Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek érdemes beadatni...

Bogyesz98 kérdése:

Szerintetek érdemes beadatni a HPV elleni vírust?

Figyelt kérdés
Annyi hülyeséget írnak a neten, jót is rosszat is, hogy inkább személyes tapasztalatra, vagy orvosi tanácsra lennék kíváncsi.
2015. nov. 1. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Akarod mondani vakcinát?:)


Véleményem szerint igen, érdemes. Hogy miért?

1. A HPV nagyon gyakori a lakosság körében. Amellett, hogy a méhnyakrákok igen jelentős részéért felelőssé tehető, egyéb daganatok kialakulásában is szerepe van (végbél-, vulvarák stb.), plusz igen kellemetlen nemi szervi szemölcsöket is okoz.

Igaz, hogy az oltás nem minden törzs ellen nyújt védettséget, de a 4 leggyakoribb ellen igen. Ha 100%-ban nem is előzhetjük meg, de jelentősen csökkenthetjük ezek előfordulását, miért ne tegyük meg? Pláne akkor, ha még ingyen is van az oltás.


2. A közhiedelemmel ellentétben az oltás meglehetősen biztonságos. Egy gyógyszer vagy vakcina engedélyezését több évnyi-évtizednyi kutatómunka és vizsgálat előzi meg. Ezen idő alatt alaposan vizsgálják azt, hogy milyen mellékhatásai és szövődményei lehetnek az oltásnak, természetesen ha a várható kockázatok nagyobbak, mint a várható előnyök, alapból nem is engedélyezik a szert. Az olyan butaságokat, mint hogy meddőséget okoz, el lehet felejteni.

A tényleges mellékhatásokat meg lehet találni számszerűsítve is az orvosi előiratban, ha hivatalos adatokra vágysz, annak olvasgatását ajánlom az antalvali meg a hasonló szennyoldalak helyett.


Annyit azért nem árt észben tartani, hogy a méhnyakrákszűrés akkor is ajánlott, ha valaki részesült az oltásban. Ennek oka egyrészt az, hogy nem véd minden törzs ellen, másrészt pedig az, hogy ritka esetben HPV fertőzöttség nélkül is kialakulhat daganat.

2015. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a 30 féle rákból 7-re megelőzésként használ, és használ. Akkor szerinted érdemes beadatni?
2015. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a nőgyogyi mikor kérdeztem erről, hogy ezt a lányoknak a szexuális élet megkezdése előtt érdemes beadni, különben nem ér sokat, mert a szexuális életet élő nők 90%-a pikk pakk megfertőződik (valamilyen) HPV-vel, csak kb ugyanennyi százalékban a fertőzés tünetmentesen és spontán gyógyul. Én ennyit tudok a dologról elmondani.
2015. nov. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez azért nem állja meg teljesen a helyét, mert attól, hogy az egyik típussal megfertőződött az illető, a többi ellen még véd az oltás. Annak meg azért nem nagy a valószínűsége, hogy mind a 4 félét, ami ellen az oltás véd, elkapta.
2015. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Mindenféleképpen érdemes szerintem.
2015. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én régen beadattam a 3-ból kettőt, és bár nálam nem lépett fel semmilyen mellékhatás, akkoriban halt meg több német lány az oltás után, így (bár én nem aggódtam), a családom kérésére az utolsó elmaradt (kicsit bánom, mert két zökkenőmentes oltás után már nem éreztem volna magam veszélyben).

Azóta azért elég sok olyan esetről hallottam, ahol komoly mellékhatást eredményezett (pedig nem kerestem külön erre a témára cikkeket, csak úgy beléjük botlottam), ezért ma már nem lenne annyira egyértelmű a döntésem, mint régen volt.

Talán így is hajlanék az igenre, ha rólam lenne szó, de a lányomat (ha volna) 12-13 évesen biztos nem oltatnám be, rábíznám a döntést, amikor már idősebb lesz.

2015. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mikor én abban a korban voltam, a háziorvosom küldte a levelet, hogy lehetőség van a beadatásra. Elmentünk hozzá kértük a véleményét. Ő azt mondta nem akar senkit irányítani, de ő csak annyit mond, hogy 2 lányának ő sem adatja be. De javasolja, hogy kérdezzünk meg több orvost is akár nőgyógyászt is, hogy nekik mi a véleményük róla. 2 nőgyógyászt kerestünk meg különböző klinikákon. Mind a kettő azt mondta, hogy ők sem adatnák/adatják be a lányaiknak. Így a szüleim is amellett döntöttek, hogy nem adatják be nekem. Ma már, hogy idősebb vagyok, és mint egészségügyben dolgozó ember, én is megköszönöm a szüleimnek, hogy akkor nem adatták be nekem. De ezt mindenkinek magának kell eldönteni, érdemes szakember véleményét kikérni előtte.
2015. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Feltétlenül érdemes. Magyarországon a 40 éves kor alatti nők körében vezető halálok a HPV okozta rák. Mi 10 évvel ezelőtt beoltattuk a lányunkat.
2015. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem a nőgyógyászomat, hogy a saját lánya megkapta-e. Nem, és nem is fogja.

Nekem ez elég indoklás.

2015. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!