Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van ennyi terhesség...

Miért van ennyi terhesség fogamzásgátló mellett?

Figyelt kérdés
10-ből 9-en azt mondják így lettek terhesek, és rendesen szedték. Tényleg ennyire hatástalanok ezek a gyógyszerek? Akkor minek találták ki?

2015. dec. 1. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb szimplán hazudik.
2015. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom honnan veszed a 10ből 9et meg kiktől. Pl.: Az én páromnak is anno azt mondta az exe hogy szedi...aztán mégse...
2015. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Olvasgatok fórumokon.
2015. dec. 1. 10:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb nő nem fogja beírni, hogy nem védekezett, inkább hazudik.
2015. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ha valaki pontosan szedi, akkor nem esik teherbe.

Az esemény utáni tabletták viszont igen megbízhatatlanok, azt senkinek nem ajánlom, én azokról hallottam csupa rosszat.

2015. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azok lesznek mellette terhesek akik nem rendesen szedik, kihagynak 2-3 szemet és ott a baba. Vagy hasmenésük van, hánynak, antibiotikum ezek mind gyengítik a hatását.

Én 10 éve szedem mert még nem akarunk gyereket, a 10 év alatt egyszer felejtettem el bevenni, nincs is nem kívánt terhesség. A 10-ből 9 szám pedig nem igaz.

2015. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban élek és itt olyanról még nem hallottam, hoyg valaki rendesen szedte a fogamzásgátlót és mégis terhes lett - ez tipikusan magyar "szokás".


A hiba nem a gyógyszerben, hanem az alkalmazóban van, csak a legtöbben nem tudják, hogy pontosan kell(ene) szedni, ha más gyógyszert szed közben vagy esetleg hány, megy a hasa, akkor arra a hónapra nem véd a tabletta - ilyenkor azzal jonnek, hogy a 7 napos szünetben is véd, akkor közben miért ne müködne.

Ha valaki kellöen fegyelmezett módon szedi, akkor nem lesz mellette terhes.

2015. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem a gyógyszerek hatástalanok, hanem az emberek felelőtlenek.
2015. dec. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs. Ugyanolyan 99,7%-osan jól véd mint az óvszer, csak kicsit jobban kell rá figyelni a mindennapokban, nem pedig csak akkor ha a dugás pillanata eljön.

Aki betartja a betegtájékoztatóban leírtakat az nem lesz terhes. Ha elfelejti bevenni, ha megy a hasa vagy olyan gyógyszert kap ami gyengíti a hatását és mellette nem alkalmaz más védekezési módszert, ahogy az a tájékoztatóban levan írva akkor nem szedi rendesen a tabit.

Aki ilyen apróságokat betart, annak nem lesz gyereke tabletta mellett.

Hogy azokat ne is említsük akik direkt "felejtik el" a gyógyszerüket.

2015. dec. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

a 6 7 és 9-es válaszoló prímán leírta az igazat!

Annyit ne felejtsünk el egy jó kis orgazmus okozhat peterést és úgy teherbe lehet esni. De ez azért nem a gyakori verziók közé számít (nem akarom senki teljesítményét kétségbe vonni :) de azért nem mindennapi dologról van szó) Ez a 10-ből 9 nagyon sok! Ha tényleg ilyen lenne az arány már nem is használnának fogigátlót! De hát mit várunk amikor a többség ahelyett h megkérdezné az orvosát, a gyógyszerészt a patikában, esetleg venné a fáradtságot hogy elolvassa a tájékoztatót itt kérdezget. Félreértés ne essék nem baj ha kérdez, de a többség itt is laikus és miért könnyebb itt tájékozódni mikor az a nyomorult papír a dobozban van!

Annyi még hogy a pearl index szerint a tabletta legmegbízhatóbb, biztonságosabb mint az óvszer

2015. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!