Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az történt velem néhány...

Az történt velem néhány nappal ezelőtt, hogy borzasztó sokáig vissza kellett tartanom a pisilést, és mikor végre már elmehettem, akkor meg percekig el sem akart indulni. Nagyon megijedtem. Miért nehéz ilyenkor pisilni?

Figyelt kérdés

Külföldről jöttem haza vonattal, már délben kellett volna pisilni, de abba a förtelmes wc-be be nem mentem volna semmi pénzért, és a csomagokra sem vigyázott senki. Gondoltam inkább tartogatom, hátha kibírom. Borzalmas volt, este 9-re ért be a vonat, addigra azt éreztem a hólyagom menten szétreped. Felállni is alig tudtam, de még elvonszóltam magam a wc-ig. Ott viszont mégsem ment a pisilés, mintha begörcsöltek volna az izmaim. Megijedtem mi lesz most? Arra gondoltam, ha nem sikerül, talán mentőt kéne hívni, mert komolyan azt éreztem szétszakad a hólyagom. Majd pár perc múlva megindúlt, hálistennek, de csak nehezen jött egy kevés, és csak otthon tudtam rendesen, mikor mazaéretem. Azelőtt sose történt velem ilyen. Néha még most is fáj a hólyagom, talán orvoshoz kéne még mennem?

Veletek történt már hasonló eset mikor sokáig visszatartottátok a pisilést, és mi lehet ennek az oka?

Köszönöm a válaszokat!


2008. szept. 11. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az az oka, hogy sokáig arra készteted a záróizmot, hogy ne engedjen ki semmit. És ilyen megfeszített állapotban olyan mintha begörcsölne és ilyen hosszú idő után nehezen oldódik a görcs. Velem is volt már ilyen, és nagyon kellemetlen volt, de szerencsére megszűnt a probléma, mikor végre tiszta wc-re tudtam menni.
2008. szept. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pont így jártam multkor, vonaton voltam, egyedül a csomagokkal, egy rakás cigány volt körülöttem, akik ki-be jártak dohányozni meg a wcre. Semmi pénzért nem mentem volna oda. De nekem nem kellett olyan borzasztóan sokáig várni mint neked, nekem "csak" másfél órát kellett tartogatnom de nagyon rossz volt mert nagyon sokat ittam, csak a vonaton egy két literes körtelevet benyakaltam. A barátom várt a peronon, addigra mire beérkezett a vonat már kínomban röhögtem. Az első kocsmáig elverekedtük magunkat, bementem a wcbe és AHHHHHHHHH :)

De ez volt az első és utolsó, nem szabad ezzel játszani mert nagyon veszélyes, az összes méreganyag feltódul a szervezetben ilyenkor, főleg neked ha déltől 9ig tartani kellett!! Ha jól értelmezem lány vagy, mert egy fiúnak ugymond "mindegy" hol pisil mert sehova nem kell leülni, leguggolni hozzá, szóval ilyet ha tudsz kerülj el mindenképpen mert mikor szülsz majd, akkor elfogod csepegtetni magad az ilyenek miatt :(

Vagy megoldás lehet az is ha IC-re szállsz fel, múltkor IC wc-re kellett mennem mert ugy éreztem megjött, muszáj voltam pisilni és ellenőrizni magam (pedig még sosem pisiltem vonaton, pedig 21 multam már) és képzeld tiszta volt, wc-védő papír, kéztörlő, folyóvíz, szappan, tükör. És ez Intercity 2.osztályú kocsi volt. (ha jól emlékszek).

És emiatt nem érdemes mentőt hívni, csak megijedtél :)

2008. szept. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak: Köszi a választ! Tudod az volt a furcsa, hogy egy pillanattal előtte még nagyon kellett szorítanom, hogy egyáltalán kibírjam a wc-ig, és azért brukkoltam még rá tudjak ülni, ott pedig egy csepp se jött, hiába nyomtam. Nem is tudtam nagyon nyomni, mert csak nagyon fájt. Igazad van a záróizom görcsölhetett be, mert nem tudtam elengedni. De valami olyat is éreztem, mintha valami szelep ott bezárt volna, és akkor nyílt meg kicsit, mikor már sokat izegtem-mozogtam kínomban. De addig borzasztó volt, nem kivánom senkinek.
2008. szept. 12. 09:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a hugyhólyag egy iszonyatosan rugalmas és erős izom.tényleg begörcsölhetett a hosszú "tartástól",de szerintem annyi idő alatt maximum,ameddig visszatartottad,el is fog múlni a fájdalom.olyan,mint egy izomláz.
2008. szept. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak: Neked is köszi a választ. Abban a néhány percben én tényleg nagyon kétségbe voltam esve. Képzeld, hogy pukkanásig tele van a hólyagod, (éreztél már ilyet) de tényleg nagyon-nagyon! Én eddig ilyet még sosem éreztem, úgy fel volt dagadva a hasam, mintha 5 hónapos terhes lettem volna, és kemény volt, ha kicsit megnyomtam iszonyúan fájt. Na és ekkor képzeld el, hogy leülsz, és egyszerűen nem történik semmi, és egy idő után már úgy tünik nem is fog történni. Akkor nagyon kétségbeesetem, hogy mit csináljak, kinek szóljak, csomagokkal voltam stb. Tényleg mentőt akartam hívni a mobilomról, hogy jöjjenek, és katéterezzenek meg, vagy nem tudom... Biz isten azt éreztem szét fogok ott helyben repedni, bár olyat még nem hallottam, hogy szétrepedjen az ember húgyhólyagja. Szerinted, szerintetek megtörténhet ez, ha mégsem sikerül pisilni?
2008. szept. 12. 09:39
 6/7 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszolónak: Köszi, de képzeld még az elöbb is fájt kicsit, biztosan attól van, és egy kicsivel még mindig gyengébben jön a vizelet. Dokihoz azért sem mennék, mert cikinek érzem elmondani, hogy mi történt.
2008. szept. 12. 09:43
 7/7 A kérdező kommentje:
És még az előbbiekhez annyit, hogy át tudom érezni, hogy milyen lehetet Neked a vonaton, mert Te tényleg nem tudtál volna elmenni. Én csak finnyásságból nem mentem, de ezútán inkább megyek, mert nem akarom, hogy legközelebb ilyen történjen.
2008. szept. 12. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!