Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor kell/érdemes nőgyógyászh...

Mikor kell/érdemes nőgyógyászhoz menni? Mit fog csinálni először?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok eddig egyszer jött meg a menstruációm azon kívűl nincsen semmi panaszom és nemi életet sem élek. Anya mondogatta hogy lassan elkéne mennünk nőgyógyázhoz de én még nem állok rá készen lelkileg (szerintem). 16 évesen ugye elég? Milyen az első vizsgálat? Ugye nem kell anyának bent lennie mert még fürdőruhában is kicsit szégyenkős vagyok nemhogy szétteni a lábamat egy idegen+anyám előtt.

14/L


2015. máj. 11. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi szükség rá egyenlőre, hogy elmenj. És természetes, hogy anyukád nem fog ott állni melletted mikor az orvos vizsgál, szép is lenne. :)
2015. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi a bánatnak kellene elmenned még???

17 éves korig kellene megjönnie, beállnia rendszeresre, addig valószínáleg be is fog.

Amúgy, ha nincs bajod semmi, akkor 23,24 éves korban, illetve a nemi élet megkezdése után kb 1 évvel kellene menni az első szűrésre. (nőgyógyász protokoll szerint.)

És majd javaslom, hogy női orvost keress első alkalomra, később majd meglátod.

2015. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első sexuális együttlét vagy 23 éves kor körül ajánlott elmenni.


A mensi az első pár évben rendezettlenül,össze-vissza jöhet meg,kimaradozhat,előre vagy hátra csúszhat,túl rövid,túl hosszú ideig is tarhat.Ezzel nincs semmi baj.



Neked nem kell még menned,de ha idővel rászánod magad,jó pár év múlva és mivel írod szêgyenlős vagy női orvost keress,anyukád meg várjon meg kint a váróba.,De 14 éves kortól egyedül is el lehet már menni,így ha 18-20 êvesen akarsz elmenni mehetsz egyedül.

Jó ha magánorvoshoz tudsz menni mert ott interneten is sokszor fent van aznorvosról vélemény nyilvánítás,az orvos sokszor bemutatkozik rajta,árlista is van(rákszűrés,hasi vagy hüvelyi ultrahang ára stb),plusz vizsgálatkor csak az orvos van jelen ott a legtöbb esetben.



Vizsgálat kb úgy megy hogy bemész az orvoshoz kicsit beszélgettek(hosszú felsőbe érdemes menni,az takar),megkérdez mikor menstruáltál először,hány évesen,mikor volt utoljára mensid,hányadikán.

Ekkor mesélni lehet ha rendszertelen a mensi,ha kimaradt.Szólj ha szűz vagy.



Utána az orvos megkér menj a vizsgalóâgyhoz,ott alul le kell vetkőzni(bugyit,nacit,cipőt leveszed,zokni maradhat)majd felfekszel a vizsgálóàgyra,lábakat lábtartóra teszed.


Jön az orvos ês egy ujját a hüvelyedbe teszi,másik kezêvel a hasad(alulról a tetejéig)vêgig nyomkodja,méh fekvését kitapintja.


Ha szűz vagy ezek után lehet egy pici,vékony pálcikát tesz a hüvelyedbe és így vesz sejtmintát vagy ugyan úgy vêgzi mint nem szűzeknél egy kacsa nevű eszköz segítségêvel(csak náluk a kacsa vékonyabb,rugalmasabb,szűzekre direkt kifejlesztve),na ezt az eszközt a hüvelybe teszi ezt szét lehet nyitni,a hüvelyt tágítani lehet vele és a kavpcsába helyezi az említett pálcikát és sejtmintát vesz.


Minta vétel után pici vérzés lehet így tisztasági betét legyen a bugyiba.Ha nincs uh öltözhetsz fel.


Ezek után bár én akiket ismerek ott csak kérésre vagy ha fizettek érte vêgzett az orvos hüvelyi uh-t.Ekkor a hüvelybe egy vékony,hosszúkás eszközt helyez és monitoron keresztül nêzi a petefészket,méhet stb.

Ha ezzel vêgzet lehet alul felöltözni.



Bizonyos esetekben bár én ezt is csak kérésre hallottam miután felöltöztél alul megkérhet az orvos hogy a melled mutasd meg és áttapintja azt.



Ha freemail címet létrehozol ahol nagykorú vagy és leregisztálsz a you tube-on akkor meg tudsz nézni nőgyógyászati videot.

2015. máj. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!