Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan terjed a Trichomonas?

Hogyan terjed a Trichomonas?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Tegnap jartam nogyogyasznal mert bedagadt a huvelybemenetnel, illetve viszketett, sargas-zold folyasom volt. O nagyon profi volt, megallapitotta hogy trichomonasis. Felirt tinidazolt paromnak es nekem is es azt mondta fertozo, tehat ne kolcsonozzem a csaladtagjaim nedves torulkozojet, stb.

Es hogy eredetileg szexualis uton terjed. Ez akkor is lehet, ha nem volt nemi aktus csak szaj?

Illetve ti el tudjatok kepzelni, hogy pl intimgyanta miatt kaptam el?

A wax utan egy doboz aloe gelt kaptam es a benne levo spatularol kezembe tettem a kremet. Biztos vagyok benne hogy nem en hasznaltam a spatulat aznap eloszor, es szerintem van olyan aki tobb adagot visz fel, kvazi nemiszerv-erintes utan ujra a spatulahoz nyul...


A kapott gyogyszer nagyon mukodik, a tuneteim javulnak, csak erdekel, hogy mit csinaltam rosszul.

Mert nem csaljuk egymast es kifejezetten higienikusak is vagyunk.


Tovabba azt irjak a neten, hogy 5-28 nap a lappangasi ido...

Hosszu ideig nem csinaltuk parommal es az elso alkalom utani 3. reggel ereztem, hogy valami nem oke...


Vagy en szamolok el valamit?

Elore is koszi a segitseget :)



2015. júl. 17. 19:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg egy fontos info: parom retteg attol hogy teherbeejt valakit vagy ehhez hasonlo dolgot elkap, kvazi meg sosem csinalta elottem ovszer nelkul, nekem is ugy kellett megnyugtatnom, hogy fogamzasgatloval nem lesz semmi baj, stb. Viszont oralt fogadott gumi nelkul. Attol lehetett? Egy ferfi meddig hordozhatja ezt tunetek nelkul?
2015. júl. 17. 19:10
 2/6 anonim ***** válasza:
"A trichomoniázis a Trichomonas vaginális nevű kórokozó által okozott fertőző betegség. Lappangási ideje lehet két nap vagy több hét. A kórokozó a hüvelybe kerülve hüvelyfolyást és viszketést okoz. Nemi érintkezés útján terjed, de közös fürdővíz vagy közös törülközőhasználat útján is el lehet kapni. Férfiaknál általában ritkán okoz betegséget, és a húgycsőben csak átmenetileg található meg. Gyógyítására egyidejűleg helyi és belső kezelést alkalmaznak. A teljes gyógyulás érdekében a tünetmentes partnert is kezelni kell."
2015. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem élek nemi életet,szűz vagyok. Még is volt/ van Tricho ízém :/


Nekem az orvos is ezeket mondta amit neked,de én sose használtam más törülközőjét.Tisztálkodom rendesen.Idegen helyen nem ülök a wc-re. Mégis...

Én már 3 éve szenvedek vele sajnos :/ ebből 4x voltam dokinál 3-4 ezer ft-os gyógyszert kiváltom és ahogy nem szedem a gyógyszert pár napra rá vissza jön.

Úgyhogy most gyűjtök és magánba megyek,mert már évek óta semmi javulás nincs. Ugyhogy napi többször fürdés/ha megtudom oldani/tisztasági,bugyikat havonta cserélem,törülközőt is 5-7 naponta biztos ujjat veszek ki.


Még azt mondta nekem a doki,hogy lehet hajlamosabb vagyok rá.Mikor mondtam,hogy nincs vmi ez ellen azt mondta nincs.Ha előjön jöjjek ír fel gyógyszert és ennyi hát kb hetente járhatnék hozzá.Nekem meg ennyi pénzem nincsen!Meg nem fogom magam tele tömni gyógyszerekkel,amik nem használnak végleg.

2015. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ebből 4x voltam dokinál 3-4 ezer ft-os gyógyszert kiváltom és ahogy nem szedem a gyógyszert pár napra rá vissza jön. "

Kitenyésztették és konkrétan mondták, hogy ez a bajod? Mert ha nem csináltak tenyésztést, akkor hasra ütésre ez simán lehet más kórokozó is!


Írtad, hogy szűz vagy még. Barátod sincs, akivel esetleg van nemi érintkezés mondjuk orális szex terén? Mert ha igen, akkor egy fertőzés így is terjedhet, nem árt a partnert is kezelni.


Illetve még egy kérdés. Kezelések után csinálsz hüvelyflóra helyreállítást? Ha nem, akkor azt sem ártana!

2015. júl. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

12:45-ös vagyok.


Nem csináltak tenyésztést,az orvos mondta,hogy ez van nekem.Én meg nem kérdőjelezem meg a diplomáját nyilván.

Nem mondta,hogy kéne hüvely helyre állítást csinálnom.

De mivel egy SZTK-s orvosról beszélünk így nyilván nem figyel oda kellőképpen.Vagy nem tudom.


Orális volt kétszer két különböző sráccal,az egyik tavaly nyáron volt a másik meg most február környékén. De mint írtam 3 éve kb,hogy benne vagyok ha nem több ebbe a gombásodásos,fertőzéses cuccba. Vannak hónapok mikor enyhülnek a tüneteim. Pl csak fehér folyás vagy enyhén sárgás.Aztán átvált erős sárgás,darabosba. Orális mindkétszer akkor volt mikor enyhébb tüneteim voltak. Mensi után 1-2 napig nincs semmilyen folyásom,max nagyon minimális.

2015. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ha rám hallgatsz, és azt akarod, hogy kigyógyulj belőle, akkor fogod magad, elmész egy normális orvoshoz, akkor, amikor a tüneteid előjönnek és csináltatsz hüvelykenet tenyésztést! Ugyanis ezért nem tudnak belőle kikezelni, mert marhára nem tudják, hogy milyen kórokozód van és azt sem, hogy milyen számban. Így te még soha nem kaptál célzott kezelést, így meg sem lehet gyógyulni!

Tudod ez olyan, hogy egy néma ember, mikor éhes és sírva könyörög az ennivalóért, de nem tudja megmondani, hogy mi baja van, te adnál neki vizet inni. Na, kb. téged is így kezeltek eddig!

És ez nem arról szól, hogy megkérdőjelezed a diplomáját, csupán annyi, hogy vannak olyan orvosok, akik sz...rnak bele az egészbe, hogy mi bajod van. Na, te eddig ilyennél voltál.

És azt mondod, hogy neked trichomonasod van? Ez hülyeség! Az ugyanis bűzös, zöldes folyást okoz. Te írtad, hogy neked sárga darabos is szokott lenni, az inkább bakteriális fertőzésre utal! És a baktérium nem trichomonas és nem is gomba. Ezek mind-mind más kórokozók. Vagyis marhára nem mindegy, hogy milyen kezelést kapsz rá, érted?

Szóval komolyan, ha meg akarsz gyógyulni, akkor menj el egy normális orvoshoz, aki csinál tenyésztést és célzottan kikezel. És ha túl vagy a kezelésen, akkor pedig vegyél a patikában hüvelyflóra helyreállítót, van több fajta is, ezek vény nélkül kaphatók és használt utána azt is.

És meglátod, hogy rendbe fogsz jönni!

2015. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!