Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betét ügy! Melyiket használjam?

Betét ügy! Melyiket használjam?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszát várom, akiknek nagyon erős és már sok betétet kipróbáltak!

Szóval 3. -szorra volt 2 hete menzeszem, de már az 5.-nek kellett volna lennie, csak még nem állt be és kéthavonta jön meg, ezért dupla mennyiségben van meg a menstruációm.

A suliban múltkor 2. Nap ( mindig 2. Nap a legerősebb, 1. Nap pedig még inkább csak ilyen barnás izé van, aztán utána vérzek, de nem erősen )

2. Nap a suliban óránként kellett csrélnem, úgy, hogy tényleg megtelt, éjjel pedig átáztam. De az Always 4 cseppes betétjét használtam.

Na, szóval 3 betét fajta van, amiről kérném a véleményeteket!

Always: Anya most 6 csppes Always Ultra Nightot vett, ami nagyon megtetszett a hátsórésze miatt. De még erős vérzésnél nem használtam, kb. Meddig bírná? Melyik Always betétet ajánjlátok, van olyan, amivel akár 4-4 órát is kibírok ezzel a vérzéssel?

Libresse: Ezt a betétet az 1. Menstruációmnál használtam és imádtam, mert kényelmes volt. Csak tényleg nagyon erős szaga volt rajt a vérnek, az Always-nél nem volt ilyen erős a szag. Viszont ez keveseb ideig bírta ( ugye otthon nem vagyok olyan feszült, 2-3 óránként kell cserélnem, tehát azért nem fél óráig bírta, de kevesebbet bírt el, mint az Always ) Szóval ez is 4 csppes volt. Ebből melyik a legerősebb fajta és az mennyi ideig bírná, mert ez a betét tényleg tetszett!

Aro: Ebből egy 4 cseppes fajtát próbáltam ki.... Ez meg azért tetszett, mert nagyon könnyű és zajtalan felrakni. De ezt sem használtam még erős vérzésnél, a legerősebb fajtája kb. Mennyit bír?



2015. okt. 24. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Erős vérzésre a legjobb az Always. Ha nagyon hamar megtelik az éjszakai is, akkor esetleg Tena. Ez eredetileg inkontinenciára való, de a szülés utáni hirtelen nagymennyiségű vérzéshez mindig ezt szokták ajánlani (ebből azért ne a legnagyobbat válaszd, mert egész pelenkaméretig gyártják).

Ha félsz hogy elcsúszik akkor fölvehetsz egy második bugyit hogy megtartsa az elsőt, ez kicsit javít a biztonságérzeten. De a legjobb ilyenkor a tampon.

2015. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Ha ennyire durva a vérzésed, miért nem állsz át a tamponra? Sokkal kényelmesebb, mert nem érzed, hogy ömlik belőled a vér, plusz nem ragad még a combod is tőle. Este sem ázol át, így nem kell mindig mosni, és nyugodtan alhatsz (akár barátnőnél, pasidnál is).

19L

2015. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltatok! :)

Oké, akkor maradok az Always betétnél, szerintem megnézem milyen a legerősebb. :)

Sajnos tampont nem használhatok, mert ugye még csak most jött meg , 5 hónapja , meg anya sem engedi, mert szerinte még fiatalon ne azt használjak, meg hogy "szüzen nem lehet tampont használni", hallottam már több embertől is, hogy ez nagyon nagy hülyeség. Már mondtam, anyának, hogy szeretnék inkább tampont használni, de úgy nézett, mintha valami három fejű állat lennék... :/ :D Pedig én is szívesebben használnák azt.

2015. okt. 24. 13:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért "erős", mert kéthavonta vérzel. A méhnyálkahártya nem nő vastagabbra annál, aki ritkábban menstruál.


A négycseppes betét NORMÁL vérzésre való, nem meglepő, ha nem bírsz olyan sokat vele. Az éjszakai és a normál között még van pár átmenet, próbálgasd őket.


Igen, lehet használni szűzként is tampont, csak épp kellemetlen lehet (=fájhat a felhelyezés), főleg akkor ha a normál betét kevés, akkor tamponból se elég a mini, amit elsősorban szüzeknek ajánlanak.

2015. okt. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
Tényleg lehet szüzen is tampont használni. Szerintem nem anyádnak kellene megmondani, hogyan és mit használj. Azt használd, ami neked a legjobb. Vagy majd abban is tanácsot ad, hogyan szexelj? Érdekes felfogás. :D
2015. okt. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tampont szűzen is használhatod.Anyukádnak pedig próbáld meg valahogy jobban elmagyarázni hogy neked ez jobb.Én is mondtam anyukámnak(ő megértő volt)Azt mondta hogy:Ha neked ez a jó akkor használd.Próbáld vele valahogy megértetni.

És a betéthéz még annyi hogyha erős a vérzésed akkor használj inkább egészségügyit.Én is azt használok.Nekem Legjobban az Olivia Hygiene Einlagen vált be.

2019. dec. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!