Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellrák. Milyen alternatív...

Mellrák. Milyen alternatív módon gyógyult meg, akinek sikerült?

Figyelt kérdés
Ismersz ilyet ?

2015. máj. 6. 07:40
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Tipikus általánosítás. :) Ez a kb ha egy rocker lehány, akkor minden rocker bunkó p.cs kategória.


Btw RENGETEG cukorbeteg ember még a nekik előírt diétát sem tartja be (alacsony CH, vagy legalább tényleg vmi minimális odafigyelés) aztán jönnek elfekélyesedett lábbal, miután az egyiket már tavaly levágták...

Van nagy paleós barátnőm, aki az inzulinrezisztenciáját a paleóval tartja karban, bár ez is csak egy étrend. Gyakorlatilag kizárta a szénhidrátot a táplálkozásából. Igaz, így valóban normális életet tud élni, némi lemondás árán. Mondjuk ő már nem is akar visszatérni a tipikus nyugati táplálkozásra. (Amit mondjuk én sem tartok követendőnek.)


De amíg annyi egészségtudata nincs az embereknek, hogy a testeddel nem csak akkor kell foglalkozni, amikor már minden baja van, vagy ha odáig fajul a helyzet, legalább ne zabálj olyat, ami csak ront a helyzeten, addig nem beszélnék az orvostársadalom felelősségéről. Ennek az egésznek kooperációval kéne folynia, közben sok ember meg szarik az egészre.


De úgy nyilatkozni valamiről, hogy közben fogalmad sincs róla, hát...

Én igyekszem mindkét oldallal tisztába kerülni, láthatod, hogy nem is vetek el mindent, amit mondasz. De te olyan szemellenzővel nézel az egész tudományra, hogy azzal nem lehet mit kezdeni.

Hagyjuk is. :)

2015. máj. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

12:54

"nálunk az élettani vagy biokémiai intézetben biológus, vegyész végzettségű emberek PhD-znak? "

hol itt az ellentmondás abban amit 27. írt? én nem látom sehol, sőt, pont azt mondta ő is hogy a vegyész kémikus, biológus az tudományt teremt, végez. A mérnökről meg pláne, ne is beszéljünk! Mert az "orvostudomány" talán még mindig a sztetoszkópnál és a fürésznél tartana legfeljebb, a mérnökök nélkül! (képalkotás, ultrahang, laser, de akár a villamosság is, és nem petróleum lámpa...)

2015. máj. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
Amúgy természetesen nincs ezzel semmi baj, sőt természetes is talán ez, csak vigyázzunk azért amikor isteni magasságokba próbálják emelni magukat, vagy a hálás pacientúra dicsőiti annyira az orvosi társadalmat, hogy a mérnökök nélkül a középkorban tartanának a nagy "orvostudománnyal".
2015. máj. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

A mérnöki tudományok főleg az orvosi diagnosztikát vitték előrébb. Megadhatnám a pontot, hogy közben jobb eszközök és módszerek vannak műtétekhez.. de szerintem lényegi fejlődés nem történt.


Azaz az ultrahang is csak arra jó, hogy kimutassák hogy valami nem stimmel belül. Sokra megy vele egy átlag crohn-os, ha megállapítják kívülről, hogy éppen mennyire van megvastagodva, begyulladva a bélfala. Biztos boldogabb lesz tőle.


84%

"Tipikus általánosítás."


Én nem kritizálnám mások általánosítását (hiába van igazad abban, hogy általánosítok) amíg te magad is olyan primitív prekoncepcióval élsz, hogy nekem nincs fogalmam a témáról. Bár az ember szívesen ringatja magát abba a (tév)hitbe, hogy másoknál jobban ért valamihez, kompetensebb valamiben, gondolom hasonló lehet a helyzet veled is. Részemről nem baj.


Nem nézek szemellenzővel a tudományra, csupán az előnyeiről értelmetlen lenne írnom. Így úgy tűnhet, mintha démonizálnám, szemellenzőn keresztül szemlélném.. mindegy amúgy. Vannak szemellenzős emberek, valójában irreleváns, hogy én mennyire vagyok ilyen.


A cukorbetegek tényleg felelőtlenek az étkezésük tekintetében, de ez az ő felelősségük. Ettől még a hivatalos orvosi táplálkozási iránymutatások alkalmatlanok a gyógyulni vágyó betegek segítésére. Ha csak 1 millió cukorbetegből 1 darab is egészséges szeretne lenni, akkor már járna neki a megfelelő tájékoztatás, tök mindegy a maradék 999 999 milyen módon eszik vagy nyírja ki magát.


De az orvoslás, és ez nem az elméleti hanem a gyakorlati rész, az egészségügy még 2015-re sem volt képes értelmezni az emberi sejtek cukorfelvételével kapcsolatos információkat. Kár ezeknek mikroszkópot gyártani.. Egyszerűen mennek el a jó lehetőségek, telik az idő, a lelkisérült, csőlátású emberek pedig ugyan olyanok maradnak, mintha nem is lenne fejlődés, mintha nem lennének új ismeretek.


De én tudatlan vagyok, meg persze elítélendő, mert látatlanban kritizálok. Dilettánsokat. Igen, rossz vagyok.

2015. máj. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs igazad, laserrel nagyon komoly gyógyításokat végeznek, kés helyetti műtéteket végeznek akár a szívben is (pitvarban, kamrában), anélkül hogy trancsírozni kellene.

De kívűl is, lásd bőrgyógyászat.

