak, elég gyakori. De persze a magas tesztoszteron szint szinte mindig a mellékvesék betegségére utal. Én már több, mint két éve járok folyamatosan orvosokhoz, mert szinte senki sem tudta pontosan, hogy mi a bajom. Aztán végül elkerültem Dr. Koppány Viktóriához, elég híres endokrinológus Magyarországon. Ő is fogamzásgátlót írt fel nekem, jelenleg a Lyndinette 20-at szedem. Fontos tudnod, hogy a fogamzásgátlók igazából csak rontanak a helyzeten, megállítják a szőrösödést ugyan, de a belső problémákat nem kezelik, ez csak külső kezelés. A végleges szőrtelenítés nem végleges, de segít abban, hogy ne minden másnap borotválkozz, és ha a hormonszintedet egyensúlyban tudod tartani, akkor tényleg hatásos.

Nem írt fel semmi kezelést az endokrinológus a fogamzásgátlón kívül? Értem, hogy nem pont szőrösödésre szedted, de a mellékvesékre nem is jó... Amikor azt hitték, hogy nekem is a mellékvesémmel van gond, akkor Verospiron nevű vízhajtót írtak fel, ami kismértékben szedve csökkenti a tesztoszteron termelést.

Szerintem van esély arra, hogy meggyógyulj, nekem mindenki azt mondja, hogy ha majd szülök egy gyereket, megváltozik minden, az egész hormonháztartásom, így elmúlik a szőrösödés is... Próbáld meg kerülni a stresszt, el sem hinnéd, mennyit segít, ha nyugodt vagy :) Remélem egy picit segítettem, bocsi a kisregényt.

2015. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!