Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire normális 19 évesen a...

Mennyire normális 19 évesen a menstruációs ciklus beálltának hiánya?

Figyelt kérdés

11-2 évesen jött meg először, 15 évesen úgya-hogy beállt (akkor sem volt tökéletesen rendszeres, de például olyan sosem volt, hogy havi kihagyás volt).

Szóval általában, anno, ("kezdetben") 25.-e fele jött meg, aztán (több hónap rendszer után) 17-18.-a lett belőle. Pár hónapja 10.-én jött meg. Ismét pár hónap múlva meg elsején (most először jött meg ilyen korán).


Ez miért lehet? Mit tehetek ez ellen? Ezt mi válthatja ki?


Gyógyszert sosem szedtem.



2015. nov. 1. 16:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
32%
Van egy érdekes módszer, hogyan lehet összehangolni a menstruációt a Hold állásával. Nem véletlen, hogy mindkét ciklus 28 napos, úgy tartják, hogy normális esetben mindig teliholdkor van peteérés, olyankor vagyunk a legtermékenyebbek, és újholdkor jön meg a menstruáció. Csakhogy megbomlott ez a Holdra hangoltság, amióta az ember nem a természetben alszik. A szervezet megzavarodik a mesterséges fényektől, így a menstruáció sem olyan stabil. A módszer nagyon egyszerű, amivel be lehet állítani, hogy a mai modern korban is a Holddal párhuzamosan alakuljon a menstruációs ciklus. Annyi a lényege, hogy teljes sötétségben kell aludni, úgy be kell függönyözni-redőnyözni-stb. a szobánkban, hogy még a kezünket se lássuk a sötétben. Teliholdkor viszont engedjük be a holdfényt a szobánkba, vagy égessünk egy kislámpát egész éjszaka. Így imitáljuk a természetes ritmust, és a szervezetünk is ráhangolódik, beáll a normális ütemezés. Nekem nagyon tetszik ez a módszer. Már csinálom egy ideje, és tényleg elkezdett a jó irányba tolódni a ciklusom, még nem állt be napra pontosan újholdra, de majdnem. :) Mondjuk a táplálkozásra is figyelek, sok zöldséget eszem, meg aszkorbinsavat is szedek, gluténmentes vagyok és igyekszem minél többet mozogni.
2015. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
De érdekes, ezt nem is tudtam. Ma is okosabb lettem ennyivel. Köszi, utolsó :)
2015. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Szükséges a naptári vezetés, de ha nem áll be normál 28 nap szerint, fordulj nőgyógyászhoz.
2015. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"de ha nem áll be normál 28 nap szerint, fordulj nőgyógyászhoz."

Mi a fenének? Attól, mert valakinek 23-24 naposak a ciklusai és nem 28 naposak, az nem igényel orvosi ellátást! Minden nő más, az átlag menstruál 28 naponta, a többi meg nem!

2015. nov. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!