Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor jönne újra meg?

Mikor jönne újra meg?

Figyelt kérdés

160 cm vagyok, 38 kiló. Anorexiából gyógyulok éppen, napi 2500-3000 kalórián. Nem sportolok, otthon vagyok. Azt szeretném kérdezni, hogy mi lenne az az egészséges testsúly, amivel a menszeszem visszaállna? És nem hiszem, hogy nekem ahhoz 18,5-ös BMI kéne, mert egy 13 éves lány vagyok, és ez felnőtt nőkre vonatkozik. És az osztálytársaim nagy részének a testtömeg-indexe 17 és 18 közé esik, és érthető, hogy olyan akarok lenni, mint ők(és nekik már mind megjött). Félek, hogy nem fog visszaállni a menszeszem akkor sem, ha 45 kiló körül leszek.

Adatok:izomszázalék:38,1

testzsírszázalék:9,8

(Mérleggel lett mérve, amiről azt mondják hogy nem teljesen pontos, én nem tudom)

Mit csináljak?

(Azért itt kérek segítséget, mert az endokrinológiára szeptemberre kaptunk időpontot, és most tök elkeserederr vagyok:( )



2015. júl. 9. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, en a sajat tapasztalataim alapjan azt tudom mondani, hogy kb mikor már kozelitesz ahoz a minimum sulyhoz ami a testednek megfelel (es erre nincs keplet, mindenkinel egyéni, ahogy irtad kortol is függ)

Viszont olyat is hallottam mar akinek a gyogyulas utan még sokaig nem jott meg. Ez annyira egyeni hogy a szervezeted mikor itéli meg ugy h most már biztonsagos erre is energiat áldoznia..

2015. júl. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyan ilyen súlyú és magasságú vagyok, szintén most kezdtem gyógyulni. Mivel viszed be a kalóriaadagodat? Tudsz esetleg privátban üzenetet küldeni egy étrendedről? Tanácstalan vagyok... És a menstruációd valószínű, hogy fog késni, mert neked még nem jött meg ugye a betegség előtt.. szerintem mindenképpen menj el orvoshoz! Már csak azért is, hogy más szervi elváltozás van-e.
2015. júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem olyan 45 kgnak kéne lenned legalább. viszont 13 évesen ne aggódj majd megjön megint,
2015. júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!