Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS, pajzsmirigy probléma...

PCOS, pajzsmirigy probléma kopaszodással, terhesség előtt álló fiatal vékony lányoknál? Valami megoldás? A többi lenn.

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és 17 éves korom óta ritkul a hajam folyamatosan, most már annyira durva, hogy konkrétan már elrejteni is alig tudom hogy nincs hajam. Nekem diffúz a hajhullásom szóval az egész fejemről egységesen tűnik el, nem pedig a férfias kopaszodás jellemző. Az égvilágon már mindenhol voltam, az elmúlt 5 évem azzal telt hogy orvosról orvosra jártam, és most kb a hatodik nőgyógyásznál akihez elmentem magán úton derült ki, hogy a bal petefészkem tele van éretlen tüszőkkel, és kb egy éve azt is észrevettem hogy a karomon lábamon erősebb a szőrzet, és a mellbimbóim körül is megjelent néhány erősebb szőrszál. A nőgyógyász azt mondta hogy PCOS-re gyanakszik, elfog küldeni endokrinológushoz és jobban ki is vizsgál. Én közben utánajártam a dolognak, és a kérdésemben EZÉRTIS EMELTEM KI, hogy fiatal lányok, mert rengeteg topicot fórumot, kérdést elolvastam és konkrétan mindenhol változókorban lévő nők vagy terhesség után álló 30-on túli nők küzdenek ezzel a problémával, én viszont 22 vagyok, nem voltam még terhes és nem is úgy derült ki az egész ogy nem sikerült a baba, hanem a hajam miatt... és itt jön az a rész hogy túlsúlyos sem vagyok, 173 centihez 56 kiló vagyok, ami inkább alultáplált, hízni sosem tudtam, namármost a PCOS nők nagyrésze túlsúlyos és kapja a diétát ami javít a helyzetén. De kérdem én rajtam milyen diéta fog segíteni, így is tej és lisztérzékeny vagyok, ha már cukrot, szénhidrátot sem ehetek konkrétan éhen fogok halni, vagy épp a vitaminhiánytól fog kihullani a hajam.

Lényeg a lényeg, hasonló cipőben járó sorstársaimat keresem, akiknek szintén a hajukkal van ilyen problémájuk ilyen fiatalon, mert én nemtudok beletörődni hogy 25 éves koromra megkopaszodok, a fiatalságom nagyrésze már így is ráment arra hogy a kilátszódó fejbőrömmel kellett szenvednem. Valaki aki hasonló cipőben járt, esetleg sikertörténet hogy gyógyszeres kezelés után visszajött a haja? Mindenre és mindenkire kíváncsi vagyok ne értsetek félre, csak azért emeltem ki a koromat és testalkatomat, mert ennél a betegségnél ez nagyon nem jellemző, ezért nem is tudom hogy mi lesz így velem, nagyon kétségbe vagyok már esve...



2015. nov. 21. 11:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

nem tudom, miért kell hisztériázni. igaz, én nem vagyok nagyon allergiás, de nagyon régóta tudatosan élek, és bizonyos (komoly) egészségügyi okokból kerülnöm kell a glutént és a tejtermékeket. nekem ez nem okoz gondot, nem érzem úgy, hogy ettől nekem kevesebb az életem. ezek amúgy is egészségtelen dolgok. a tejtermék csak a régi trendek szerint szükséges.

egyébként pontosan tudom, milyen kevés pénzből élni, mint ahogy a magyarok 90%-a tudja.

a tojás igazán nem drága, és nagyon laktató és egészséges. sótlan földimogyorót is viszonylag olcsón lehet kapni. ha piaci zöldséget meg húst is eszel, semmi bajod sem lesz.

bajod csak a tejtől meg a kenyértől lenne, akkor is, ha nem lennél rájuk allergiás.

és én is minden nap főzök. nem gondolom, hogy ez egy nagy hőstett lenne!

