Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy érhetném el hogy egy...

Hogy érhetném el hogy egy orvos kivegye a méhem?

Figyelt kérdés

Tudom, "ne akarjam ezt, minek akarom stb stb" aki csak ezt akarja írni, az kérem inkább ne írjon, a kérdésre kérek választ.

Aszexuális is vagyok, nem akarok gyereket soha, nem szeretem a gyerekeket, ha akarnék is max örökbe fogadnék mert irtózom a terhességtől/szüléstől de NEM AKAROK és nem is fogok.

Nagyon fájdalmas a menstruációm, meg úgy általában a ciklus közben is sokszor fáj, és hiába vizsgáltattam ki magam minden irányból, nem találtak semmit. Normális fájdalom a ciklus miatt, ezt kaptam. Írtak már gyógyszereket. Fogamzásgátlót. Egyik sem segít a fájdalmamon. Öngyilkos gondolataim vannak minden alkalommal.

Még a kutyáknak is kiveszik a méhét és nem csak hogy ne szaporodjon, de azért is hogy ne szenvedjen miatta, meg ne legyenek szaporítószervi betegségei. Nekünk embereknek, akik el tudják dönteni mit akarnak a saját testükkel, meg nem. Nem akarják megcsinálni az orvosok. Mit csináljak, hova menjek hogy vállalják?? Nem bírom ezt tovább. 25/l



2015. dec. 6. 01:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Van az a pénz, amiért kiveszi az orvos. Keress fel magánrendelést, magánklinikát és addig pakold az asztalra a pénzt, amíg valaki el nem vállalja. Nem lesz olcsó, de minekután egészségügyileg indokolatlan, ezért gondolom nem számítottál rá, hogy majd tb-re csinálnak ilyet, plusz mégis csak műtét, tehát van kockázat, már csak ezért is többet kér a doki.

Egy ismerősöm myoma miatt ragaszkodott a hysterectomiához. A myoma egy jóindulatú elváltozás, a klimaxos nők igen nagy százalékát érinti, magától vagy gyógyszeres kezeléssel elmúlik. Ismerősöm hisztiből, vagy ég tudja miből (ő is, a férje is, meg úgy egyáltalán az egész család minket is beleértve orvos/fogorvos, a témához tehát mindenki hozzá tudott szólni) addig addig kereste a magándokikat, amíg egy el nem vállalta. Nem volt indokolt, de elegendő pénzért megcsinálták neki is. Persze műtétet követően is ment a hiszti, hogy mennyire fáj, erre készülj fel te is.

2015. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
0%

Tisztelt Utolsó 80%-os válaszadó! Remélem tudod, mekkora baromságot írtál. Miómám van, jó nagy, emiatt méheltávolítást kell végezni. A gyógyszer nem használt, és magától sem fog elmúlni, mégcsak nem is hiszti,magánorvoshoz sem kell mennem. Mindent megtennék,hogy ne így legyen. Van gyerekem is, mégis összetör lelkileg.

A kérdezőnek csak annyit mondok, 25 évesen ne akarjon ilyen műtétet, fogamzásgátlóval csökkenthetők a menstruációs panaszok, illetve további kivizsgálást javaslok.

2015. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem írtam jó nagy baromságot, bár az igaz, hogy kifelejtettem ezt a szót, hogy az esetek döntő többségében magától elmúlik, vagy gyógyszeres kezelésre. nem volt fontos a válasz szempontjából, mert a válasznak a lényege az volt, hogy elegendő pénzért bármennyire is indokolatlan, de kiveszik. Ismerősömnél indokolatlan volt, azért is csak a 6. orvos csinálta meg.
2015. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%

Ja és hogy kicsit érzékeltessem melyikünk írt jó nagy baromságot:

Egyrészt: a kötözködésed kb olyan szintű volt, mintha azt írtam volna, hogy a dohányzás messze menően növeli a tüdőrák esélyét, amire te azt írod, hogy nem is, mert öregapád 60 éve dohányzik és 90 évesen is jólvan.

