Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szőrtelenítés? Tampon? Betét?...

Szőrtelenítés? Tampon? Betét? Intim lemosó?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok már ezekkel kapcsolatban.

Fogamzásgátlót szedtem 2 évig,emiatt nagyon sokáig szenvedtem gombával,nőgyógyászati fertőzésekkel,illetve amúgy is érzékeny vagyok rá.Most volt egy fél éves gyógyszer szünetem,de újra el kell kezdenem szedni(betegség miatt)


Szeretném kiküszöbölni a betegséget,ezért mos oda akarok figyelni még jobban mindenre.


Eddig borotvával szőrtelenítettem magam ott,gondolkozom az intim gyantán.Az egészségesebb?Most hogy jön a nyár,nem szeretném ha szőrös lennék,mert télen még elmegy,de nyáron....

Nagy dilemma nálam,a tampon vs. betét kérdése,melyiket jobb használni.Van egy méhszájsebem,amit le fognak fagyasztani nemsokára.Tamponnal tisztábbnak érzem magam,viszont nem biztos,hogy a hüvelynek jót tesz.A betétnél meg azt érzem,főleg nyáron,hogy bepálik odalent.


Intim lemosót tegnap óta használok csupán,előtte jó pár éve Lactacydot használtam.Utána csak sima tusfürdőt,illetve gyógyszertári babáknak való mosdókenőcsőt.Most Nivea Intimo-t vettem,sok jót hallottam róla.


Van még bármilyen más tanácsotok,amit érdemes betartani?Nyáron fürdési szezonban?Jól gondolom,hogy egy medencés strand jobban árt a nemi szervnek,mint pl.Balaton?


2015. ápr. 22. 08:03
 1/2 anonim ***** válasza:

milyen betegséged van, ami miatt kötelező fogamzásgátlót szedni? ha hormonzavarod van, menj el az endokrinológiára, és kezeljétek az okokat.

ha más nem, akkor a szedési szünetben kérdezz meg egy másik nőgyógyászt is, hogy valóban kell-e szedned a hormont.


sem a gyanta sem a borotva nem egészségesebb a másiknál, ez szerintem fájdalomtűrés kérdése, hogy ki melyiket választja.


a tampon az valóban hátrányokkal jár. én betétpárti vagyok, legfeljebb többször kell cserélni, ha valami zavar benne. szerintem méhszájsebbel pláne ne tamponozz. főleg műtét után pár hónapig tilos.

az intim lemosó és egyéb dolgok, hát nézd meg mi van benne, nézz utána egyenként az összetevőknek. utána gondolkozz el, tényleg kell-e neked.


én nem fürdök sem medencében, sem a Balatonban, ha van lehetőség, akkor tengerben igen. sajnos már szedtem össze fertőzést, nem hiányzik.

2015. ápr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
intim lemosóból olyat érdemes használni, ami nem illatos és nem szulfátos. ilyen a lactacyd sensitive. ez tuti nem okoz gondokat.
2015. jún. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!