2015. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nyugalom, nyugalom :) a mai huszonévesek sajnos nagy százalékban tényleg nem tudnak még egy rántottát sem megsütni, és én is voltam egyetemista, nem feltétlenül arra van idő, hogy napi 3 étkezésre főzzön az ember, plusz az ösztöndíjhoz még jól is kell tanulni. Átérzem. De. Szerintem akkor is a pajzsmirigy a ludas a hajadban! Nem tudom, írtad-e már, de kezelik valamivel a pajzsmirigyedet? Ciklusod rendszeres? Prolaktin? D-vitamint néztek esetleg? (Nézd el, hogy én nem tudok sikertörténettel szolgálni, mert nekem a hajam nem érintett, de megfogadtam, ha nekem sikerül valamilyen természetes módon kezelnem a pco-mat, segítek mindenkinek, akinek ilyen gondja van. Nem mellesleg orvos vagyok -bár nem nőgyógyász vagy endokrinológus-, így kicsit más szemmel is nézem az egészet). Próbáltál már maglisztes kenyeret sütni? Nekünk van egy, ami elég jól bevállt, szívesen leírom neked a receptet!
2015. dec. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Gondolom neked már van biztos állásod, normális kereseted, nem hiszem hogy a te kevés pénzed egyenlő az enyémmel ha gond nélkül tudsz tényleg totál tej és lisztmentesen étkezni napi háromszor legalább és változatosan, vitaminban dúsan. Én tudom hogy ha végzek az egyetemmel és lesz munkám, rendszeresen fizetésem, ami nem havi 35 ezer (ebből kollégiumot, buszozást, iskolai költségeket fizetek, számold ki kb mennyi marad ételre) és akkor mindjárt más lesz az éltem csak hogy NINCS IDŐM EZT MEGVÁRNI, mert NINCS HAJAM, már kb az utcára se merek kimenni és minden nap meg kell mosnom hogy eltudjam rejteni a fejbőrömet. Hisztéria? Ha húsz éves lány létedre nem lenne hajad megnézném te mennyire hisztériáznál és pánikolnál. Attól mert te megtudod oldani és nincs ilyen problémád hálaistennek, nem jelenti azt hogy mindenkinek ugyanolyan egyszerű. Egyszerűen nem érted, mert el se tudod képzelni hogy valakinek tényleg nincs lehetősége, elhiheted hogy minden tőlem telhetőt megteszek de a jelenlegi életemből nemtudok többet kicsikarni, akkor se ha a hozzád hasonlók úgy gondolják hogy sima ügy. diákmunkákat is vállalok ha van rá időm és erőm, abból jön egy kis plusz, de így is 40-50 ezerből fizetem a koleszt, utiköltséget és minden mást, hidd el, a maradék nagyon kevés ahhoz, hogy minden nap háromszor egyek zöldséges húsos ételt, és igen, tojást is, a másik meg az, hogy az óráim és a munkák mellett tényleg nem mindig sikerül főzni. De igen, hisztériázok, és kívánom hogy neked sose kelljen. Örülj a sikerednek, pár év múlva nekem is ilyen simán fog menni, de ha addigra nem lesz hajam igazából nem is érdekel, ezt nekem most kell megoldani, és ne képzeld hogy nem ez a legfontosabb számomra és nem teszek meg mindent. Sajnálom hogy képtelen vagy magadat más helyébe képzelni, és csak azt fújod te mi mindent megtudsz oldani. Nem egyforma az életünk a lehetőségeink, nem kell elhinni de kérlek ne írj ide többet mert ezt a vitát én lezárom. Persze reagálhatsz elfogom olvasni, de ne várj reakciót, nem tudok mit kezdeni olyannak a tanácsaival aki nem fogja fel hogy nem mindenkinél az a helyzet mint nála otthon.


Utolsó válaszoló, sajnos a nőgyógyászom nem volt hajlandó beutalót adni az endokrinológiára mert szerinte semmi összefüggés nincs a PCOS és a többi hormon között, úgy mond felesleges. Mindenáron fogamzásgátlót akar felírni, azt mondta akkor keressem ha recept kell, egyébként meg ez van... hát, engem többet nem lát, az biztos, most próbálok beutalót szerezni, csak még nem tudom kihez forduljak, de mindenképp elfogok jutni egy kivizsgálásra, csak hát ez megint mennyi idő... magán orvosokat sajnos nem tudok jelenleg kifizetni. Nagyon el vagyok keseredve...