Biopszia Uh, vagy laser vezetéssel, vagy a műszívet, vesét stb említsem? Ez mind precíz mérnöki munka.

De lehetne folytatni még néhány oldalon át.

2015. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

32: De nem látod, hogy ezeket a tudományokat nem lehet elszeparálni? :DDD Najó ez nevetséges már komolyan. Ugyanazt a munkát végzi ott orvos kémikus biológus.

Arra meg, hogy mérnökök nélkül sehol se lenne az orvostudomány... Az ókori bölcsészek meg gondolkodók nélkül se lenne sehol semmilyen tudomány. Nem ellenfélként kell tekinteni a tudományokat, egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál. Ez a világ vesz körül minket, egyszerűen az egyik tudomány ezt a szegmenst vizsgálja, a másik azt, vagy épp más módszerrel. Integráns szemlélet.

Bár lehet talán az előző válaszomból (amiben azt mondtam, a tested bonyolultabb, mint egy ház) talán úgy tűnt, hogy magasabb rendűnek tartom az orvostudományt... Nem, egyszerűen csak komplexebbnek pontosan a szerteágazósága miatt. Az orvostudomány tulajdonképpen egy gyűjtőfogalom, egy határterületet jelöl, élesen el nem választható témák összességét.


45%-os: Sajnálom, abból tudok ítélni csak, amit leírsz. Igen, valóban úgy tűnt, hogy szemellenzővel nézel a tudományra és eleve egy ellenséges hozzáállással. A válaszaidból ez jött le.

Az pedig, hogy nem vagy tisztában magával a tudományos részével a dolognak... Te magad mondtad, hogy az egészet alapból elveted (be nem tennéd a lábad orvosira, stb.), most akkor ezek után mit feltételezzek? Hogy otthon az élettani és anatómiai könyveket bújod?


No mindegy.

2015. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Lézerrel: vágnak. Részletkérdés, hogy fémmel vágnak, kerámiával vagy nagy energiájú sugárral. Vágnak, látszólag evolúció, gyakorlatilag nem történt komoly változás, ahhoz képest amennyit elvileg változott, fejlődött a világ. De ezek relatív dolgok, nyilván én is érvelhetnék amellett, hogy hát bizony mennyit fejlődött a sebészet. Igazából tök mindegy, ez nem is annyira érdekes.


Az már inkább érdekes, hogy aki nem ért egyet velem, az miért nem ért egyet.


> Ha itt valaki orvos, akkor annak kellene elsősorban egyetértenie, kritikát gyakorolnia a saját szakmájával szemben. Miért? Egyszerűen a fejlődés miatt. Miért nem teszi? Ezt inkább hagyjuk, mert csak megbántódás lenne belőle.. ha valaki orvos, és az orvoslást kritizálják, maga is beállhatna a sorba a KONSTRUKTÍV kritikájával. Ugyanis nem attól lesz kevés a fizetése, hogy én vagy néhányan még gyiken vagy máshol kritizáljuk a nyugati orvoslást/orvostudományt, hanem a rossz rendszer miatt alacsony a fizetése. Ha nem jó e képzése, a rossz rendszer miatt nem jó. Tehát mi az érdeke? Kritizálni, és elősegíteni a rendszer megváltoztatását.


> aki nem orvos? Annak meg pláne a rendszer kritizálása és fejlődése az érdeke..


Nincs értelme nem egyetérteni velem, legalábbis a fő irányvonalakban.


Persze ettől még engem nem fog érdekelni ki mit gondol vagy hogy mivel ért egyet, csak kritika nélkül sosem lesz fejlődés, marad a posvány. Ami persze személy szerint engem megint nem érint túl mélyen, azt csinál az egészségügy amit akar, én már semmi jóra nem számítok. őszintén, időnként kérek egy vérkép vizsgálatot és néha egy kis táppénzes szabit, ennyi pénzt úgyis bőven lehúznak az ember fizetéséből. Osztán jó napot.

2015. máj. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a rendszer és a képzés gyakorlati részének pocséksága nem az orvostársadalom vagy az egészségügy, hanem a kormány szintjén van orbitálisan elbaszva. Egy rezidens fizetése kb nettó 130 k körül mozog. Németországban meg 3500 eurót vágnak hozzád...


Mindenki tisztában van az egészségügy fos helyzetével, szerinted miért vándorol ki a frissen végzettek harmada? Amíg az ország vezetése szintjén nem fogják fel, hogy változás kell, addig mi fejre is állhatunk vagy Guy Fawkes szerűen felrobbanthatjuk a parlamentet, nem fog változni semmi.

2015. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

zerintem egyáltalán nem kormány szinten van el..szva, ahogy fogalmaztál, hiszen a nem azon múlik, hogy szól a kormány az MNB-nek, gyerekek nyomjatok holnaptól több bankót, mert szeretnék adni az egészségügyieknek és persze a tanároknak, akik őket is képzik, mert szeretném hogy annyit kapjanak mint amennyit a németeknél kapnának.

Lehetne többet fizetni pl. az egészségügyieknek,de akkor az ingyen étkeztetést a gyerekektől meg kellene vonni, vagy a devizakárosultakat hagyni kellett volna elveszíteni lakásukat, vagy... és itt sok mindent lehetne még irogatni. De amig az adóság nem csökken, amig az adófizetési morál nem emelkedik, amig lehetett offshore céges pénzügyminiszterünk, stb, stb, addig türelem.

2015. máj. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Te jóóó ég ... Jól elkanyarodtatok a tèmától , illetve a kérdezőtől ...
2015. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!