Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A nőgyógyászom szerint endokri...

A nőgyógyászom szerint endokrinológushoz kellene mennem, de úgy látszik bonyolultabb a dolog, mint hittem, tudnátok javasolni nekem valamit?

Figyelt kérdés

Mivel menstruációs zavaraim vannak (90 napnál is hosszabb ciklusok), ezért kértem a háziorvosomtól beutalót endokrinológushoz, el is mentem a területileg illetékes endokrinológiai ambulanciára (Jahn Ferenc Délpesti Kórház),de ott közölte velem a doktornő, hogy ez nem az ő szakterülete, ő a pajzsmirigy problémákkal küszködő betegekkel foglalkozik. A pajzsmirigyemet megnézte, megtaperolta, azt mondta az rendben, meg vittem magammal 1-2 hónapos uh és vérvétel leletet, azokat is megnézte, közölte, hogy részéről OK a dolog. Annyit tett hozzá, hogy PCOS-ra gyanakszik, de ez nem az ő szakterülete, írt egy rövidke leletet: "PCO irányában további kivizsgálás javasolt. Testsúly csökkentése szükséges." A beutalómat természetesen elvették ott, úgyhogy nem nagyon tudom hogy most merre is induljak.

Segítene nekem valaki, hogy most merre menjek tovább? Kérjek megint beutalót a háziorvosomtól? Ha kaptam, hova, melyik kórházba menjek? (Amúgy a telefonba elmondtam az időpontadó hölgynek, hogy milyen panasszal mennék az endokrinológiára, nem tudom, hogy akkor miért nem hajtott el...) Szóval, kérlek benneteket, segítsetek nekem, mondjatok valami okosat, hogy mi tévő legyek. Csak ne hurrogjatok le, hogy irány a magánrendelő, mert sajnos erre nekem nincsen pénzem. :(



2012. dec. 11. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig azzal járnál a legjobban, hidd el. Tudom, hogy drága és fizeted a TBt, de ha nem kapsz normális ellátást, plusz hónapokat várnod kell a következő időpontra megint, akkor sokkal jobban jársz, ha kigazdálkodod azt az összeget. Szívből ajánlom a Mens Mentist a Fehérvári úton, nézd meg a honlapjukat, van fent árlista is.
2012. dec. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek sajnos. Én 6 évig járkáltam orvosokhoz, ami szintén pénzbe került (utazás, munkából kiesés, zsebes pénz stb.). Amikor megelégeltem elmentünk a Kaáliba és 3 hónap alatt terhes lettem. Nekünk kb. 1 millióba került, amiből 150-200 ezret lehetett volna megspórolni, de nem tudom lenne-e gyerekünk. A legtöbb pénz a hormongyógyszerekre, injekcióra ment el, amit mindenképpen ki kellett volna fizetni. Sőt még lehet olcsóbban kijövünk, ha egyből oda megyünk.

Én azt javaslom, hogy keress olyan nőgyógyászt, aki egyben endokrinológus is. Sajnos nevet nem tudok mondani, mert nem pesti vagyok.

2012. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, akkor gyűjtögethetek... :( Próbáltam keresni a neten, de nem nagyon találtam olyat, amelyik dél pesten (XX., XXI., XXIII., XVIII., XIX. X. kerületben) rendelne, pedig örülnék, ha találnék, legalább az utazásért ne kelljen már kiadnom egy vagyont. Tudnátok ilyet mondani, ha van egyáltalán? Köszi!
2012. dec. 11. 20:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Pedig ezzel magán szakemberhez kell menni. Az az endokrinogus meg egy barom volt, mert a pcos kimondott endokrinológiai betegség.
2012. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az nem biztos, hogy nektek is ennyibe fog kerülni. Nekem elég nagy dózisban kellett hormoninjekció és csak a 3. inszemináció sikerült. Én csak azért írtam összegeket, hogy érzékeltessem, hogy nem biztos, hogy sokat spórolsz azzal, ha nem magánba mész.
2012. dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, de azt mondta, hogy ő a pajzsmirigy betegségekkel foglalkozik, nem a menstruációs zavarokkal, a pajzsmirigyem rendben van, úgyhogy nem tud velem mit kezdeni. Azt mondta, hogy a dél-pesti kórházban nincs ezzel foglalkozó ambulancia :O Ezen nem kicsit döbbentem le, no meg azon is, hogy nem mondott semmi konkrétat, hogy akkor hova is kellene mennem a problémámmal. Hihetetlen volt az egész.

Úgy néztem, hogy a magánrendelések 10-15.000ftr között vannak, viszont csak baromi messze találtam, budán, meg fehérvári úton, meg ilyenek. Ha már fizetnem kell a vizsgálatokért, nem szeretnék fizetni az utazásért is több ezreket, ha nem muszáj. Szóval, tud valaki a fent említett kerületekben endokrinológiai magánrendelésről?

2012. dec. 11. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Pedig én a helyedben a fehérvári útra mennék a Mensmentisbe nekik ez a szakterületük.
2012. dec. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan messze már Csepeltől a Fehérvári út, mindenképp megéri. (BKV-val 1 óra alatt biztos ott vagy és nem kell majd olyan gyakran menni.) Ők a legjobbak, onnan tuti nem küldenek el megoldás nélkül. A konzultációkat persze ki kell fizetni, de a labort mondhatod, hogy máshol szeretnéd, nem náluk fizetősen, simán elfogadják.
2012. dec. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem a fővárosban, de potom 5000Ft-ért járok magán endokrinológushoz. Nézz körül, nem kell annak 10-15ezerbe kerülnie, biztos van olcsóbb is.

Ugyanez a bajom amúgy, mint neked.

2013. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miii? Hiszen a pajzsmirigy segít a menstruációs ciklus szabályozásában, keress egy normális endokrinológust! Dr. Mitache Andrást ajánlom, több helyen is rendel, és nem csak félvállról vesz. Ő írt fel nekem gyógyszert. Addig is nézess TSH-szintet, T4-et, T3-at, ha a TSH-d 2 mIU/l-nél magasabb, az már nem okés, hiába nem csillagozták be korábban még a 4 mIU/l-t se. Az endokrinológusok 2,5 mIU/l-ig tekintik ideálisnak, egyébként 1-2 mIU/l a megfelelő a nők számára. Illetve progeszteron szintet is lehet nézetni, ezt a menzesz 3-5. és a 21. napján veszik le vérből. Az alacsony progeszteron szintnek is lehetnek ilyen tünetei. Nekem is ezért nem megy le az a 10 kiló, pedig 8. osztályos korom óta edzek, súlyzós edzéseket végzek, és odafigyelek az alakomra, de az utóbbi 1,5 évben szedtem fel ennyit, és nem akar lemenni.


Persze ezekre nem utal be a háziorvos, miért is ne. Pajzsmirigy és hormon vérvételt is lehet csináltatni magánban, az eredményt pedig vinni kell az endodokinak. Ne hagyd magad lerázni! Jobbulást kívánok!


Jó ellenőriztetni a hormonokat, nehogy később nagyobb gond legyen. Tájékoztatni kéne az embereket, milyen fontos is ez. Ezeket osszátok meg mindenkivel, olyan hülyének nézik az embereket, és olyan tudatlanságban tartanak minket, hogy az hihetetlen. Pl. durva, görcsös menzeszre is még mindig fogamzásgátló tablettát erőltetnének a hülye nőgyógyászok, nem ám endokrinológushoz küldenék a nőket. Vagy esetleg nekik kéne inkább tanulni egy kis endokrinológiai ismereteket, és nem leragadni a régi mantráknál!

ápr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!