Másrészt: a kérdező kiemelte, hogy mindent megpróbált, valószínűleg több orvosnál is járt már (akik elhiheted, kicsit talán jobban tisztában vannak azzal, hogy milyen kivizsgálások szükségesek, mint te a gugli előtt), azt is leírta (gondolom tudsz olvasni), hogy szedett gyógyszert, foggátlót, de semmi nem használt. De ami a legeslegfontosabb, elég egyértelműen kihangsúlyozta, hogy a kérdésre kér választ, nem pedig kéretlen tanácsokat. Az ő döntése, nem vételenül nem vállalta eddig senki, de majd lesz olyan, aki elegendő fabatkáért mégis fogja. Ehhez a kérdezőn és az orvoson kívül senkinek semmi köze, amennyiben pszichésen beszámítható, úgy tudja vállalni a felelősséget. Felnőtt ember, az ő döntése.

2015. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Foggátlón" kívül is vannak lehetőségek, mint azt korábban már ketten is leírtuk, nem tudhatjuk, hogy az endometriózis felmerült-e, és konkrétan erre kapott-e kezelést.

A méheltávolításnak vannak olyan szövődményei, utóhatásai, amelyek sokszor nehezebben viselhetők, mint az eredeti panaszok. 25 éves korban ez mindenképp csak a legvégső megoldás lehet, ha minden más lehetőséget már kimerítettek. Megértem, hogy a kérdező el van keseredve, havonta napokon keresztül fetrengeni a fájdalomtól mindenkit kiborítana - ez viszont akkor is túl drasztikus megoldás. A leírás alapján akár még az is előfordulhat, hogy pszichés komponens is szerepet játszik az erős fájdalom percepciójában, az aszexualitás, a szüléstől, gyerekektől irtózás erre utal, elképzelhető, hogy egy jó pszichológus is sokat tudna segíteni. Nem kell mindig csak a gyógyszerekben és a műtétekben gondolkozni, orvosként azt gondolom, hogy a teljes képet kell nézni, az sokkal előbbre visz.

2015. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Tudok olvasni, és nem kötözködtem. Pusztán hozzászóltam egy témához, tudtommal ez az oldal lényege. Ráadásul úgy, hogy pont egy ilyen szituban vagyok. Anyaként pedig a saját lányommal is mindent elkövetnék, aki hasonló korú, mielőtt ilyen drasztikus megoldást helyeselnék.Egyetértek az utolsó hozzászólással, lehetnek más okok is, és lehetséges megoldást találni a minden bizonnyal nagyon kellemetlen problémára.Ahol én élek, nem minden a pénzről szól.
2015. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Azt még hozzátenném, hogy én is jártam néhány orvosnál, és a mióma sem a gugli előtt töltött idő következménye.
2015. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
"fogamzásgátlóval csökkenthetők a menstruációs panaszok, illetve további kivizsgálást javaslok." valaki raulhetne mar az ilyen idiotak szajara, es telesz*rhatna, hog yne pofazzanak mar folyamatosan veszelyes, karos suletlensegeket. az a kicseszett fogamzasgatlo, ahogy a neve is mutatja, nem arra valo, hogy elallitsa a menszeszt, csak hogy a foggyant dokinak ne kelljen tovabb foglalkoznia a beteggel, hanem arra, hogy megakadalyozza a terhesseget. majd biztosan tok poen lesz a mellekahtaskent jelentkezo daganatokkal, meg majkarosodassal is foglalkoznia a kerdezonek. az, hogy fajdalmas menstruaciora is ezeket a karos vackokat irjak fel nyaklo nelkul, kizarolag annak koszonheto, hogy a gyogyszermarketing merhetetlenul gatlastalan formaban terit minden szart szinte barmire.
2016. júl. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
" 25 éves korban " mIert, ha ven szatyor lenne, akkor mar elegge fogf beki fajni ahhoz, hogy kivegyek? 25 evesen faj neki, az nem szamit? hogy jon ide a kerdezo kora???
2016. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

szia, tudom hogy ez nem egy válasz és már 6 éve írtad, de csak annyit szerettem volna hogy teljesen egyet értek veled! én is aszex vagyok soha nem akarok gyereket irtózom a szüléstől, és az egész menstruációtól öngyilkos gondolataim vannak.

találtam egy magánklinikán ilyen beavatkozást és kb 350 ezer forint de nem biztos hogy megcsinálják ok nélkül...pedig az én testem és ha nem akarok feleslegesen szenvedni minden hónapban akkor miért nem lehet csinálni ilyen műtétet??

2021. márc. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!