2015. dec. 9. 15:13
 14/18 A kérdező kommentje:
Egyébként én is a pajzsmirigyre gyanakszom, sőt, biztos vagyok benne! Elég szomorú hogy orvosoknak pedig meg se fordul a fejükben....
2015. dec. 9. 15:18
 15/18 anonim ***** válasza:
Tsh-t háziorvos is tud nézetni, elindulni jó lenne. Sőt endokrinologushoz isbe tud utalni. EÉn próbálkoznék nála. Ha nem megy, akkor mennék másik nőgyógyászhoz. Szabad orvosválasztás van, ahhoz mész, akihez akarsz. Voltam én is főiskolás, tudom, hogy nehéz, de én sok mindenről lemondtam, hogy magánorvosokhoz tudjunk járni a férjemmel, mert sok mindenem lehet később, de egészségem nem. És ha nem vettek komolyan az állami rendelésen, akkor mentünk magánorvoshoz. Nekem azzal a problémámmal nem akartak foglalkozni, hogy egyáltalán nem menstrualtam, férjemnek meg rettenetesen fájtak a mandulái, ráment az ízületire, brutális ekcémája lett, de sztk-s doki szerint semmi baja nem volt, elküldte a francba, magándoki meg majdnem elájult, olyan szinten volt neki fekélyes, két nap múlva kivették, azt mondták, hogy lebénulhatott volna... Egyébként gyulladás is okozhat hajhaullást, meg tápanyaghiány, pl vashiany. Egy barátnőm pl másfél évtizede súlyosan vashianyos, nem tudják neki az istennek se szintre hozni, neki is alig van haja. Én elhiszem, hogy elkeserítő a helyzeted, sokan vagyunk úgy, hogy súlyos betegségekkel küzdünk, nem tudják az okát, csak járunk orvostól orvosig, de nem kell feladni, és nem szabad így viselkedni. Jó szándékkal írt mindenki, de látszik, hogy idegileg már teljesen készen vagy. Ismerős a szitu, én kb egy hete voltam ilyen ponton mint ahol te vagy most (hónapok óta tartó, nem múló menszesz miatt, aminek nem tudják okát, hiába adnak bármit, nem múlik, hiába műtenek meg és még sorolhatnám), de nem szabad így reagálni másoknak. Párt nem a hajaddal fogsz találni, hanem a személyiségeddel, mert hidd el,.hogy a kisugárzásba bele tudnak szeretni a férfiak. Én is levettem a férjem a lábáról úgy, hogy bajszom és szakallam van, tehát én sem túl nagy hendikeppel indultam neki a társkeresésnek, mert hiába gyantazom magam, hetente visszanő, viszont a heti gyantázást meg a bőröm nem bírja, így van, hogy valamennyire látszik sajnos, hogy van ott valami, ahol nem kellene. Fel a fejjel, és taposd ki, hogy elküldjenek endokrinologushoz vagy ha nincs más, akkor szedd rá össze a pénzt és menj magánúton. Egészséged egy van.
2015. dec. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen most a háziorvosomnál fogok próbálkozni, őt raktam az utolsó helyre, mert sajnos gyerekkorom óta ismerem, és tudom hogy hogyan reagál bármire, konkrétan mindenre c vitamint ír fel, szarik az egészbe, és ha te kérsz beutalót valahova elküld a fenébe hogy majd azt ő tudja... de reménykedek hogy most megértő lesz, vagy legalább meghallgat. Sajnos magánorvosokra én is rengeteget költöttem már, amint van egy kis plusszom erre szánom, most is nagy gyűjtésben vagyok mert érzem hogy az sztk-n semmire sem fogok menni, ahogy eddig se mentem 10-ből 9-szer. A menstruációm nekem is felvan borulva, félek tőle hogy egyáltalán nem is fog majd megjönni, és igen tipikus hogy a nőgyógyászok semmit nem tudnak vagy éppen nem is akarnak vele kezdeni, egyszerűbb felírni mindenre a fogamzásgátlót mert az után kapják a pénzt... ez hogy folyamatosan menstruálsz szörnyű lehet, és a legszörnyűbb a kilátástalanság, tényleg beletud őrülni az ember....: ( Én is már mindenről lemondok, csak kajára és orvosokra költöm a pénzemet... tudom hogy a személyiség fogja meg igazán az embert, de nagyon elkeserítő tükörbe néznem, főleg azzal a tudattal hogy tudom milyen dús erős szép hajam volt, a baj azzal van hogy rettegek hogy más észreveszi mert nagyon szégyenlem.A szőrzetem nekem is erősödött sajnos, csak nekem a karomon lábamon és a mellbimbóm körül, az arcomon még nem érzékelem, de kb ugyanolyan szörnyű lehet mint a hajbajok.... Az állandó vashiánynak egyébként lehet a felszívódási zavar a háttere, mert ha a belekben baj van akkor aztán eheti ezerrel, semmi nem fog a hajához eljutni. Én egyébként próbálok pozitív maradni, mert tudom hogy a stressz aztán még rátesz hat lapáttal, csak nagyon nehéz, vannak jobb időszakaim amikor teljesen elhiszem hogy megoldom, jobb lesz, helyre fognak hozni, ha más nem akkor én magamat, csak aztán mindig történik valami ami miatt visszazuhanok. Most elkezdtem szedni kovaföldet, és maca tablettát vagy port fogok még beszerezni, rengeteg helyen utána olvastam véleményeket, mindent, és nagyon dícsérik, természetesen stabilizálja a hormonokat, és sokaknak nagyon jót tett akik hasonló betegségekkel küzdenek.A kovaföld pedig segít a tápanyag felszívódásban, helyre rakja a beleket, és mellette nagyon egészséges, sok jó dolog van bennne. Ha még nem próbáltad ezeket akkor ajánlom nagyon, hátha neked is jót tesz, olvass utána. Amióta a kovaföldet szedem több a babahajam, és a még megmaradt hajam is erősebb lett, nekem már ettől is sokkal jobb kedvem van.
2015. dec. 10. 16:51
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia kérdező, ittvagy még a fórumon?
2018. febr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Szia, néhanapján igen.
2018. febr. 25. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!