Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves korig lehet fogamzás...

Hány éves korig lehet fogamzásgátlót szedni? Mik azok a kizáró okok ami szerint 35 év felett nem ajánlott szedni?

Figyelt kérdés
36 éves leszek idén, van 2 gyerekem. 1998 óta szedek fogamzásgátlót, kivéve a 2 terhességem alatt ami ugye 18 hónap kihagyást jelent. Most felmerült bennem hogy abba kellene talán hagyni a szedését.Valószínűleg a gyógyszertől híztam az évek alatt, hullik a hajam.Libidócsökkenés már egy ideje fennáll. Szerintetek abba kéne hagynom , vagy előtte keressek fel egy nőgyógyászt, és vizsgálatok után döntsek?

2016. jan. 11. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Ha most itt valaki azt mondja, hogy hagyd abba, akkor abbahagyod?

És ha más azt mondja hogy 60 éves korodg szedheted, akkor addig szeded?

Ezt igy senki nem tudja neked megmondani!


Elvileg 35 év felett valamivel nö a rizikó, de sokkal nagyobb különbség van két ember közt, mint amennyi nálad van a 34 és a 36 éves állapotod közt. Ami nagyon ellenjavallt, az a dohányzás, mert erösen növeli a trombózisveszélyt.


Tényleg menj el nögyógyászhoz, ott a rizikófaktorokat meg tudják nézni, és vagy javasolják még a szedést, vagy adnak valami más tippet a védekezésre.

2016. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is mint más azért tettem fel kérdést mert tanácstalan vagyok. nem biztos hogy megfogadom, csak szerettem volna tudni ki hogy látja ezt a saját szemével. de köszi majd elakarok menni az orvoshoz mihamarabb csak nem a legjobb ezen kattogni addig egésznap. egyébként , nem dohányzom már 10 éve, sajnos túlsúlyos vagyok és tudom ez is rizikófaktor.
2016. jan. 11. 19:26
 3/3 anonim ***** válasza:

"vagy előtte keressek fel egy nőgyógyászt, és vizsgálatok után döntsek?"


Mégis milyen vizsgálatok után? Azt nem tudják megvizsgálni, hogy attól hullik-e a hajad vagy sem, illetve hogy attól csökkent-e a libidód vagy sem...

2016. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!