Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem akarom anyának elmondani,...

Nem akarom anyának elmondani, hogy fogamzásgátlót szedek. De most egy évre külföldre megyek tanulni. Hogy írassam fel?

Figyelt kérdés

Szóval 16 éves vagyok és fogamzásgátlót szedek. Magamnak fizetem ki a zsebpénzemböl. De anya nem tudja, mert nem engedné. A tampont sem engedte. De azt is használom néha.

Most viszont a jövö hónaptól egy évre elmegyek a nagynénémékhez (apa növére) Amerikába tanulni. És kellene ugye egy évre való adag. Ennyit felírnak? És hogy fizessem ki egyszerre? Ennyit nem tudok összespórolni. Nagynéném sem tudja. De neki elmondhatom, mert jó fej. Sokkal lazább, mint anya. És ha megkérem, hogy irasson ö fel nekem Amerikában? Viszont a bátyám szerint ott nem lehet, mert sokkal mássabb az orvosi rendszer és a nagynénémnek ezért sokat kellene fizetni.


2015. szept. 11. 00:22
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Vagy csak simán hagyjam abba erre az egy évre és majd kezdjem megint, ha hazajövök.
2015. szept. 11. 00:23
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Igen, föl lehet íratni egy éves adagot, pont ilyen esetekben, ha valaki külföldre megy. Hogy miből fizesd ki azt nem tudom. Esetleg adj el pár cuccot.
2015. szept. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%

Még az sem biztos, hogy beviheted az Államokba, elég szigorú előírások vannak arra vonatkozólag, milyen gyógyszereket vihetsz be, és miket nem. Majd nagynénéd írat ott magának, te meg szeded.

Az meg micsoda, hogy nem engedte a tampont? Megbocsáss, normális anyád?

2015. szept. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Minek akarsz vinni?

Van barátod itthon? Meg akarod csalni?

Ha nincs, akkor meg össze-vissza dugsz 16 évesen?

Nem értem a kérdést.

2015. szept. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

En 23 vagyok,de sosem szedtem fogamzasgatlot,nem akarom magam ilyen szar hormonokkal mergezni...

Kulonben sem ved a fertozesektol.szoval inkabb gumi.

De 16 evesen ne ilyeneken jarjon az eszed.

Szep dolog,hogy elovigyazatos vagy,de akkor is.

2015. szept. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs barátod, és nem akarsz szexelni, feleslegesen viszed be azt a sok hormont. Vegyél óvszert, ha mégis, az véd a betegségek ellen is.
2015. szept. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem, pont nem lehet egy évre valót felirat. 6 havi a maximum. Plusz valóban, egyáltalán nem biztos, hogy beengednek annyi gyógyszert. Amúgy érdekes, hogy a bátyám tud róla, az se gond, hogy a nqgynenednek elmondod, de Anyad nem tudhat róla. ... Nyugodtan abba lehet amúgy hagyni a szedését, hiszen gondolom a barátod nem megy veled, így elméletileg szükséged sincs rá. Ott az óvszer, ha mégis valaki besikerulne
2015. szept. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%
Jajj ne legyetek már ilyen álszentek... Én nagykamasz koromban a legyet is röptében...
2015. szept. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom honnan szedted ezt a 6 hónapot, de ez baromság. Egyszeri rendeléssel (tehát 1 vényen) legfeljebb 30 napra lehet, egyszerre maximum 3 hónapra, vagy méltánylást érdemlő betegellátási érdekből maximum 1 évre. Ez utóbbi az az eset, mikor mondjuk valaki külföldre megy. De nyugodtan pontozzatok le, már megszoktam, hogy itt csak az a "hasznos" válasz aki oltogatja a kérdezőt...
2015. szept. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Miért akarsz egy évre való fog. gátlót? Kint is akarsz szexelni?
2015. szept. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!